ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
207,69
100.937
486
207,00
208,00
-0,48%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sukladno čl. 357. Pravila Zagrebačke burze, Burza je svrstala dionice ERNT-R-A u Segment promatranja radi najave redovne dividende u iznosu od 20 kuna i izvanredne dividende u iznosu od 170 kuna po dionici.

Šta tu treba promatrati? Pa sve je jasno…….bar meni

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Ovo je jako bitan podatak:

”neto dobit bez otpisa potraživanja ostvarena u iznosu od 150,5 milijuna kuna”

Bitan je to podatak,samo ovisi sa koje strane gledas na ovu dionicu,jer je u jednom taj podatak i pozitivan i negativan

sreca je samo popratni faktor znanja


Ovo je jako bitan podatak:

”neto dobit bez otpisa potraživanja ostvarena u iznosu od 150,5 milijuna kuna”

… i to je presudilo mojoj odluci da ne prodajem.

Lijep pozdrav dioničarima!

-... .-. .- -. -.- ---


Sukladno čl. 357. Pravila Zagrebačke burze, Burza je svrstala dionice ERNT-R-A u Segment promatranja radi najave redovne dividende u iznosu od 20 kuna i izvanredne dividende u iznosu od 170 kuna po dionici.

Šta tu treba promatrati? Pa sve je jasno…….bar meni

možda zato što je cijena narasla prije objave dividende? ma to je za tebe teža matematika!

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

pa i nije poletila tek nakon objave na ZSE koliko sam primjetio.

Znači opet pri isplati dividende posežemo za ušteđevinom i investitori to nagrađuju. Nevjerojatno, kao da je to tuđi novac koji će dobiti, a ne naš koji se samo prelijeva s računa kompanije na naš privatni.
Operativna dobit je zbilja okej, ali imamo pad prihoda od skoro 200 milijuna na godišnjoj razini. Pa zar to nikoga ne zabrinjava? Ili nas to ne treba brinuti, sve dok dobijamo izdašnu dividendu? Izgleda da investitori nisu bolji od ostatka ove države koja ne vidi dalje od nosa. Jedino i pijmo, a sutra šta bude.



Sukladno čl. 357. Pravila Zagrebačke burze, Burza je svrstala dionice ERNT-R-A u Segment promatranja radi najave redovne dividende u iznosu od 20 kuna i izvanredne dividende u iznosu od 170 kuna po dionici.

Šta tu treba promatrati? Pa sve je jasno…….bar meni

možda zato što je cijena narasla prije objave dividende? ma to je za tebe teža matematika!
[/quote]
Pa i nije……..65 kn. po dionici x poveći broj komada…….ušao i izašao. Hvala ERNT-u. A ti se hebi tamo na SLDM…….biće za sladoled.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Znači opet pri isplati dividende posežemo za ušteđevinom i investitori to nagrađuju. Nevjerojatno, kao da je to tuđi novac koji će dobiti, a ne naš koji se samo prelijeva s računa kompanije na naš privatni.
Operativna dobit je zbilja okej, ali imamo pad prihoda od skoro 200 milijuna na godišnjoj razini. Pa zar to nikoga ne zabrinjava? Ili nas to ne treba brinuti, sve dok dobijamo izdašnu dividendu? Izgleda da investitori nisu bolji od ostatka ove države koja ne vidi dalje od nosa. Jedino i pijmo, a sutra šta bude.

To se inače zove "metoda kuhane žabe". Dakle lagano zagrijavaš vodu u kojoj žaba pliva. Kako se postupno diže temperatura vode – žaba je sve veselija. A onda, … , jednog momenta, … , žaba je skuhana. Dobro u svemu tome je, samo to, što je žaba bila sretna.

Ma pametni su ti Šveđani, pametni.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

jedino što se ovdje dans može reći je: sell on news


Znači opet pri isplati dividende posežemo za ušteđevinom i investitori to nagrađuju. Nevjerojatno, kao da je to tuđi novac koji će dobiti, a ne naš koji se samo prelijeva s računa kompanije na naš privatni.
Operativna dobit je zbilja okej, ali imamo pad prihoda od skoro 200 milijuna na godišnjoj razini. Pa zar to nikoga ne zabrinjava? Ili nas to ne treba brinuti, sve dok dobijamo izdašnu dividendu? Izgleda da investitori nisu bolji od ostatka ove države koja ne vidi dalje od nosa. Jedino i pijmo, a sutra šta bude.

Ja sam prodao na 1480 zbog razloga sto ste vi naveli.
Nije vise bitno poslovanje,svi vide 170+20 kn dividendu i nalijecu ko muhe bez glave.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

Ej ljudi, kad je uopće dividend day….cifra je definitivno iznad očekivanja

"alea iacta est"

Al će ovjde za koji čas biti plakanja.

New Report

Close