ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 16:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,07
52.392
258
203,00
204,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

samo vi prodajte, ja dokupljujem 🙂


Čestitke dioničarima ali i i upravi na takvim velikim ugovorima, takvi prihodi koje će ostvariti na ruskom tržištu samo su plus za Hrvatsko izvozno gospodarstvo 🙂 D

Ja bih ovo preformulirao 🙂 :

čestitke stručnjacima i rukovodstvu u Eri na još jednom uspješnom poslu na tako važnom i velikom izvoznom tržištu – Tako se brine za interese diončara. A što se tiče dioničara, njima možemo čestitati samo na povjerenju i vjeri da su uložili u nešto što vrijedi, a na hrvatskom tržištu Ero je sigurno jedna od rijetkih kompanija u koju se isplati ulagati.

Postovana Ovcice,

Kada neka firma u hrvata pored Ere izveze znanja koliko on, onda se javite i bahato omalovazavajte ljude koji rade svoj posao, mozda je Zg Holding opcija za vas ? Ili mozda vi mislite da biste bolje vodili firmu? Akje vi ovcice ugovorite za pocetak ugovor od 1000 kuna sa nekim, to vam je moj savjet, i da, ako neka kokpanije poput ere samostalno jednom u dvije godne potpise ovakav ugovor to je i vise nego sto treba pored izvoza na Ericssonovo trziste, nevjerovatno, kakvo pljuvanje po ljudima koji rade i pune drzavnu blagajnu !! Ili recimo da za promjenu drzavni gubitasi rade sa 0, a ne da sjede na grbaci rijetkih uspjesnih kompanija, i onda im jos nakaleme razni linici porez na dividendu, porez na vec zaradjeni novac,da bi se taj isti novac potrosio za par mjesecnih placa raznoraznih zgubidana u drzavnoj upravi. I na sve to neki imaju obraza omalovazavati ovakav uspijeh jedne hrvatske kompanije i preporucivati tutanj iz Ernt??!! Sramota, to je sve sto imam reci, sramota tko sve trguje na burzi, ozbiljno mislim da je jedini krivi potez ere kao sto sam vec i napisao da ne pocne povlaciti svoje dionice

I ispricavam se zbog lapsusa, post sam pisao preko mobitela, pa se potkralo dosta gresaka zbog tipkovnice


Postovana Ovcice,

Vidis onaj smajli na kraju posta? Ak vec nisi iz samog sadrzaja uvidio da se radi o ironiji, onda bi ti taj smajlic trebao pomoci 🙂

Malo si napet, opusti se…Upravo smo potpisali ugovor vrijedan oko 100m €…

Ispricavam se onda, u svakom slucaju ima ih jos nazalost more na koje se moze odnositi moj post



Postovana Ovcice,

Vidis onaj smajli na kraju posta? Ak vec nisi iz samog sadrzaja uvidio da se radi o ironiji, onda bi ti taj smajlic trebao pomoci 🙂

Malo si napet, opusti se…Upravo smo potpisali ugovor vrijedan oko 100m €…
[/quote]

Pa gdje su objavili….??????

@domobran

Sta gdje su objavili, vijest ili iznos? Sto se tice iznosa, netko ga je spominjao prije par mjeseci, mozda cak i kolega G0G0…A ako te kopka to "upravo", to je malo pjesnicke slobode, naravno da se odnosi na vijest koju si i sam procitao, od prije dana…

Mislim da se na nekim ruskim linkovima pojavio tocan iznos , neki forumasi su to iskopali, ja sam isto tami trazio, i nasao sl iznose



100 milja ojra dogovoreni posao i dionica pada???

Normalno, sad su dogovorili posao i tko zna kad ce opet…Treba pobjec dok se jos moze 😉
[/quote]

Šta misliš hoće li ovdje biti koja mrvica za našega Eru…

Rostelekom OAO: ROSTELECOM POČINJE GRADNJA NAJVEĆE DATA centar u Rusiji
2012/03/14 | 12:05 SAD / Istočna
2012/03/14

Moskva, Rusija – 14. ožujka 2012 – Rostelecom OJSC (MICEX – RTS: RTKM, RTKMP; OTCQX: ROSYY) ("Društvo"), ruski nacionalni telekomunikacijski operater, danas objavljuje da je kao dio projekta za razvoj nacionalne cloud computing platforma, je počeo graditi svoj glavni podatkovni centar u Moskvi, koji će postati najveći u Rusiji. Rostelecom planira uložiti 10 milijardi RUB projekta do kraja 2015. Cloud computing platforma koja se isključivo izvodi Rostelecom, dio je informacijskog društva "2011-2020" savezna programa.

