DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.05.2024. u 17:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,76
2.133
774
2,74
2,80
-0,72%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Neki su lutali od Diokija do Magme da bi na kraju tek danas otkrili ovaj podcijenjeni “biser”. Kao “nema bida” a praši se po asku! Ono što vrijedi percipira se kao ono što ne vrijedi i obratno. Imate jaku “moć uvjeravanja” gospodo iz “sindikalnih podružnica” – moj naklon, skidam kapu!

Svako malo prospe se nešto jada po bidu tak da se drži dioničare u strahu od stečaja.
Dionica obično upadne u fokus ulagača tek kada odradi jedno 300% rasta. Zašto bi ova bila izuzetak?

Poštovani kolega Banana, baš me zanima da li ste pročitali Vaše postove vezane za dalekovod do unazad nekoliko mjeseci kada ste zazivali najgore scenarije te sustavno pričali priču kako dioničare dalekovoda čeka mračna sudbina. No kada ste se do grla nakrcali dionicama dalekovoda, od jednom slijedi promjena konačnog scenarija iz Vašeg kuta gledanja. Što se promjenilo od tada do danas? Neizvjesnost je još uvijek u zraku te postoji mogućnost da dalekovod ode u stećaj. Ja ga ne zazivam te bih bio vrlo sretan da kompanija opstane i nastvi raditi poslove koje malo koja kompanija u svjetskim razmjerima može izvesti na kvalitetnom na kvalitetnom nivou te referencama koje dalekovod posjeduje. Samo bih želio izraziti svoj stav da nam na ovome forumu ima previše ‘investitora’ Vašeg kalibra, koji zazivaju i navlače druge kada to njima pogoduje i odgovara. Molim Vas malo više objektivnosti te prije svega osobnog morala u promišljanju, jer toga nam toliko fali u ovoj našoj malo bari punoj krokodila….


Poštovani kolega Banana, baš me zanima da li ste pročitali Vaše postove vezane za dalekovod do unazad nekoliko mjeseci kada ste zazivali najgore scenarije te sustavno pričali priču kako dioničare dalekovoda čeka mračna sudbina. No kada ste se do grla nakrcali dionicama dalekovoda, od jednom slijedi promjena konačnog scenarija iz Vašeg kuta gledanja. Što se promjenilo od tada do danas? Neizvjesnost je još uvijek u zraku te postoji mogućnost da dalekovod ode u stećaj. Ja ga ne zazivam te bih bio vrlo sretan da kompanija opstane i nastvi raditi poslove koje malo koja kompanija u svjetskim razmjerima može izvesti na kvalitetnom na kvalitetnom nivou te referencama koje dalekovod posjeduje. Samo bih želio izraziti svoj stav da nam na ovome forumu ima previše 'investitora' Vašeg kalibra, koji zazivaju i navlače druge kada to njima pogoduje i odgovara. Molim Vas malo više objektivnosti te prije svega osobnog morala u promišljanju, jer toga nam toliko fali u ovoj našoj malo bari punoj krokodila….

Nema ovdje nikakvog navlačenja, ja vam samo pišem ono što vidim a vidim mnogo dalje od Vas. Istina da sam pisao, i to puno o tome da će Dalekovod na cijenu od 20-tak kuna. I to prvi na ovom forumu. Tada je cijena dionice bila oko 70 kuna. Svi koji su me poslušali i tada prodali mogli su kasnije kupiti i do 3 puta veći broj dionica Dalekovoda.
U međuvremenu se situacija oko Dalekovoda popravila na bolje. Od tada su sklopljena tri nova posla, oko 60 milijuna Eura. Imamo datum ročišta, Dalekovodu više ne prijeti stečaj i naravno da je i cijena u međuvremenu narasla.
Jedino što se ovdje još uvijek svi pribojavaju dokapitalizacije po 10 kuna i zato cijena stagnira. Nema ovdje više iskrcavanja po svaku cijenu kao na nekim drugim dionicama. Istina nema ni neke kupnje po asku, ali otom, potom.
Dokapitalizacija i ako bude sigurno neće ići po istim uslovima kao zadnji puta nego po daleko povoljnijim za postojeće dioničare.
Dok vi to sve skužite u svojim “glavicama” kupnja će već biti na 50-tak kuna. Pratite i dalje moje komentare i postanite bogatiji.[emo_smijeh] LP!

