ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 13:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,37
61.825
304
203,00
205,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Znači gotova je rasprodaja, vraćamo se na polazne pozicije.

Tko je jamio je jamio!

hrvalin, ako se niste na vrijeme ukrcali, a još vam nije kasno, nemojte već sada plakati za idućih 10 mjeseci. U Ukraini i Rusiji baš i nisu radili ni 2021, ako ste čitali kompletno izvješće, tako da ni ove godine od tamo neče faliti prihoda. 5G i sve povezano sa tim je tek u povojima a ERNT je expert u inovacijama na kojima se uvelike radi, tako da će i u 2022 biti dosta posla, a već ga ima. Dividenda koju očekujem s obzirom na dosadašnje prosjeke u odnosu na dobit je minimalno 100kn, a ne bih se čudio ni da bude 150. Uskoro ćemo saznati.

 

Osjetit će se svakako, ali ne koliko bi se moglo očekivati. ERNT je ionako dugoročna igra. Otići će oni u Maleziju raditi… Lista zemalja u kojima rade je podugačka i uvijek može biti duža. A važne odluke gdje će se raditi i koliko ionako dolaze iz matične kompanije.

ERNT je ko farma… nekad je urod jači, nekad je sušnija godina, ali stalno daje prinose.

redizajnlos, 25.02.2022. u 12:34

Dividenda koju očekujem s obzirom na dosadašnje prosjeke u odnosu na dobit je minimalno 100kn, a ne bih se čudio ni da bude 150. Uskoro ćemo saznati.

čak da bude 150 kuna, to je opet slabije nego ZABA..a sumnjam da će biti toliko, dakle biće još lošije

ERNT je po fundamentima najbolja dionica na ZSE. Nijedna kompanija, pa čak ni KODT nema takav ROCE ratio. Ako je vjerovati Mohnsihu Pabraiju, a ja mu vjerujem, kompanija koja kroz dugo vremena može održavati visok ROCE ratio i stalno povećava prihod je potencijalni two-bagger ili multi-bagger.

Naravno da postoje i rizici kao kod svake dionice, kao kod svega.

kodiaq, 25.02.2022. u 14:57

 





redizajnlos, 25.02.2022. u 12:34



 

Dividenda koju očekujem s obzirom na dosadašnje prosjeke u odnosu na dobit je minimalno 100kn, a ne bih se čudio ni da bude 150. Uskoro ćemo saznati.

 



 

čak da bude 150 kuna, to je opet slabije nego ZABA..a sumnjam da će biti toliko, dakle biće još lošije

 

Da, ali kupiti ZABU sada i ERNT sada nije isto… Meni je dobro oboje, ali ERNT ima veći potencijal za rast od ZABE. Ako se sve primiri, u nekim normalnim okolnostima, bez pandemija, ratova i zombijevskih apokalipsa, napada izvanzemaljskih inteligencija, ERNT može probiti 2.500kn po dionici. Sumnjam da ZABA može toliko porasti.. Tko je dugo u ERNT, može tada unovčavati svu dobit bez lipe(eurocenta) poreza, a ne znam koliko se isto isplati na ZABI, s obzirom da se jako ispuhne cijena nakon ex dividend datea.

kodiaq, 25.02.2022. u 14:57

 





redizajnlos, 25.02.2022. u 12:34



 

Dividenda koju očekujem s obzirom na dosadašnje prosjeke u odnosu na dobit je minimalno 100kn, a ne bih se čudio ni da bude 150. Uskoro ćemo saznati.

 



 

čak da bude 150 kuna, to je opet slabije nego ZABA..a sumnjam da će biti toliko, dakle biće još lošije

Da bude i 80 ja zadovoljan. No razmislite o tome koliko je novca u dobiti. Što će sa njim? U zadržanu dobit? Pa tamo ga već imaju previše. Morali bi ga kad tad dati u dividendi. Kao i mnogo puta i ove godine bi moglo ići dio iz dobiti 2021 a nešto iz zadržane dobiti. Zbog toga mislim da je 100 kn realno a možda i puno više.  ZABA dijeli dobru dividendu no jedino me brine da nakon dd  cijena padne za više od dobiti od dividende. Nije zanemariv i dio za porez.

