DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 00:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,39
18.811
7,877
2,36
2,44
1,68%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sa isplatom rate 31.03. Dalekovod je završio sa obvezama iz PSN-a prema dobavljačima.

Ako nešto ne mogu podnijeti, to je CF po indirektnoj metodi… Nek stave po direktnoj metodi da se može usporediti s PL-om, ovako je beskorisno…

Rezultati sami po sebi nit smrde nit mirišu, Q1 je općenito nereprezentativan kvartal u ovoj branši. Volio bih čuti obrazloženje rasta plaća za 25%; nema mi logike s obzirom na smanjenje obujma poslovanja i prihoda, a s obzirom da su troškovi za doprinose na i iz plaće ostali gotovo isti, očito je došlo do povećanja plaća u jednom razredu, onom najvećem. Nemam ništa protiv ako će rezultirati boljim poslovanjem, AKO…

Općenito bi trebali poraditi na povećanju transparentnosti i komunikacije. Jasno mi je da su im dioničari zadnja rupa na svirali, ali barem mali pomak svaki kvartal mogu napraviti

Situacija ovdje nije nimalo bajna. To se vidjelo još prilikom zadnjeg pokušaja uprave da radnicima skreše plaće i naknade. To je po meni bio potpuno pogrešan, nepotreban i očajnički potez rukovodećih da poboljšaju krvnu sliku firme nauštrb radne snage. U vremenu kada ljudi masovno napuštaju i bolja i plaćenija radna mjesta oni pokreću priču o rezanju plaća. Pa vani strane firme vape za educiranom radnom snagom i jedva čekaju da ovdje dodatno pritisnete radnike i prisilite ih na odlazak. A tko će Vam onda raditi. Nije ovo konobarski posao u nekoj prčvarnici gdje obučeš kecelju i odmah si konobar. Ovdje ljudi glavu gube i mogu napraviti ogromne štete ako su ne educirani. Tapkat će ovi sa takvom poslovnom politikom još dugo godina u mjestu, jedino da ih netko preuzme i rastjera uhljebe, onda bi ovo u pravom smislu živnulo.

….koja je to tvrtka u Hr nakon PSN vratila 350 milja duga i još posluje u pozitivi…vidim da su neki danas u strahu prodali…iako je financijsko izvješće uobičajeno za Q1…ako Bog da….uskoro očekujem obavijest o novim sklopljenim poslovima i značajnu pozitivu u Q2 i Q3…sretno svim dioničarima


….koja je to tvrtka u Hr nakon PSN vratila 350 milja duga i još posluje u pozitivi…vidim da su neki danas u strahu prodali…iako je financijsko izvješće uobičajeno za Q1…ako Bog da….uskoro očekujem obavijest o novim sklopljenim poslovima i značajnu pozitivu u Q2 i Q3…sretno svim dioničarima

Tocno kolega,
financijski stojimo vrlo solidno s tendencijom poboljsanja.
Mene osobno intrigira prica oko raskinutog posla u Poljskoj zbog njihovih nacionalnih procedura.
Ja vjerujem da cemo na novom tenderu opet biti prvi i to je onda prelomna vijest.
Osim Poljske, kao zapeta puska osluskujem vijesti sa Njemackog trzista jer ondje smo uspjeli dobiti vrlo zahtjevnu Licencu o ispunjenju trazenih kriterija kao izvodjac radova. Ako ovdje dobijemo posao, a duboko vjerujem u to, onda je samo nebo granica, ali prvo se mora zavrsiti agonija oko Bagrokora. A to je prije kraju.
Zivjeli!

dinko novoselec u NO ?! ajd baš ako mora neka ga ali šta tu radi ovaj željko perić? ja mu nebi dao ni dvije ovce da mi čuva. kakvi se sve likovi u ovoj državi mogu prodati pod stručnjaka…
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/NoOnnsCD59xZaivbUdvgNA==.pdf

who dares, wins


Ako nešto ne mogu podnijeti, to je CF po indirektnoj metodi… Nek stave po direktnoj metodi da se može usporediti s PL-om, ovako je beskorisno…

