ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.03.2024. u 17:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
214,52
16.518
77
213,00
215,00
-0,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

redizajnlos, 23.07.2021. u 13:27

Kako god da bude dioničarima će biti dobro. Ako kupe skuplje cijena ide gore a tko proda ima dobit. Ako kupe jeftinije više će ostati u kasi a to će kad tad doći u isplatu dividende.

S sâm isto razmišljam. Kupovat ću i idući mjesec.

ERNT ima malen broj izdanih dionica. Što mislite, je li u budućnosti moguć neki stock split i ako da, bi li bilo dobro da s viškom gotovine rade i share buyback kakav radi HT? Na taj način bi nam se još bolje vidilo.

yieldchaser, 24.07.2021. u 14:26

 





Kupovat ću i idući mjesec.





koliko god da je ulagač zaljubljen u dionicu pravo vrijeme za kupnju je kad nastupi korekcija  na burzama i kad krenu diskonti -15, -20% ili više…tko se sjeća, ERNT je već bio na 1600 kn pa je pao na 1000 itd…valovi su normalni na svim dionicama, samo treba biti strpljiv 😉

 

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@zorangutan

A sve mi je jasno, ali gledam više po onoj time in the market > timing the market.

Sve što sam imao izloženo na SAD sam rasprodao i nemam više interesa jer smatram da je pregrijano.

Pokušavao sam u ERNT ući ispod 1600 pa nije prošlo. Gle…ako ode na 2000kn i iznad, načekat ću se onda cijene od 1100 i 1200. Na kraju krajeva, kupovao sam i tad, a ako se vrati na te razine, opet ću, naravno, samo puno veće količine. Sad samo grickam. Ako ode na 2000kn do kraja godine ili kroz iduću i najave dividendu 100kn pa ću si razbijati glavu jer sam smatrao da je ~1600 skupo?

Da mi prosjek dođe i do 1600kn+ i dvije godine za redom bude dividenda po 80-100kn, to nije za bacit… Pa ako kasnije cijena i padne, mogu opet kupovati, a ako sam vani, imam u dvije tri godine do kakvih 300kn izmakle dobiti po dionici. Inflacija nagriza gotovinu, osjeti se to već sada. Gle cijene građevinskog materijala pa nekih osnovnih potrošačkih dobara tipa ulje. Gledam u Sparu suncokretovo 17kn rerovna cijena i ne vjerujem.

A i kad sam u papiru, onda se i discipliniram pratit kompaniju, itd.

kad ce divka??

posmatrac, 26.07.2021. u 19:52

kad ce divka??

Rekli su 28. srpnja, dakle u srijedu.

OVO JE NEOČEKIVANO DOBRO!!!

 

”Unatoč izuzetno zahtjevnom tržišnom okruženju Ericsson Nikola Tesla Grupa nastavila je ostvarivati izvanredne
poslovne rezultate. U odnosu na prvo polugodište 2020. godine svi ključni pokazatelji poslovanja bilježe rast. Prihodi
od prodaje viši su 5%, pri čemu je porast zabilježen na svim tržišnim segmentima. Bruto marža bilježi snažan rast
na 15,2% (1. polugodište 2020.: 7,8%), kao rezultat manjih troškova tranzicije i transformacije, efekta programa
troškovne učinkovitosti te povoljnog poslovnog miksa. Sukladno tome, operativna dobit viša je 179,1% u odnosu
na isto razdoblje prethodne godine te iznosi 119,3 milijuna kuna, dok je neto dobit viša 190% te iznosi 101,4 milijuna
kuna. Ostvaren je i snažan novčani tok od poslovnih aktivnosti od 141,8 milijuna kuna tako da novac i novčani
ekvivalenti, uključujući kratkotrajnu financijsku imovinu krajem polugodišta iznose 436,3 milijuna kuna. 

Biće interesantno saznati koji biser rasprodaje stotine komada po 1625 na ovakvom izvješću, a mogao ih je komotno prodavati iznad 1650. Biće nisu njegove, kao i obično kod neobičnog rasipanja.

Gledam cijenu i ne vjerujem.

Prihod od milijardu kuna je očekivan, ali ovakva neto dobit je prije bila na godišnjim, a ne na polugodišnjim razinama. I još količina gotovine…pa potraživanja…

Biseri kao da ni ne čitaju izvješća, a bar je ERNTovo pregledno i koncizno, to the point.

Neto dobit viša za 190 % !!!!

Dionica skočila 1,55 % ????

fejkergine, 27.07.2021. u 13:35

Neto dobit viša za 190 % !!!!

Dionica skočila 1,55 % ????

Ne treba žaliti, skupiti keš i kupiti dok je nisko na takav izvještaj.  Iduća divka će biti izdašnija, vjerujem preko 100kn, a kad prođe rizik od Covida pašće i vanredna iz zadržanih dobiti. Sjećamo se još one od 300kn. Bio je to praznik. hehe

@redizajnlos

Ne treba žaliti, skupiti keš i kupiti dok je nisko na takav izvještaj.

To sam danas i napravio. Imat ću više slobodnog keša idući tjedan, ali danas sam već ubacio preko sto tisuća u ovo.

Ja jos malo prodao. Iznad 1800kn nema sanse pa treba pomalo kipati.

neojunior, 27.07.2021. u 17:53

Ja jos malo prodao. Iznad 1800kn nema sanse pa treba pomalo kipati.

A to ste Vi jutros prodavali? Baš smo se pitali tko prodaje do 1625kn?

neojunior, 27.07.2021. u 17:53

Ja jos malo prodao. Iznad 1800kn nema sanse pa treba pomalo kipati.

Trebao si onda čekati 1790 pa prodati. 😊

3 Q će biti isto dobar a onda cijena opet skače. Ne bih se iznenadio da do kraja godine ide na 1800-1900.

A tek Divka za 10 mj.

New Report

Close