ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 01:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,15
92.433
455
202,00
204,00
-0,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Netko je s jednom dionicom pokušao proboj na 1750, ali neuspješno. Brzi povratak na 1705. Nije ni to loše. Još malo strpljenja i idemo uskoro do 1.800.

pustika26, 24.09.2021. u 14:16

Netko je s jednom dionicom pokušao proboj na 1750, ali neuspješno. Brzi povratak na 1705. Nije ni to loše. Još malo strpljenja i idemo uskoro do 1.800.

Vjerovatno se ispitivalo raspoloženje i spremnost za proboj prema 1800. No još se treba kupovati na ovim razinama dok ima onih koji u strahu od velike korekcije spremno prodaju. Šteta njima što ne pročešljaju malo aktualne ugovore ERNTa i zbroje o kojim iznosima se radi u narednih 5 godina ne računajući još one poslove koji su u izgledu u tom razdoblju.

 

Isprava… Krivo upisano, ne 5 godina već 3. Sory. Evo samo jedan izvadak iz samo jednog ugovora o suradnji sa HT.

Ugovor vrijedi do kraja 2023. godine, a vrijednost okvirnog ugovora iznosi više od 1,6

milijardi kuna te tvrtka Ericsson Nikola Tesla Servisi ima ekskluzivitet za aktivnosti iz domene

ugovora

 

 

 

Ja ću ga kupovat i kad bude na 1800kn.

kodi, 24.09.2021. u 10:59

 





redizajnlos, 12.09.2021. u 22:44



 

Zadnjih dana trgovanja vidljiva dobra taktika kupovanja a da cijena ne podivlja prema 1750. Kad se postigne cilj a to je prije objave 3Q, kupuje se slabašna prodaja prema 1800. Svaka čast kupcu tko god to bio, pa makar i ja? 😁. Vrijeme je pred nama.

 



 

svakakve gluposti “papir” trpi

Jal je gadna bolest. Kod nedostatka mišljenja plju… se tuđa. Jadno.

Po trgovanju mi djeluje da će Q3 biti očekivano dobar, ali ne i spektakularan. S druge strane, na prijelazu smo rujna u listopad. Dva mjeseca koja su povijesno najslabija za dionice, pogotovo listopad. Prilika za nove jeftinije dokupe?

Imao sam očekivanje kvartalnog EPSa od 25kn pa je bilo 45kn. Daleko iznad očekivanoga. Imali su dosta posla po Istri ovo ljeto, ERNT Servisi d.o.o. je oglašavao da im fali ljudi. Ne čudi me da baš tamo jer se indirektno veže na elitni turizam. Elitni gost želi i elitnu telekomunikacijsku uslugu.

Redovito pratim dionicu od kad sam je kupio prije mjesec – dva, i vidim da se stvorila čvrsta potpora na 1.680 kn. Čim dotakne tu cijenu, pojave se kupci i kratko se tu zadržava.

Treba vidjet što će fin. izvještaj reći, ali mislim da ovo može samo gore.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

sonda, 03.10.2021. u 20:26

Redovito pratim dionicu od kad sam je kupio prije mjesec – dva, i vidim da se stvorila čvrsta potpora na 1.680 kn. Čim dotakne tu cijenu, pojave se kupci i kratko se tu zadržava.

Treba vidjet što će fin. izvještaj reći, ali mislim da ovo može samo gore.

Oni skriveni iza skrbničkih su se krajem kolovoza bez zadrške krcali po 1700. Ali nije to ni toliko bitno. Bitnija je jedna dugoročna prognoza.

Izvještaj o raspodjeli EU novca koji je stigao u HR kaže da 800 Milijuna ide za 5G. Što kolege misle,koliko bi moglo od toga završiti u ERNT?

yieldchaser, 03.10.2021. u 22:39









 



 

Oni skriveni iza skrbničkih su se krajem kolovoza bez zadrške krcali po 1700. Ali nije to ni toliko bitno. Bitnija je jedna dugoročna prognoza.

Slažem se, ovo nije kupnja tipa danas da bi prodao za 2 dana.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

I zašto bi vijestima koje bi trebale podignuti cijenu dionice ‘drukao’ netko tko je u procesu kupnje, a ne prodaje? Zar ne bi neki ‘druker’ trebao širiti dezinformacije? Kao recimo da je cijena previsoka, a P/E je 14. Pa koliko bi vi htjeli cijenu na te rezultate? 800 kuna? I onda bi opet pričali da je cijena nerazumno niska, da nešto nije u redu i da će to uskoro na nulu.

Stvar sa hejterima je da su to bića od velikih emocija, upravo envyja i hatea te nema te sile argumenata koja može odgovoriti na njihov argument sile (pljuvanja).

Nadam se da je Erste plavi OMF završio s višemjesečnom rasprodajom ovog blue-chipa na našoj burzi i da je 1800-1900 brzo na vidiku. Super da je i RBA DMF odlučio povećati svoj udio

sharelord, 12.10.2021. u 10:03

Nadam se da je Erste plavi OMF završio s višemjesečnom rasprodajom ovog blue-chipa na našoj burzi i da je 1800-1900 brzo na vidiku. Super da je i RBA DMF odlučio povećati svoj udio

Na 1750 je dosta  prošlo. Kad prođe tu razinu brzo će na 1800 a 1900 ne vjerujem da će ove godine, osim ako izvješće bude na razini iznenađujuće dobrih do sada.  Po meni je sada dobro vrijeme za razmišljanje o dividendi za pola godine. Po dosadašnjim izvješćima 100kn je izgledno. Naravno nada o nešto izvanredne nikad ne umire.

Izvješće matičnog društva je solidno s obzirom na okolnosti. Smatram da će ERNT ipak biti relativno bolji od ERIC.

New Report

Close