Rezultati sami po sebi nit smrde nit mirišu, Q1 je općenito nereprezentativan kvartal u ovoj branši. Volio bih čuti obrazloženje rasta plaća za 25%; nema mi logike s obzirom na smanjenje obujma poslovanja i prihoda, a s obzirom da su troškovi za doprinose na i iz plaće ostali gotovo isti, očito je došlo do povećanja plaća u jednom razredu, onom najvećem. Nemam ništa protiv ako će rezultirati boljim poslovanjem, AKO…

Općenito bi trebali poraditi na povećanju transparentnosti i komunikacije. Jasno mi je da su im dioničari zadnja rupa na svirali, ali barem mali pomak svaki kvartal mogu napraviti


Koliko je meni poznato radjena je sistematizacija radnih mjesta na bazi cijele grupe pa je rast placa, pretpostavljam, posljedica toga.
Prodao san na izvjescu sve, jedan dio po najnizoj cijeni 15,50kn (nije mi na cast), ali previse je politike i kvazi strucnjaka oko drustva da bi participirao u vlasnistvu. A osim toga, jedini clan Uprave, onaj koji je dogovarao ino poslove, gosp. Jurkovic je otisao.
Ipak, postoji velika vjerojatnost da se vratim jer opet se suska o prodaji VE, te za sad gledam i gledam.
P.s Q1 mi je katastrofa, pad prihoda uz rast svih mogucim troskova osim troskova sirovina i materijala koji su iskljucivo vezani uz prihod. Sve skupa pokazuje/dokazuje tesku ne brigu za profitabilnost i racionalizaciju poslovanja

Rastimo zajedno...

Nevjerovatno mi je da ovakav kadar vodi ovako dobru firmu i brand. Valjda je to moguce samo u Hrvatskoj

u svijetlu ovog kineskog preuzimanja gorenja dalekovodu bi bilo najpametnije da se malo iskaže na pelješkom mostu kao koperant i preproda kinezima radi lakšeg ulaska na eu tržište. to bi ga vinulo u nebesa jer stvarno nema smisla da željko perić odlučuje o ičemu važnom za ovu firmu.

who dares, wins

@verdi

Možete li pojasniti vaše mišljenje o Željku Periću? Može i na pm što se mene tiče. Hvala!

ma može i javno. običan glumac i pozer koji se cijeli život šverca po nekim nadzornim odborima. a i švercati se treba znati. čini mi se da švicarska carinica nije baš imala nekakvog velikog razumijevanja po tom pitanju. viš čim se je on bavio dok je bio kosoričin šatro neki savjetnik. ovako ni zadnji sarajevski šaner ne pada.
Vaš link …

who dares, wins


ma može i javno. običan glumac i pozer koji se cijeli život šverca po nekim nadzornim odborima. a i švercati se treba znati. čini mi se da švicarska carinica nije baš imala nekakvog velikog razumijevanja po tom pitanju. viš čim se je on bavio dok je bio kosoričin šatro neki savjetnik. ovako ni zadnji sarajevski šaner ne pada.
Vaš link …

on je upravljački kadar iz onog vremena kad je Pliva ‘zapiknula zastavicu’ u USA, maestralan potez
koliko je samo tu novaca, vremena i općenito energije utrošeno
još jedan od tog Plivinog kadra recimo danas sjedi na čelu ZSE
i tako to, nastavite niz…

Wow, rasprodaja!!!

A gle ovog čuda. 6 ponuda na bidu od kojih je jedna na kuni. Čudo od burze ova ZSE, uprava je na bolovanju? Hanfa je u klimakteriju?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Od čega je više od pola mojih. Možda postanem novi vlasnik Dalekovoda sa par tisuća kuna hehehe…

New Report

Close