ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 11:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,15
92.433
455
202,00
204,00
-0,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ugovor koji Somina spominje je od 1.6.2012.
Vrijednost je preko 15 milja.
Sklopio ga Ero Nikola Tesla.

Link:
https://ponuda-jn.nn.hr/etender.aspx?action=SHOW&ID=706cb5fb-139a-44fa-8a2f-9b5578772c45&AspxAutoDetectCookieSupport=1


Kolega Domobran,
Kao sto ste dobro primijetili, niti ugovor od preko pola milijarde kuna, niti ogroman cash flow, niti gotovo sigurna izdasna dividenda slijedecih godina, niti svjetski trendovi umrezavanja koji znace sve vise velikih poslova, niti logistika matice kao jedne od najvecih svjetskih kompanija, niti izvoz znanja, niti ukidanje poreza na mobilne operatere sto automatski znaci jos ugovora, niti 4g razvoj, lte razvoj, sve to ne znaci da burekdzije nece srusiti dionicu na bijednom prometu od 80000 kuna, jer fondovi ulazu u gubitase , zse i ernt idu zajedno kao luk i sladoled, nadam se da ce u ernt- u ozbiljno razmisliti o povlacenju svojih dionica, jer ovo nema smisla

Fakat, fondovima u Hrvatskoj upravljaju kratko ošišani tipovi u tamnim odijelima koji pojma nemaju o poslu kojim se bave. Njima ni ono kaj je svima očito nije jasno. Pa u Hrvatskoj ima svega nekoliko firmi u koje se isplati ulagati, a među njima je i ERO, a to njih kao da se ne tiče. A ja mislim, zapravo, da se njima živo fučka. Kaj ih briga i onak ne ulažu svoj novac.


Nabava opreme i usluga proizvođača Ericsson za proširenje komutacijske mreže HEP-a

Opis:Predmet nabave je aktivna i pasivna komutacijska oprema, programska podrška i pripadajuće usluge za proširenje postojećeg komutacijskog sustava HEP-a proizvođača Ericsson.
Vrsta:Obavijest o sklopljenim ugovorima – Sektor
Datum dokumenta:srijeda, 04.07.2012.
Datum objave:četvrtak, 05.07.2012.

Ukupno cca 15.000.000 Kn

pa bravo, ovo je odličana vijest. Mic po mic ali radi se i doma.

čemu svaki dan ista priča o poslu u Rusiji i već ranije objavljenim poslovima? tržište je to primilo na znanje, cijena je porasla sa 900 na 1000 kn i to je to….sad treba čekati neke nove vijesti [yawn]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje

Posao s HEP-om nitko nije spomenuo, niti je izlistan na ERNT službenim stranicama, niti na ZSE. Svaka čast insidrima koji su tu informaciju imali puno prije ostalih.

Umjesto što zijevate, mogli ste recimo podijeliti kakvu informaciju.


čemu svaki dan ista priča o poslu u Rusiji i već ranije objavljenim poslovima? tržište je to primilo na znanje, cijena je porasla sa 900 na 1000 kn i to je to….sad treba čekati neke nove vijesti [yawn]

Trziste je odradilo taj petak po inerciji dobrih vijesti za EU, a ne vezano uz objavu ovog ugovora.
Zasto se prica o tome? Po meni se nista ne prica, osim sitnog piskaranja po forumu.

Dajte mi samo JEDAN ugovor koji su sklopili nasi izvoznici u zadnjih 5 godina da je u rangu ovog! Samo jedan ugovor. O propalim ugovorima IGH i gradjevinara (Crna Gora) su bile pune novine i vijesti mjesecima, a o ovome samo agencijske objave.

Da nebi bilo zabune, ne radi se ovdje o izvozu nekog HR proizvoda vec preprodaji opreme maticne kompanije. Ali je iznos ipak znatan.
Za DDJH se 4-5 godina pise o poslu sa oklopnjacima, a ERNT ce ovo odraditi u par mjeseci. Vidjet cemo da je i profitabilnost neusporediva. Narocito je bitan profit u vrijeme kada ga operativno ERNT i nije bas stvarao.

Rezultati Q2 ce puno reci. Za numerologe neka protumace:
100
7
80+
900+


Da nebi bilo zabune, ne radi se ovdje o izvozu nekog HR proizvoda vec preprodaji opreme maticne kompanije. Ali je iznos ipak znatan.
Za DDJH se 4-5 godina pise o poslu sa oklopnjacima, a ERNT ce ovo odraditi u par mjeseci. Vidjet cemo da je i profitabilnost neusporediva. Narocito je bitan profit u vrijeme kada ga operativno ERNT i nije bas stvarao.

HR dodana vrijednost je u tome je što se ta oprema ne instalira i ne stavlja u funkciju sama od sebe. Radi se o značajnom znanju i iskustvu za koje je u redu da se unovči. Ne sumnjam da vi kolega worlock to znate, al samo da to imamo napisano crno na bijelo.