Uprava odlično radi da sada otkupljuje dionice kada je cijena snižena.

yieldchaser, 03.03.2022. u 16:01

Uprava odlično radi da sada otkupljuje dionice kada je cijena snižena.

Možda bi bilo pametnije da čuvaju keš jer tko zna kako će se situacija s Ukrajinom i rusijom razvijati.

Ignore: KressoM, delux

ERICSSON NIKOLA TESLA d.d. – Priopćenje vezano za situaciju uzrokovanu invazijom na Ukrajinu

Ericsson Nikola Tesla Grupa nema ugovornih obveza u Rusiji i Ukrajini, no politička i ekonomska nesigurnost koja je prerasla u rizičniji oblik uvjeta poslovanja za sada nepovoljno utječe na realizaciju ugovorenih poslova Ericssona Nikole Tesle u Bjelorusiji kao i na nove planirane poslovne prilike.

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/42157

Ignore: KressoM, delux

A što se mislilo? Da nema ovih svinjarija istočnoj Europi, cijena bi probijala 2000kn. Pad na 1600kn je 20%… Ovo sve može utjecati do maksimalno nekih 15%… Moja procjena je 10% manji prihod 2022… Nekih skromnih 2 milijarde kuna… Ako to stvarno ode na 1,8 milijardi… e..onda su ove razine opravdane..Ali nekakvih 1450kn je kao loš vic, ništa drugo..

Danas smo vidjeli što radi panika. Zanimljivo je da ovako nisko nije otišlo kad je krenuo rat, što bi bilo logično a po malo i prihvatljivo. No danas 12 dan ratovanja, e to nema logike, nikakve. No gledala se DAX i po njemu prodavalo i kupovalo. Točno se kretali kao i DAX.

yieldchaser, 07.03.2022. u 15:25

A što se mislilo? Da nema ovih svinjarija istočnoj Europi, cijena bi probijala 2000kn. Pad na 1600kn je 20%… Ovo sve može utjecati do maksimalno nekih 15%… Moja procjena je 10% manji prihod 2022… Nekih skromnih 2 milijarde kuna… Ako to stvarno ode na 1,8 milijardi… e..onda su ove razine opravdane..Ali nekakvih 1450kn je kao loš vic, ništa drugo..

Ako ovo  Ukrajini uskoro ne stane, ići će sve to dolje još -15-ak % jer se ne gleda samo poslovanje konkretne firme nego i potencijalna zarada kod oporavka tržišta..recimo da dionica A padne -10%, a dionica B -30%. Dio ulagača tada će prodavati dionicu A računajući na znatno veći rast dionice B kod oporavka tržišta ,  a onda se često dogodi da takve prodaje potope i dionicu A pa i onda na kraju padne -30%.

Ignore: KressoM, delux

Ha moguće je…svašta je moguće… Jučer su po tim ludo niskim cijenama bili dosta sitni prometi…

avax10, 08.03.2022. u 08:04

 





yieldchaser, 07.03.2022. u 15:25



 

A što se mislilo? Da nema ovih svinjarija istočnoj Europi, cijena bi probijala 2000kn. Pad na 1600kn je 20%… Ovo sve može utjecati do maksimalno nekih 15%… Moja procjena je 10% manji prihod 2022… Nekih skromnih 2 milijarde kuna… Ako to stvarno ode na 1,8 milijardi… e..onda su ove razine opravdane..Ali nekakvih 1450kn je kao loš vic, ništa drugo..

 



 

Ako ovo  Ukrajini uskoro ne stane, ići će sve to dolje još -15-ak % jer se ne gleda samo poslovanje konkretne firme nego i potencijalna zarada kod oporavka tržišta..recimo da dionica A padne -10%, a dionica B -30%. Dio ulagača tada će prodavati dionicu A računajući na znatno veći rast dionice B kod oporavka tržišta ,  a onda se često dogodi da takve prodaje potope i dionicu A pa i onda na kraju padne -30%.

[/qu ote]

Ako je takva logika kupca onda treba kupovari ERNT jer je u zadnja 2 dana pao preko 15%. Ako gledamo dosadašnje max cijene i jučerašnji minimum razlika je cca 600kn, skoro 30%. Ide najava dobre dividende, sada će do 1750-1800 prodavati samo trejderi koji žele brzo zadaditi na razlici.

New Report

Close