Budući da tvrtka puca pod lovom i profitabilnošću i da su radnici zbog toga logički nagrađeni božićnicom to znači da i vlasnici mogu očekivati isto tako izdašnu dividendu?! 😉
Ali uprava meni se čini ne radi za postojeće dioničare nego za buduće dioničare i jednostavno će dividenda pričekati neka nova vremena.

Sve je to bistro jasno, nego gdje je tu ikakva logika da tvrtka koja navodno duguje silnu lovu i koja se bori protiv stečaja ide isplaćivati božićnicu?!

Kome će ovdje poteći osmijeh a kome mučna suza ostaje nam za vidjeti.

Navodno je najveća intriga među kupcima ko je da informaciju da je investitor zavida kupce !!! Spominju neka dva imena i daju argumente pro et contra!!! Navodno neki šta je već ranije pritia novinama i neki šta je uselia jer kažu da je već prilomia odluku i da je miran!! Pa jeste li normalni ??? Lupež uzea pare a oni istražuju ko je da u novine!!! Da su pametni tribali su isti dan kad ih je ovaj okra zvat novinare na kuću i izač u novine i televiziju! A sad mi dođe otič digod gori i vidit tu skupinu koja je u stanju podržavat i branit čovika koji im je usra živote! Kaže jedan da je uselilo dva stana i to iz nevolje a ne zato šta misle da su u pravu, da gori nema struje, a da je ovrha već krenila! Al da im je rečeno da nema straja da će se sve sredit! ????? Pita ga ovi drugi da kako jer navodno gori neki tvrde da nije izgledno da će bit sve sređeno baš radi ovrhe koja kreće! Odgovor je bia ka ja neću izač, nikad nikoga nisu iselili kad je bia u stanu!!!!!! Tia sam se uključit u raspravu al neke su usijane glave u pitanju, al ima bit da će bit još zanimljivo! Bitno njima da skontaju ko je priča s novinarom a ne šta im je omča za vratom! I komentar je da su se neki “pametnjakovići” povukli i da kopaju spasit sebe sa strane! Al to nije ljudski! Šta su mislili da su uselili u samostan sa švorama pa će ginit jedni za druge???? Još sam neke detalje načua al nisu za ovde! Iako ljudi koje znam tvrde da je dosta naklapanja al i da je neko ima papire o svemu! Bogami imat će pandurija posla…. A i da novinari rade svoj posal nešto bi se znalo a ovo štrcanje od teksta je smiješno!!! Jučerašnji fanscinantni članak nije ni izaša na internetu! Dok sam sidia Pola kafića se krsti i ruga s ljudima koji brane čovika za kojeg cili grad zna šta je učinia… Ljudi moji, di su udruge,Institucije, vještaci, stranački , popovi, !!!! Navodno su novinari bili na početku agonije al su ih pametnjakovići otirali i nisu tili da se piše o svemu! Održavali sastanke i svađali se između sebe! Priča mi prika da su se njih dva tri stvarno trsili i trudili a ostali sidili na kauču i čekali a takvi je i ovaj moj! Lako mu je kad je tatica da pare samo da ga ne gleda doma al bojin se da bi se do daljnjega mogli gledat! Sad tata brine brige za pare! Ovo drugi se maka uzea advokata i spašava glavu! A ko će se borit za tebe ako neš sam!?!?!!

@dijoničar
Uprava je ispltila božićnice u vrijednosti od 150 tisuća dionica nove nominale 10 kuna.
Mirovinski fondovin su u prošloj dokapitalizaciji za tolikomdionica uplatili cca 36 milijuna kuna.
Tko mu je dao pravo, kad je tvrtka u postupku predstečaja. Povjerenik Janiška ne radi svoj posao i kontrolira isplare Uprave, a to mu je gotovo i jedini posao. Ako to ne radi, čemu uopće povjerenik služi, samo da pokupi svaki mjesec naknadu u svoj džep.
Sve mi ovo sliči na uvod u namještanje godišnjeg financijsog izvješća kako bi bio što lošije kako bi se opravdala dokapitalizacija FGS-a i Čovića po smanjenoj nominali od 10 kuna.
A šta radi Nadzorni odbor gdje većinu imaju članovi iz mirovinskih fondova. Ne rade ništa kao što nisu radili ni kad su prihvaćali lažna financijska izviješća prije nego je pokrenuta predstečajna nagodba.