A što se tiče mitskih oklopnjaka, šta ćemo kada ERNT nema svoj reklamni blog.

OFFTOPIC: Zna li tko kako se zove HR firma koja proizvodi kožna autosjedala? Ovih dana je bila po medijima kao veliki izvoznik, a nikako se ne mogu sjetiti imena. Proizvode i za BMW čini mi se.

Always sunny in the rich man's world.

Suptilni iskrcaj iznad 1000 kn, održavajući cijenu da ne padne ispod četveroznamenkaste brojke..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Suptilni iskrcaj iznad 1000 kn, održavajući cijenu da ne padne ispod četveroznamenkaste brojke..

Uz promet od 30 tisuca kuna doista je potrebno suptilno ukrcavanje i iskrcavanje da bi se cijena gurala u nekom smjeru. Sa ovim prometima je dionica gotovo pa nelikvidna.

I tko to ima vise bilo kakvog interesa oko odrzavanja cijene dionice. Market maker-a na ERNT nema. Neke druge dionice imaju svoje MM ili g. Bakica koji odradjuje tu ulogu za dionice svoga portfelja.



Da nebi bilo zabune, ne radi se ovdje o izvozu nekog HR proizvoda vec preprodaji opreme maticne kompanije. Ali je iznos ipak znatan.
Za DDJH se 4-5 godina pise o poslu sa oklopnjacima, a ERNT ce ovo odraditi u par mjeseci. Vidjet cemo da je i profitabilnost neusporediva. Narocito je bitan profit u vrijeme kada ga operativno ERNT i nije bas stvarao.

HR dodana vrijednost je u tome je što se ta oprema ne instalira i ne stavlja u funkciju sama od sebe. Radi se o značajnom znanju i iskustvu za koje je u redu da se unovči. Ne sumnjam da vi kolega worlock to znate, al samo da to imamo napisano crno na bijelo.

A što se tiče mitskih oklopnjaka, šta ćemo kada ERNT nema svoj reklamni blog.

OFFTOPIC: Zna li tko kako se zove HR firma koja proizvodi kožna autosjedala? Ovih dana je bila po medijima kao veliki izvoznik, a nikako se ne mogu sjetiti imena. Proizvode i za BMW čini mi se.

[/quote]
mozda boxmarkt varazdin…

who dares, wins

@Burton
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

@verdi @nokla

Da, to su oni. Hvala kolege, trebala mi je ta informacija.

Četvrti najveći HR izvoznik sa 1,88 milijardi kuna, a relativno su slabo poznati široj javnosti. Možda je tako i bolje, da im ne počne država sada "pomagati". ERNT je osmi sa 900 milijuna.

Always sunny in the rich man's world.

šta bi neka metla po asku ili onaj od neki dan samo vraća ono što je prebacio?

who dares, wins


šta bi neka metla po asku ili onaj od neki dan samo vraća ono što je prebacio?

Ma ne!To ti fondići pikaju po malo,pa te onda nazovu brokeri jel bi prodo fondiću za cijenu koju su si oni zamislili.Izgleda da su i fondići skužili da treba eru brzo kupiti jel će nestati,samo gospodo brokeri treba ponuditi interesantnu cifru ,a ne onu koju ste si zamislili.Jer ero ulazi u još jednu firmu ali po tiho pssst!!!

kad bi bio pun ko brod nebi bio ovdje!!!![emo_dolar]



šta bi neka metla po asku ili onaj od neki dan samo vraća ono što je prebacio?

Ma ne!To ti fondići pikaju po malo,pa te onda nazovu brokeri jel bi prodo fondiću za cijenu koju su si oni zamislili.Izgleda da su i fondići skužili da treba eru brzo kupiti jel će nestati,samo gospodo brokeri treba ponuditi interesantnu cifru ,a ne onu koju ste si zamislili.Jer ero ulazi u još jednu firmu ali po tiho pssst!!!
[/quote]
neki dan pratio malo trgovinu čisto radi dividende kad ono lik opali poveću količinu po tako nebuloznoj cijeni da sam morao ugasiti komp.

who dares, wins




šta bi neka metla po asku ili onaj od neki dan samo vraća ono što je prebacio?

Ma ne!To ti fondići pikaju po malo,pa te onda nazovu brokeri jel bi prodo fondiću za cijenu koju su si oni zamislili.Izgleda da su i fondići skužili da treba eru brzo kupiti jel će nestati,samo gospodo brokeri treba ponuditi interesantnu cifru ,a ne onu koju ste si zamislili.Jer ero ulazi u još jednu firmu ali po tiho pssst!!!
[/quote]
neki dan pratio malo trgovinu čisto radi dividende kad ono lik opali poveću količinu po tako nebuloznoj cijeni da sam morao ugasiti komp.
[/quote]

Evo ti danas pokazatelja fondić opet ušao u igru cijena skočila,2Q povoljno izvješče garant i mi na konju psssst!!

kad bi bio pun ko brod nebi bio ovdje!!!![emo_dolar]

New Report

Close