DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 09:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,41
1.684
700
2,38
2,44
0,84%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


I što bi sad trebala padati i dalje, a sklopljene milijarde poslova, i sklapaju se gotovo svaki tjedan dodatni prilično veliki novi?

Čuj, znam da neki ljudi imaju kolektivnu amneziju iz 2008. i 2009., ali ja se sjećam poslova od milijardi koje su dobivali IGH, Ingra, Dalekovod, trenutnog PE od 60 i future PE od navodno 3, pa znamo gdje je to završilo.

Dug firme je ogroman i mogu oni objaviti da su dobili posao od 5 mlrd krznenaca, pa dionica neće gore. Jer to je zasad u glavama investitora isto kao i 5 mlrd. za posao koji će biti dobiven u Siriji nakon što unište ISIL. Dakle možda za našeg života.

Ako je tako dobra prilika budi sretan i skupljaj. Takvi koji najviše tuguju što dionica ne raste na dnevnoj bazi obično prvi prodaju i utrže siću.


Banana a tko je onda kupovao na iznad 17kn pa sve do preko 21kn isti ti za koje kažete da nemaju novaca?

Ma novaca ima i kod nas i u svijetu, oni su najmanji problem već dugo vremena.
Samo ih treba imati gdje pametno za uložiti!

Pa kod nas mirovinci imaju milijarde, i svaki mjesec im konstantno uvijek stižu ogromni novci, tako da oko toga nema problema.

A to što sada prodaju sređenu i stabilnu kompaniju koja je već popunila poslovima cijelu sljedeću godinu, u koju su prije ne tako dugo vremena ulagali ogromne milijune po 170 kn kad se nije uopće znalo kakva će biti budućnost, to govori o njima više od bilo kojih riječi, tako da ih na njih neću niti trošiti!

Svatko odlučuje što će, samo što o našim mirovinama odlučuju takvi kao što su oni.


ja se sjećam poslova od milijardi koje su dobivali IGH, Ingra, Dalekovod, trenutnog PE od 60 i future PE od navodno 3, pa znamo gdje je to završilo.


Je, samo što su tada ti poslovi bili samo očekivanja i puste želje, a ovi su stvarno ugovoreni, potpisani i javno objavljeni!

Ne znam što se tu ima za usporediti!

Mislim da se na prste mogu izbrojiti tvrtke koje su u jednoj godini ugovorile toliko poslova i kod kojih je poslovodstvo toliko optimistično glede budućeg poslovanja.
Cijena može biti i 15 ili još niže ako to tako trenutno netko želi (kao i na bilo kojoj dionici), ali dugoročna situacija je kristalno jasna valjda svima.

Ne mogu se otet dojmu da se komentari stalno vrte u krug. Vec smo valjda 100 puta zakljucili na ovoj temi da se mnogi investitori boje i ne vjeruju s obzirom na sve dogadjaje koji su pratili ovu tvrtku.
Drugo, ceka se vidjeti kako ce oni servisirati ovaj dug, i kada se to pokaze pozitivnim, cijena ce ici gore. Dok god to investitori ne vide, oni nece kupovati ni vjerovati u ovu dionicu.


se mnogi investitori boje

Dok god to investitori ne vide, oni nece kupovati ni vjerovati u ovu dionicu.

Pošteno!

Tko se boji i ne vjeruje neka ne kupuje.
Tko očekuje da će biti onako kako se govori, neka kupuje dok je cijena nisko.

Sretno i jednima i drugima i pozdrav jer je ovo pisanje uludo trošenje vremena!

zack i vikend
bravo kolege, to je to. u zadnjem pasusu je sadržana sva bit! sjetite se prošle godine i pogotovo prijašnjih dionica rivp/vlho/korf! fondovi ih nisu ni primirisali! a kad su napravili uvrštenje i prospekt, odmah su postali zainteresirani! zašto? zato jer su imali nekakvu “podlogu”!

ovo netko extra van top 10 prodaje zadnjih dana ne fondjer promjene od proslog utoraka pa do juce pokazuju da je zaba skrbnicki samo prodaval… i to 1758 kom… a prodano je njih podosta

pepe7


ovo netko extra van top 10 prodaje zadnjih dana ne fondjer promjene od proslog utoraka pa do juce pokazuju da je zaba skrbnicki samo prodaval… i to 1758 kom… a prodano je njih podosta

To je odlično ako on ne prodaje i ne misli prodavati na ovim razinama!
Po meni, bilo bi i čudno da prodaje, jer onaj tko prodaje ne prodaje na ovakav način (namjernim rušenjem cijene – uvijek kunu ispod ostalog aska!).

To bi onda ipak moglo značiti da se netko samo igra s cijenom.

Jer ako bi cijena dionice pratila aktivnosti ove tvrtke, onda bi morala ići u potpuno suprotnom smjeru, jer budućnost je prilično izvjesna (koliko to ona ikada može biti)!

ovaj u zadnjih 10 sec je vec postal predvidljiv i proziran a bogami i naporan s zakucavanjem cjene

pepe7

sve ispod 15 kn iznenađenje

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

A zasto su vam bitne dnevne, mjesecne oscilacije?, procjenite biznis!!!

slazem se ivano….. al jebga tu smo da zaradimo …a zbog biznisa kupujemo…. a po meni prevec se to prosipa na ovim razinama…. i jos malo nize bude ne puno… nadao sam se da ce to brze odradit i s manjom kolicinom

pepe7

New Report

Close