DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 13:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,45
2.689
1,096
2,40
2,46
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Cemu glasine? Pa sam Luka je izjavio da ce biti u rangu 2006. ako se ne varam.

skype - ivek1234

Sadašnja cijena je manja nego prije godinu dana, a toliko ugovora potpisano i poslova obavljeno. Zar je moguće da imaju tolike troškove, gubitke da kratkoročno ova dionica nije isplativa??


Sadašnja cijena je manja nego prije godinu dana, a toliko ugovora potpisano i poslova obavljeno. Zar je moguće da imaju tolike troškove, gubitke da kratkoročno ova dionica nije isplativa??

Pitanje je kada ce stvari sjesti na naplatu i kojim ritmom se obracunavaju situacije. Nije nuzno da imaju takve troskove. Bumo vidjeli kada izadje FI ali vec se neke stvari daju naslutiti kroz protekla 3 kvartala prosle godine.

skype - ivek1234

ivek jesi u dlkv?

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

90 ptc sam u Dalekovodu, da li je izvješće stvarno u ponedjeljak, zar se očekuju loši rezultati[cry]


90 ptc sam u Dalekovodu, da li je izvješće stvarno u ponedjeljak, zar se očekuju loši rezultati[cry]

pa ne očekuju se loši rezultati a i sam direktore Miličić je rekao negdje krajem 2007. da će rezultati biti na razini 2006. tj da će prihod biti na toj razini; pa pretpostavljam da će i dobit biti na sličnim vrijednostima ili lagano iznad onih ostvarenih u 2006. ..

mislim da je ta izjava došla u trenutku kad je cijena dionice Dalekovoda naprosto divljala; sa 1300 kn je skočila na 1500-1600 i čak do 1900 kn .. to je zapravo bio fer potez čelnog čovjeka prema dioničarima tj. potencijalnim dioničarima; on je objasnio da nema razloga za tako dramatičan porast cijene dionice i da nema takvog pomaka u poslovanju .. dosta odgovorno od njega ; ali ni to nije spriječilo događanja na burzi .. krdo je odradilo svoj stampedo ..

Izvješča ionako nemaju utjecaja na cijenu. Npr. cijena Končara se nije niti pomaknula ni za milimetar, još je pala, a objavili su rast profita za 78%. Jednostavno nam je tržište koma i bez ikakve logike.


Izvješča ionako nemaju utjecaja na cijenu. Npr. cijena Končara se nije niti pomaknula ni za milimetar, još je pala, a objavili su rast profita za 78%. Jednostavno nam je tržište koma i bez ikakve logike.

ima logike, samo nam nije dokučiva, možda su pozitivni rezultati već ugrađeni u sadašnje cijene nekih dionica. Možda se čekaju kvartali i potvrde trenda budućeg rasta pa će to onda potegnuti dionice na sljedeće razine.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Sve su to špekulacije sto vi pisete, ništa konkretno…ja stalno visim od na ovom forumu kao da čekam nešto, vjerovatno nekog pametnog-ali kad bolje razmislim šta pametno ovdje ima za reći, ponosno sam ušao u ovu dionicu, ponosno i pu…al brate Hrvatsko je Hrvatsko!!!

kifi:

Izvješča ionako nemaju utjecaja na cijenu. Npr. cijena Končara se nije niti pomaknula ni za milimetar, još je pala, a objavili su rast profita za 78%. Jednostavno nam je tržište koma i bez ikakve logike.

ima logike, samo nam nije dokučiva, možda su pozitivni rezultati već ugrađeni u sadašnje cijene nekih dionica. Možda se čekaju kvartali i potvrde trenda budućeg rasta pa će to onda potegnuti dionice na sljedeće razine.

U Dalekovod su valjda uračunati loši rezultati. Valjda će biti gubitak oko milijardu kuna kad je dionica pala s 1950 na 950 kn. Što ja ne vjerujem.

Nadamo se boljem tjednu, mjesecu, godini…[pray]

TA DLKV i moje očekivaje u njemu.. [thumbsup]

ciklicko investiranje u osnovnu djelatnost. tocno se zna razlog niskih prihoda. pri kupnji dalekovoda ne kupujes trenutni P/E. kupujes udio u firmi koja posluje, koja ima ime, kupujes ugovorene poslove i kupujes trenutno i potencjalno trziste.
dok sam citao izvjesce pred godinu dana bilo mi je cudna ta zadrzana dobit. cak sam mislio da je doslo do greske, da su dodali nulu previse ili nesto podrijesili kod racunanja.sad mi je dosta toga puno jasnije.

ali priznajem da mi je malo nevjerojatno da se dionicu s prometom od +1 million kuna dnevno uspjelo tolko napumpati ako njena vrijednost nije barem u nekim segmentima opravdavala tu cjenu. ako nista drugo likvidnost dionice u neku ruku garantira da joj je vrijednost realna. po meni dalekovod vrijedi negdje oko 1400-1500. HAAB analiticari kazu 1600, ljudi su kupovali i po 1900. ko je u pravu, samo vrijeme ce pokazati. jedino sto je sigurno, vrijedi vise od ove mizerije po kojoj se trguje.

Kako je moguće da pri ovoj cijeni kupnja bude 30 puta manja od prodaje?[sad]

New Report

Close