ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.04.2024. u 17:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,56
167.324
822
203,00
204,00
-0,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

jako visoka cijena dionice

svaka čast onima koji kupuju po ovim cijenama jer kad burze okrenu prema dolje ova dionica mogla bi imati ponajveći pad

kodi@

Da li ste Vaše mišljenje donijeli na temelju dostupnih informacija o količini posla koji se odrađuju, tromjesečnim izvješćima, referencama za buduće poslove, novcem kojim raspolažu, izdašnim dividendi, imovinom i td. ili ste tu procjenu donijeli paušalno?

Bilo je takvih komentara i na 1300 da je preskupo, da će ići na 1000 kad krene dole no nije bilo tako. Jedino neki veći “potres” ovo može srušiti kao i sve ostalo na ZSE. Kome je rizično  ne treba kupovati, ima i manje rizičnih zar ne.

 

 

 

 

 

 

kodi, 16.08.2021. u 14:46

jako visoka cijena dionice

svaka čast onima koji kupuju po ovim cijenama jer kad burze okrenu prema dolje ova dionica mogla bi imati ponajveći pad

 

Moguće… A onda kad burze opet krenu prema gore, onda ovakva dionica ima i ponajveći rast, zar ne? Dividenduše s puno keša i malo duga se najbrže oporave. Dokazano, zar ne? Čak smo to i vidjeli unazad godinu i pol baš na ovoj. Ja sam počeo ulaziti na oko 1200kn, a trebao sam već na 1100kn…

I kad će te burze opet dolje? 2027.? Pa koliko ćemo do tada na ovome zaraditi? I zašto je na P/E 14 skupo? To je normalna(,s obzirom na okolnosti i povoljna) cijena. Meni je sve do 20 prihvatljivo, a iznad 20 skupo.

Tko neće, neće… Više za nas. Tako ja to vidim.

Znam jednog kojemu je prosjek malo iznad 1000kn, dobio nema dugo preko 100Kkn divike, a ne gleda nikakva izvješća i pokazatelje. Ono bane na investor, pogleda i jednostavno ubode. Zadni put prije 2,5 god. koju stotku.

 

ERNT nije dionica za burek majstore. Danas prodaja 3,5,10 kom, ne isplati se. Bolje burekati na dionicama koje često rastu i padaju po minimalno 10%, a takvih ima na ZSE kao što vidimo. ERNT je za ozbiljne dugoročne ulagače od nekoliko stotina kn i više i koje više interesira sigurna dividenda cca 5% a ne hvatati burek na manjim korekcijama.

Dokupljujem po malo od ispod 1000 pa do 1300 pa opet prema 1000 i nazad prema 1700. Ova firma ima perspektivu a bavi se poslom koji je non stop u razvoju i napretku i lako se prodaje. Budimo iskreni, konkurencija im je slaba. Do Max povijesne cijene ima još za odraditi zar ne? A zašto bi to bilo nemoguće?

Definitivno nije za burekdžije. Investiranje u ovo je kao da se kupuje nekretnina koja daje dosta visok prinos, samo nema nikakvih troškova, osim mogućeg pada cijene, a isti je zapravo prilika za dokup. O tome i razgovaramo.

Mislim da nije nemoguće da u narednim godinama cijena ode dosta visoko. Na koliko može porasti će biti uvjetovano dividendama. Ako budu po 150kn godišnje, neće biti iznenađujuće da se cijena vrti oko 3000kn.

yieldchaser, 19.08.2021. u 17:32

Definitivno nije za burekdžije. Investiranje u ovo je kao da se kupuje nekretnina koja daje dosta visok prinos, samo nema nikakvih troškova, osim mogućeg pada cijene, a isti je zapravo prilika za dokup. O tome i razgovaramo.

Mislim da nije nemoguće da u narednim godinama cijena ode dosta visoko. Na koliko može porasti će biti uvjetovano dividendama. Ako budu po 150kn godišnje, neće biti iznenađujuće da se cijena vrti oko 3000kn.

