DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
2.406
970
2,44
2,48
1,64%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

vidim mogima se smije brk na ovaj upad mirovinca u top 10? [cool]
da su ostali OMF-ovi pametni pa da se svi skupa nakrcaju i preuzmu svaki po 10% kompanije, a ostatak OIF-ovi (pa zajedno pređu 50%) pa da vidiš belaja
ajmo mirovinci, ne budite … i preuzmite ovu kompaniju da ostane naša domača [thumbsup]

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

TO DUGOROČNO MIROVINCI,,,ZNACI DA VALJAAAAA

A popljuvali me kad sam pitao gdje su fondovi.Evo prvi-idemo kolege čekamo i ostale.

peyo

OIF-i si puni ovoga. Oni nam tu i mute vodu.
KD Viktorija Dalekovod d.d.3.99% po današnjim cijenama nekih 8500kom
Znam da njihov KD Energija isto ima ovo ali se ne vidi koliko no i mali im je portfelj. Ovo je podatak sa datumom 31.08. idući tjedan izlazi novi podatak pa ćemo da vidimo. Za predpostaviti je da i drugi imaju po koju tisućicu i sad si prebroj koliko ima OIF i dođeš do interesantnog podatka. Po meni ti fondovi u budućnosti mogu imati pozitivan prinos jedino da iskoriste ovu gužvu i natrpaju se određenih dionica po ultra niskim cijenama. Neće valjda kupovati HT koji će otići max 20-30% jer kad se to preslika na njihov udjel to je par %. Samo dionice sa radikalnim pomakom prema gore mogu i njih povući 20-30% godišnje, a to će onda privući nove ulagače da svrate k frizeru.

who dares, wins

Evo od Erste plavoga gdje je u top 10. To je samo ono što se može vidjeti, a ima toga još ohoho.
http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idNac=2&idDCar=0&idFond=94

who dares, wins

Mislim da je Erste napravio dobar posao, ušao je po dobrim cijenama, a sad treba pratiti hoće li nastaviti ili je to zasad to.

Zahvaljujući projektu “zaštite” koji je u plan investicija HEP-a progurao Despot, cijene instaliranih videokamera bile su od 8 do 10 puta veće od standardnih cijena na tržištu. Takvim modelom poslovanja Despot je, sumnjaju u USKOK-u, oštetio HEP za približno 50 milijuna kuna. Tijekom mandata u Upravi HEP-a uspio je magistrirati, i to na Ekonomskom fakultetu na kojem je dekan bio profesor Darko Tipurić kome je HEP bio jedan od većih klijenata. USKOK istražuje i ugovore koje je HEP u vrijeme Ivana Mravka potpisivao s Tipurićem… Despota s Tipurićem veže i suradnja s Lukom Miličićem, predsjednikom Uprave Dalekovoda.
http://www.jutarnji.hr/mladen-despot-i-fimi-medija-bi-dnevno-potpisali-i-10-ugovora-/891772/
Ovaj Tipurić je nesreća totalna, upleten je u hrpu afera i od njega treba bježati što dalje to bolje.

who dares, wins

Cijeli članak nema spomena o Daleokovodu i onda zvaršna rečenica:
Despota s Tipurićem veže i suradnja s Lukom Miličićem, predsjednikom Uprave Dalekovoda.
Bez ikakvog obrazloženja i objašnjenja, tko, gdje kada i zašto… Kakvo novinarstvo… Činjenica da jedino Jutarnji stalno tambura po DLKV a tekstovi su im uglavnom šuplji


Cijeli članak nema spomena o Daleokovodu i onda zvaršna rečenica:
Despota s Tipurićem veže i suradnja s Lukom Miličićem, predsjednikom Uprave Dalekovoda.
Bez ikakvog obrazloženja i objašnjenja, tko, gdje kada i zašto… Kakvo novinarstvo… Činjenica da jedino Jutarnji stalno tambura po DLKV a tekstovi su im uglavnom šuplji

