ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 08:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
208,00
17.472
84
206,00
208,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

hvala, no zanimalo me zapravo kad je taj podatak/najava izašla u javnost pa sam tražio i našao
http://www.poslovni.hr/vijesti/ericsson-tesla-isplacuje-dividendu-od-190-kuna-172687.aspx

znači u veljači ove godine bila je najava dividende nakon čega je uslijedio jak rast dionice ERNT na burzi… dobro je to znati jer moglo bi se ponoviti [cool]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

eto nam i poreza na dividendu. Sad je sve manja vjerojatnost da će dividenda biti izdašna kao i prošle godine

da. nažalost.
šteta je da dugoročne investitore " kažnjavaju " s tim porezom.

Kad se kod ERNTa priča o dividendi večinom se misli na mogučnost izvanredne dividende koja se isplačuje iz zadržane dobiti društva iz prošlih godina pošto iznos koji trenutno zarađuje ERNT nije baš nešto.

E sad logično bi bilo da bi novi zakon se odnosio samo na isplatu "novozarađenih" novaca dok za ispaltu dividende iz prošlih godina se taj zakon nebi trebao provoditi..Nisma pravnik no ako se prošle godine morao platiti porez na izvanrednu dividendu ERNTa jer se isplačivala iz 2001g kada je postojao porez na dividendu onda je logično da se i ne plača novouvedeni porez ako se isplačuje dobit iz vremena kada taj porez nije postajao ili je postojao po nekoj drugoj stopi (glupo bi bilo duplo oporezovati dividendu, koja je se isplačuje iz več oporezivane dobiti društva)…

poreza da te glava zaboli od njih…

...

Odličan potez. Kad bi glupost uzdizala onaj koji to predlaže bi bio golub. Vrlo brzo će se vidjeti kuda to vodi. I od lošeg može biti puno lošije a to ćemo vrlo brzo uvidjeti.

kolega Andy : a kamo vi mislite da to vodi?


da. nažalost.
šteta je da dugoročne investitore " kažnjavaju " s tim porezom.

Hmmmm ….. porez na dividendu će biti par postotaka i neznatno će utjecati na iznos dividende malih dioničara. Ne vidim razloga zašto se nebi i dalje isplaćivala (izdašna???) dividenda.

Par postotaka?? preko 10% nije malo,a utjecat ce isto na sve,isto mi je jel meni uzmu 10k kuna na 100k il nekom bogatasu 1M kn na 10Mkn

sreca je samo popratni faktor znanja

neka mi uzmaju 95% iznad 100 k dividende , ali do 100 k da mi ne diraju jer mi 100 k treba da živim godinu dana. ko i drugi građani.


Par postotaka?? preko 10% nije malo,a utjecat ce isto na sve,isto mi je jel meni uzmu 10k kuna na 100k il nekom bogatasu 1M kn na 10Mkn

rečeno je da se do određenog iznosa dividenda neće oporezovati, tako da se malim ulagačima ostavi neki dio bez poreza….pa ne dobivamo mi kroz dividende milijune pa da se zbog toga trebamo sekirati!

moji postovi su osobno mišljenje te nisu investicijski savjeti niti poziv na kupoprodaju dionica!

meni se čini da će neoporezivi dio biti oko 6000kn


Par postotaka?? preko 10% nije malo,a utjecat ce isto na sve,isto mi je jel meni uzmu 10k kuna na 100k il nekom bogatasu 1M kn na 10Mkn

pa ako dobiješ 100.000 kn godišnje dividende, onda sigurno da nisi siromašan (kolika ti je tek dionička glavnica???) pa možeš platiti i porez na to…. po meni ne bi trebalo oporezovati iznose kao kod plaće npr. 1800 kn mjesečno x 12 mjeseci tj. do ukupno 21.600 kn dividende godišnje, a na iznos iznad toga neka se plaća. s time da bih obračun i plaćanje napravio kroz poreznu prijavu kad se utvrdi ukupan godišnji iznos dividende koji je netko primio u godini dana

New Report

Close