Novog podatkovnog centra za sobe računalo će obuhvatiti oko 10.000 četvornih metara s trenutnom veličini zgrade dosežu 11.500 četvornih metara. Ukupna površina centra iznosit će oko 40.000 četvornih metara. Projekt je kapacitet proizvodnja iznosit će 40MW, a proizvodit će se prije kraja 2012. T je podatkovni centar je tri kata modularna gradnja, omogućit će se brzo povećati svoje kapacitete kada je potrebno i smanjiti jedinične troškove po kvadratnom metru. Prva faza izgradnje novog podatkovnog centra, što uključuje dizajn i građevinski radovi, bit će završena do kraja 2012, a prve postrojbe će započeti s radom u drugoj polovici 2013.

At present, nacionalni cloud computing platforma sustavi nalaze se u sedam podatkovnim centrima koji se nalaze u Rostelecom u makro-regionalnim uredima u cijeloj Rusiji, s dodatnim rezervnim kapacitetom također su dostupne.

Kao poslovni model, Oblak tehnologija ima značajan potencijal i omogućuje informacijsku tehnologiju kako bi se pakirati i ponuditi kao uslugu. Drugi ključ prednost je nepostojanje određenih troškova povezanih s kupnjom, instalacija, nadogradnja i održavanje skupo poslužitelj hardver i softver. Glavni cilj nacionalne cloud computing platforme je da se poveća mogućnost dijeljenja ključne informacije i telekomunikacijskim uslugama i široki pristup to će dovesti do socio-ekonomskih koristi kao javna i privatna poduzeća koristiti platformu.

Rostelecom jedinstvena infrastruktura, koja uključuje sigurne komunikacijske kanale i podatkovne centre, kao i svoje iskustvo u provedbi velikih nacionalnih projekata, što znači da je tvrtka u stanju uspješno ostvariti projekte savezne i regionalnih područja. Rostelecom je jedna od prvih tvrtki u Rusiji kako bi stvorili oblak-based rješenje i tvrtka također može koristiti svoja sredstva za obradu i pohranu podataka, kada ova rješenja provode.
Tako je kolega tutanj u Lopinine bisere…. [lol]

Ljudi moji, vijesti na forumu su "rekla-kazala" i nisu pouzdani. Infoo vrijednosti ugovora u biznisu je u pravilu poslovna tajna, a kupac obično određuje tretman te informacije. Zašto bi ovaj put bilo drugačije? Treba biti strpljiv i kladim se da da tko bude gledao poslovne rezulate za 2012. vidjet će kolko je Ero zaradio na ovom poslu. A nadajmo se i ugovorima na drugim tržištima, oni to mogu.

Sama Gordana Kovačević je rekla da se radi o najvećem ugovoru zadnjih nekoliko godina, ne morate se brinuti, uostalom, Google je Vaš prijatelj, miš u ruke i surfajte, Ros telekom news, Operaters in Russia, Ericsson Croatia on Russian market, mašti na volju pri pretraživanju 🙂


Ljudi moji, vijesti na forumu su "rekla-kazala" i nisu pouzdani. Infoo vrijednosti ugovora u biznisu je u pravilu poslovna tajna, a kupac obično određuje tretman te informacije. Zašto bi ovaj put bilo drugačije? Treba biti strpljiv i kladim se da da tko bude gledao poslovne rezulate za 2012. vidjet će kolko je Ero zaradio na ovom poslu. A nadajmo se i ugovorima na drugim tržištima, oni to mogu.

Kolega u pravu si…osobno sam zvao u ERNT i pitao zašto nije objavljen iznos,navodno rusi žele da ostane poslovna tajna,može svatko nazvati i pitati da bude vjerodostojno
Jako dobro za ERU jer malo firmi u današnje vrijeme dobiva ovakve poslove

Kolega Domobran,
Kao sto ste dobro primijetili, niti ugovor od preko pola milijarde kuna, niti ogroman cash flow, niti gotovo sigurna izdasna dividenda slijedecih godina, niti svjetski trendovi umrezavanja koji znace sve vise velikih poslova, niti logistika matice kao jedne od najvecih svjetskih kompanija, niti izvoz znanja, niti ukidanje poreza na mobilne operatere sto automatski znaci jos ugovora, niti 4g razvoj, lte razvoj, sve to ne znaci da burekdzije nece srusiti dionicu na bijednom prometu od 80000 kuna, jer fondovi ulazu u gubitase , zse i ernt idu zajedno kao luk i sladoled, nadam se da ce u ernt- u ozbiljno razmisliti o povlacenju svojih dionica, jer ovo nema smisla

Nabava opreme i usluga proizvođača Ericsson za proširenje komutacijske mreže HEP-a

Opis:Predmet nabave je aktivna i pasivna komutacijska oprema, programska podrška i pripadajuće usluge za proširenje postojećeg komutacijskog sustava HEP-a proizvođača Ericsson.
Vrsta:Obavijest o sklopljenim ugovorima – Sektor
Datum dokumenta:srijeda, 04.07.2012.
Datum objave:četvrtak, 05.07.2012.

Ukupno cca 15.000.000 Kn

New Report

Close