Netreba se s time više zamarati i trošiti energiju na to. Više je nego očito da je lik (dotični novinar) iz njemu znanih razloga užasno opterećen Dalekovodom i ljudima koji ga vode. Nije ovo prvi put, (a vjerojatno niti zadnji), gdje će dotični pokušati na direktan ili indirektan način strpati Dalekovod u
neku kriminalnu priču. Zbog poznatog pokušaja od prije cca godinu dana svoje će tekstove morati
pojasniti na sudu (prenosim dio demantija Dalekovoda na tekst istog novinara):

"Tekst u Jutarnjem listu je pun netočnih konstrukcija temeljenim na, većim dijelom, neistinitim podacima. Potpuno je netočna tvrdnja u naslovu da su državne tvrtke u poslu s Dalekovodom izgubile dvije milijarde kuna. Dalekovod je zbog toga pokrenuo postupak podnošenja tužbe protiv nakladnika, urednika i novinara"

Inače, nadam se da se povjest ponavlja. Kada god izađe ovakav tekst, Dalekovod objavi neki novi
ugovor. Tako je nakon prvog teksta objavio ugovor za Plinifikaciju 60 mil. eura, nakon drugog teksta u Novom Listu o navodno preplaćenim bukobranima išao je ugovor od cca 80 mil eura za SUPERNOVU. Baš sam znatiželjan, što li sada slijedi? Uostalom bilo je ovakvih tekstova i prije, pa je svejedno mirovinac izvrnuo cca 32 mil. kuna za tu firmu. Sve se bojim da bi baš tu novce uložili (kod toliko drugih mogućnosti) a da nisu sigurni da je sve čisto.

Mislim da je sveukupni iznos tog posla upravo onoliko koliko je i iznosila prekonoćna pozajmica za što sam i stavio link za usporedbu, a to je cca 33 000 000kn. Kamata, provizija, dionice kojih je kao što se vidjelo u tom čišćenju u 14:36:14 bilo je pometeno 119127kom. po prosjećnoj cijeni cca 275kn.Ukupno jučer 125000 kom.

Najbolja fora je što je AZ rušio cijenu sa 400 kn i srušio je sad sve do 270 kn, valjda se nadajući da će se onda dobro nakrcati na dnu. Pri tome je rasprodao brdo dionica, a na kraju je najveći paket uspio pokupiti konkurentni fond ERSTE. Sad mu ERSTE samo treba reći: hvala DInko! [lol]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Necu biti zlocest ali zamislite ovu konstrukciju:

1.Telegra duguje Erste banci kredit koji nemoze vratiti
2. Otpisivanjem tog kredita banka ima 35 mil kuna gubitka i lete pojedini clanovi uprave
3. Ideja, ajmo to utrapiti Mirovinskom fondu, onda to nije nas problem vise.
4. Erst Plavi kupuje, guzice u banci na mjestu, koga briga za DLKV

Udio DLKV u Erste Plavome je 1,29%.

Daklem, ako cijena i ode na 100 kn DLKV oni ce izgubiti na prinosu 3 mjeseca kamate na depozitu.

Ovo je samo zlocesta konstrukcija, kazem nemora biti tako i nadam se da nije jer je to onda krivicno djelo.

Iako za DLKV bi bilo puno bolje da je Erste Plavi dao 35-50 mil kuna kredita sa 4% kamate nego preuzimao dionice od Telegre.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Najbolja fora je što je AZ rušio cijenu sa 400 kn i srušio je sad sve do 270 kn, valjda se nadajući da će se onda dobro nakrcati na dnu. Pri tome je rasprodao brdo dionica, a na kraju je najveći paket uspio pokupiti konkurentni fond ERSTE. Sad mu ERSTE samo treba reći: hvala DInko! [lol]

AZ nema drugog posla nego se bakćat sa rušenjem Dalekovoda kojeg je imao u vrijednosti milijun i pol eura. Neš ti bitne stavke u portfelju od skoro 2 miljarde eura.

Oduševljavaju me ovi X-files scenariji [lol]

“A man's got to do what a man's got to do”

Ako neki fond ima samo neku tisućicu, to je onda veoma slabo, jer ako ja kao neki sitni dioničar imam koju tisućicu što sam onda ja ??

Par kratkih detalja iz zadnjeg fin. izvj. telegre…Cijeli izvještaj je na stranicama FINE.
Firma radi skoro bolje od samog dalekovoda…

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"

New Report

Close