DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 11.05.2024. u 20:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,40
26.722
11,121
2,38
2,42
-3,25%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ne mogu se ne osvrnuti na nebuloze koje neki forumaši ovdje pišu kao Bananarama. Dalekovod je u toliko teškom stanju da se ne mora biti nikakav stručnjak da bi se to shvatilo (233 mil duga) dovoljno govori. Što se tiče dobivanja poslova – dobili su ih samo zato jer ih nitko drugi nije htio raditi za tako malo novaca, menadžeri skinu gaće firmi na tenderu i onda kažu pogodili su posao. Pitanje je koliko profita ostane nakon što pogode posao.

Zašto bi većinski vlasnici trpili takvo ponašanje menadžera?


Ovo mi više djeluje na dead cat bounce nego na neku ozbiljniju promjenu trenda. Za to bi trebali prvo pasti oko book-a i imati nekoliko kvartala plus, a nisu baš dobre šanse da ćemo taj film tako skoro gledati…

Dajte nemojte se sramotiti s tim “oko booka”.
Book vam nema puno veze s tržišnom cijenom!
Ako netko želi dokazati suprotno neka to dokazuje na dionicama u mom potpisu!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Dajte ljudi zar morate vazda crnjačiti? Zar ne možete uživati malo u rastu? Kupite malo pa prodajte, vrtite lovu, zarađujte, samo nemojte neke žalopojke ko babe 😄

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

https://www.zse.hr/default.aspx?id=93184

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Ovo mi više djeluje na dead cat bounce nego na neku ozbiljniju promjenu trenda. Za to bi trebali prvo pasti oko book-a i imati nekoliko kvartala plus, a nisu baš dobre šanse da ćemo taj film tako skoro gledati…

Dajte nemojte se sramotiti s tim "oko booka".
Book vam nema puno veze s tržišnom cijenom!
Ako netko želi dokazati suprotno neka to dokazuje na dionicama u mom potpisu!
[/quote]

Kolega, kompanije koje ne ostvaruju dobit ni gubitak se cijene oko booka, osim ako nemaju neku bitnu komparativnu prednost ili mogućnost sinergije troškova kod nekog preuzimanja – a DLKV ne spada u tu skupinu. Dapače, konstantno ostvaruje gubitke ili je oko 0, ima očajnu vlasničku strukturu koja ne obećava nikakve promjene niti ulaganja u skoro vrijeme, a na tržištu se tuče sa daleko jačom konkurencijom koju može pobijediti jedino radom sa nikakvim maržama (uglavnom) ili nekom političkom intervencijom (sve teže). Ako pretpostavimo da su im nakon Nove godine knjige napokon čiste i da nema više kostura iz ormara, book vam je nekakva osnova od koje treba krenuti u valuaciju i na to dodavati nekakav potencijal ostvarivanja dobiti ili gubitka u srednjem razdoblju. Kako sada stvari stoje, super bi bilo da budu na nuli, prema tome book.
PS: nemojte mi pričati o sramoćenju, zaboravio sam više o ekonomiji do sad nego ćete vi ikad znati…

Ovo do kraja dana mora završiti na cijeni iznad prosječne, tako da imamo dobar temelj za start u ponedjeljak. LP!

Obavijesti iz Dalekovoda obično dolaze petkom poslije završetka trgovanja.




Ovo mi više djeluje na dead cat bounce nego na neku ozbiljniju promjenu trenda. Za to bi trebali prvo pasti oko book-a i imati nekoliko kvartala plus, a nisu baš dobre šanse da ćemo taj film tako skoro gledati…

Dajte nemojte se sramotiti s tim "oko booka".
Book vam nema puno veze s tržišnom cijenom!
Ako netko želi dokazati suprotno neka to dokazuje na dionicama u mom potpisu!
[/quote]

Kolega, kompanije koje ne ostvaruju dobit ni gubitak se cijene oko booka, osim ako nemaju neku bitnu komparativnu prednost ili mogućnost sinergije troškova kod nekog preuzimanja – a DLKV ne spada u tu skupinu. Dapače, konstantno ostvaruje gubitke ili je oko 0, ima očajnu vlasničku strukturu koja ne obećava nikakve promjene niti ulaganja u skoro vrijeme, a na tržištu se tuče sa daleko jačom konkurencijom koju može pobijediti jedino radom sa nikakvim maržama (uglavnom) ili nekom političkom intervencijom (sve teže). Ako pretpostavimo da su im nakon Nove godine knjige napokon čiste i da nema više kostura iz ormara, book vam je nekakva osnova od koje treba krenuti u valuaciju i na to dodavati nekakav potencijal ostvarivanja dobiti ili gubitka u srednjem razdoblju. Kako sada stvari stoje, super bi bilo da budu na nuli, prema tome book.
PS: nemojte mi pričati o sramoćenju, zaboravio sam više o ekonomiji do sad nego ćete vi ikad znati…
[/quote]
Nisam siguran da sam shvatio poantu ovog teoretiziranja (for dummies *).
Možeš li molim te ovo što si naveo prikazati na konkretnom primjeru.
Ne mora biti DLKV, uzmi bilo koju dionicu (evo npr. VART).

* ja ipak znam manje nego si ti zaboravio, hahaha

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ocekujem pozitivno izvjesce. Tek u trecem kvartalu bi mogli vidjeti troskove otpremnina.
Uprava radi sto joj govore da rade, samo nikako da Upravu prociste, a bez toga nema pravog napretka.
Tehnicki se moraju ojacati, nadam se da to ekonomisti iz Uprave shvacaju ili sa ce brzo shvatiti.
Ima jos srednjeg/viseg menadzmenta koji je kocnica, a predstavlja se kao okosnica.
Samo struka, nema vise Trojca koji donosi ugovore kao u zlatno doba.

cjena je lijspo porasla nsa 4,5 kn na 6,5 kn
nadajmo se da ce fin.izvje. biti vrlo dobro i opravdati ovaj rast, inace ce se cjena vratiti na pocetnu

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Je, lijepo je porasla al tehmicki je dugorocno gledano to još nigdje.

https://www.rast.hr/hr/trziste/vrijednosnica/dlkv-r-a

Vidjet ćemo kakvi će biti rezultati, hoće li se “rupa” produbiti ili popuniti. Jako je palo, pa je kakav takav odbijanac očekivan.

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/DLKV-fin2019-1H-NotREV-N-HR.pdf

od čega je dobit? redovno poslovanje ili?

ignore: one

Još treba ugovorit 2 milijarde kuna poslova pa možda i dođemo do razina 7-8 kn.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Ova firma ima velik potencijal i može pozitivno poslovati. Još malo pročišćavanja koje provodi gos. Perić i zvjezdica će da zasvijetli.
Nije čovjek badava bacio novac prije 2 mjeseca. Svatko voli svoju kunu!
https://hrportfolio.hr/vijesti/kompanije/zeljko-peric-kupio-8-363-dionice-dalekovoda-56727

New Report

Close