DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 12.05.2024. u 22:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,40
26.722
11,121
2,38
2,42
-3,25%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sasha i ostali normalni dečki ! Sa kim se vi zamarate i gubite vrijeme.Folirije samo radi svoj posao.Evo upravo je netko kupio 1400 kom,po lijepo spuštenoj cjeni.Hebote žao mi ljudi,sigurno ne čitaju poslovni.

Ja mislim da je topdžijama "izgorila kesa". Kupili akcije na dug, vrednost tih akcija pala ispod kolaterala i tako su akcije zavrsile na racunu mirovinaca. Verovatno je to povezano i sa nekim istragama oko HAC-a i sl. Banka zatvorila dug, a mirovinci dali keš. S obzirom na cenu i veličinu paketa ne čini se preskupo, no dalnji razvoj dogadjaja može vrlo neugodno da iznenadi i njih, ako se "kola sunovrate u bezdan", naravno može sve glatko da prodje i da se Erste dobro jednog dana opari. No to je risik ovog posla i kvaliteta ispravnosti procene onoga koji donosi odluke.

No isti taj mirovinac uvek može i da pomaže firmu kupujući njezine zapise i pegla njezin dug i to je po meni moralni hazard, ako je sa svrhom manipulacije i iskrivljenog prikazivanja imovine i dugova. Ne mora tako da bude, videćemo…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Je, al gde bi se našle pare za ovu operaciju i koliko bi pošteni akcionari popušili na tome kroz dilution ako ne bi imali para da učestvuju i ako im recimo ta opcija uopšte ne bi bila ni ponudjena? Kešflou je bitan i direktna je posledica pada prodaje i vremenske neusklađenosti dugova. Pod pretpostavkom da ih usklade samo će da ih odgode, a generiranjem iz prodaje i smanjenjem troškova jedino mogu smanjiti dug.

Sve ima svoju cenu, a neko to treba da plati sinko…

Ovo si dobro rekao, sve ima svoju cenu, a neko to treba da plati sinko…
Samo meni se čini da je trenutna cena koju preduzeće Dalekovod plaća za financiranje poslovanja malo prevelika. Dokapitalizacija je opcija koja uopšte nije nerealna, naravno pod uslovom da se provede pošteno ili po hrvatski transparentno. Pa i gosn Miličić je pre par meseci iznio mogućnost dokapitalizacije kao jednu od opcija za rešavanje problema financiranja preduzeća.

Da se nadovežem na gornja razmišljanja, dug se može smanjiti i prodajom imovine i to bi po sopstvenom mišlenju bilo najbolje da učine ako zapadnu u probleme. S druge strane, to bi im moglo uzrokovati otpis u smislu "one-off itema" odnosno prodaju te imovine ispod nabavne (i knjigovodstveno korigirane cene) jer je teško računati u ova olovna vremena da je lako prodati bilo šta po super ceni, a takva bi operacija bila loša po bilans uspeha. No to bi bio jednokratan trošak, a oni bi uzeli zraka da premoste problem… Ovo je samo špekulacija, kako bi ja uradio, ne očekujem takav razvoj osim ako se situacija u poslovanju nastavi pogoršavati.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Zašto se trudiš pisati na ekavici? Vidi se iz aviona da ti ne ide…

Digao mi je živac, znači da mu ide dobro. Još samo da mu moderatori daju da piše na ćirilici i mojoj sreći neće biti kraja.
Čudi me da fotije zna na kojoj temi piše kad je sve napisano na latinici

“A man's got to do what a man's got to do”

Zna Fotije veoma mnogo toga, al nije on bitan, ovde se raspravlja o akcijama Dalekovoda.

Moram da priznam da ovde ima dosta kompleksaša. Otkud bi ja mogao da rušim cenu akcija? Jedino da ih prodajem, a ne prodajem ih 100 odsto. Ovo je slobodna zemlja i svako neka napiše sopstvena razmišlanja, naravno bez vredjanja i omalovažavanja drugih sudionika raspre. Bolje da ukrstimo misli nego oruđe. 🙂

Nego, da čujem malo mišlenja kada bi se neko recimo, naravno hipotetski, odlučio da preuzme Dalekovod kolika bi po vama mogla da bude postignuta cena i zašto?

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Šanse u Afganistanu…..pa tko koliko uhvati.
http://www.poslovni.hr/vijesti/jaca-poslovna-suradnja-hrvatske-i-afganistana-161478.aspx

marcello



Zašto se trudiš pisati na ekavici? Vidi se iz aviona da ti ne ide…

Digao mi je živac, znači da mu ide dobro. Još samo da mu moderatori daju da piše na ćirilici i mojoj sreći neće biti kraja.
Čudi me da fotije zna na kojoj temi piše kad je sve napisano na latinici

[/quote]
ljudi ne nasjedajte na ove drukerske fore, ovdje se jedino iz aviona vidi koje su im namjere…

PREDTAVNICI DALEKOVODA U AFGANISTANU

http://www.bankamagazine.hr/default.aspx?TabId=102&View=Details&ItemID=63660

Prihodi od prodaje 1.927,63 M 2/10 2.394,61 M 2.289,93 M
Poslovni prihodi
1.970,34 M 2/10 2.451,42 M 2.309,39 M
EBIT 223,49 M 2/10 183,11 M 177,66 M
Podaci sa http://www.mojedionice.com/fund/dionica.aspx?sifSim=DLKV-R-A
Aktualno ttm
Osnovni fundamentalni pokazatelji
P/E 6,63 2/10
P/B 0,83 2/10
BVPS 313,69 2/10

Pokazatelji profitabilnosti
ROE 12,50% 2/10
ROA 3,67% 2/10
EBIT marža 11,34% 2/10
EBITDA marža 14,65% 2/10
NPM 4,58% 2/10

Pemetnima dosta

Ma sve prekrasno pišete ljudi moji i svi znamo da Dalekovod jedini zarađuje od svih bauštelaca ALI-pohledajte graf gore u ćošku -u pet mjeseci sa dobrim poslovnim rezultatima pad sa 390 na 260. I dodajmo tome debeli ulaz erste plavog-ja više ne znam ko tu koga i zašto.Ovo sa pslovanjem nema nikakve veze i zato se nemojte tješiti sa svim poslovima koje dalekovod dobiva.Treba jednostavno čekati rasplet događaja.

peyo

Mislim da je Mravak i HEP jedan od glavnih razloga "namjernog" rusenja Dalekovoda.

Relacija-Mravak- Milicic(Dalekovod)-TLM – Aluminij Mostar+druge malverzacije o kojima cemo vrlo brzo biti upoznati.

Naprimjer,nesto savim drugo. Tkoja je to firma CURATUS D.O.O. postala vecinskim vlasnikom dalekovoda !? (Samo pitam,nisam upoznat)http://www.dalekovod.com/obavijest-o-stjecanju-dionica-dalekovod-dd-od-strane-drustva-curatus-doo.aspx

Curatus je ostatak ostatka nekadašnjeg ESOP-a Dalekovoda, s tim da je cijela priča prilično netransparentna. Nitko ne zna koliko tko ima I KOLIKO udjela u toj tvrtki. Dodatan šlag je da u svemu ima prste bivši dekan EF Tipurić…


Šanse u Afganistanu…..pa tko koliko uhvati.
http://www.poslovni.hr/vijesti/jaca-poslovna-suradnja-hrvatske-i-afganistana-161478.aspx

netko metak-netko imetak!

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

što radi firma Curatus i Telegra ?

du du du .. nema nam pomoći

New Report

Close