3000kn je realno za očekivati ako dividenda bude 150kn…. to je prinos od 5% što je sasvim zadovoljavajući povrat s obzirom na rizik ulaganja. No, to moraju još potvrditi i poslovni rezultati, a vjerujem da će oni biti dobri jer ERNT ima perspektivu.

redizajnlos, 18.08.2021. u 23:27

ERNT nije dionica za burek majstore. Danas prodaja 3,5,10 kom, ne isplati se. Bolje burekati na dionicama koje često rastu i padaju po minimalno 10%, a takvih ima na ZSE kao što vidimo. ERNT je za ozbiljne dugoročne ulagače od nekoliko stotina kn i više i koje više interesira sigurna dividenda cca 5% a ne hvatati burek na manjim korekcijama.

Dokupljujem po malo od ispod 1000 pa do 1300 pa opet prema 1000 i nazad prema 1700. Ova firma ima perspektivu a bavi se poslom koji je non stop u razvoju i napretku i lako se prodaje. Budimo iskreni, konkurencija im je slaba. Do Max povijesne cijene ima još za odraditi zar ne? A zašto bi to bilo nemoguće?

 

 

 

 

– Isplata divki smanjuje vrijednost kompanije.

Nisam siguran ni da je petogodišnji P/E toliko bitan za ovu dionicu. U pravilu ga promatram za toliko vrijeme i poželjno je da je ispod nekih 22-23, jer treba uračunati i pretpostavljeni rast pa zato iznad 20, a ERNT je za zadnjih 7 godina(ova uključena) na nekih 22,78…

Očekujem more posla za kompaniju nego što je bilo unazad 5-7 godina pa time i osjetno veće dobiti, bar na godišnjim razinama. Ne očekujem da će baš svaki kvartal biti podjednako dobar..

@posmatrac

Isplaćuje divke zadnjih 20 godina pa je opet cijena dionice narasla skoro 1300% od uvrštenja. S dividendama preko 3000%. Lijepo je da kompanija puno vrijedi, ali nama investitorima je ipak u konačnici najvažnije koliko ćemo zaraditi.

A i taj argument da isplate divki smanjuju vrijednost kompanije je slabašan jer neke od najvećih i najvrijednijih kompanija na svijetu(MCD, PG, JNJ…) ih sustavno isplaćuju.

Tehnički gledano istina je da isplata dividende smanjuje vrijednost firme. No za firmu koja je na burzi, isplata dividende pribavlja nove ulagače, diže vrijednost dionice. S druge strane držati kapital u rezervama, koji se ne ulaže i nije neki veliki napredak. ERNT je za mene među 5 najsigurnijih perspektivnih dionica na našoj burzi s kojim se ne kocka a dolazi dobar povrat uloženog, kroz godine.

Na ovoj temi je najviše ‘dežurnih nulovatelja komentara’. Koliko vremena i energije ulažu u to, da su zadnjih 10+ godina ulagali u ERNT, danas bi bili puno zadovoljniji sami sa sobom i manje zavidni drugima.

Zadnjih dana trgovanja vidljiva dobra taktika kupovanja a da cijena ne podivlja prema 1750. Kad se postigne cilj a to je prije objave 3Q, kupuje se slabašna prodaja prema 1800. Svaka čast kupcu tko god to bio, pa makar i ja? 😁. Vrijeme je pred nama.

Da li je došlo vrijeme da krenemo prema 1800?

redizajnlos, 12.09.2021. u 22:44

Zadnjih dana trgovanja vidljiva dobra taktika kupovanja a da cijena ne podivlja prema 1750. Kad se postigne cilj a to je prije objave 3Q, kupuje se slabašna prodaja prema 1800. Svaka čast kupcu tko god to bio, pa makar i ja? 😁. Vrijeme je pred nama.

svakakve gluposti “papir” trpi

New Report

Close