Nemaju novinari “muda” da bilo što istržuju. Pišu ono što im urednik dopusti, a urednik dopusti ono što mu ovi s vrha dopuste.
Pišu se bezvezni članci, istraživačko novinarstvo je umrlo, radi se za sitnu plaću i moli Boga da im i to uplate. Tko ima više hrabrosti da zbog istine na sebe navuče “istražitelje”, poreznike i svu drugu silu bogataških dušebrižnika? Svi se lijepo uklopili u sustav, zašuškali i mudro ćute ili pričaju onoliko koliko im se dozvoli.


Navodno je najveća intriga među kupcima ko je da informaciju da je investitor zavida kupce !!! Spominju neka dva imena i daju argumente pro et contra!!! Navodno neki šta je već ranije pritia novinama i neki šta je uselia jer kažu da je već prilomia odluku i da je miran!! Pa jeste li normalni ??? Lupež uzea pare a oni istražuju ko je da u novine!!! Da su pametni tribali su isti dan kad ih je ovaj okra zvat novinare na kuću i izač u novine i televiziju! A sad mi dođe otič digod gori i vidit tu skupinu koja je u stanju podržavat i branit čovika koji im je usra živote! Kaže jedan da je uselilo dva stana i to iz nevolje a ne zato šta misle da su u pravu, da gori nema struje, a da je ovrha već krenila! Al da im je rečeno da nema straja da će se sve sredit! ????? Pita ga ovi drugi da kako jer navodno gori neki tvrde da nije izgledno da će bit sve sređeno baš radi ovrhe koja kreće! Odgovor je bia ka ja neću izač, nikad nikoga nisu iselili kad je bia u stanu!!!!!! Tia sam se uključit u raspravu al neke su usijane glave u pitanju, al ima bit da će bit još zanimljivo! Bitno njima da skontaju ko je priča s novinarom a ne šta im je omča za vratom! I komentar je da su se neki "pametnjakovići" povukli i da kopaju spasit sebe sa strane! Al to nije ljudski! Šta su mislili da su uselili u samostan sa švorama pa će ginit jedni za druge???? Još sam neke detalje načua al nisu za ovde! Iako ljudi koje znam tvrde da je dosta naklapanja al i da je neko ima papire o svemu! Bogami imat će pandurija posla…. A i da novinari rade svoj posal nešto bi se znalo a ovo štrcanje od teksta je smiješno!!! Jučerašnji fanscinantni članak nije ni izaša na internetu! Dok sam sidia Pola kafića se krsti i ruga s ljudima koji brane čovika za kojeg cili grad zna šta je učinia… Ljudi moji, di su udruge,Institucije, vještaci, stranački , popovi, !!!! Navodno su novinari bili na početku agonije al su ih pametnjakovići otirali i nisu tili da se piše o svemu! Održavali sastanke i svađali se između sebe! Priča mi prika da su se njih dva tri stvarno trsili i trudili a ostali sidili na kauču i čekali a takvi je i ovaj moj! Lako mu je kad je tatica da pare samo da ga ne gleda doma al bojin se da bi se do daljnjega mogli gledat! Sad tata brine brige za pare! Ovo drugi se maka uzea advokata i spašava glavu! A ko će se borit za tebe ako neš sam!?!?!!

Tramell jesi ti falio topic mozda ili cak forum??? Da nisi slucajno propustio uzest terapiju.No nema veze reci mi ima li tvoj komentar ikakve veze mozda sa tvrtkom Nitor d.o.o. iz Splita??? Ne vjerujem da grijesim,a samo da ti kazem tom svom priki mozes rec da se pomiri sa svim sta je da ako je kupio stan u zgradi Lipi obicaji u Vukasovoj u Splitu.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Mirovinski fondovi su ovdje radili dokapitalizaciju po 245 kuna, a Erste Plavi je kupovao od Telegre po 275 kuna. A tobože su profesionalci.
I još su kao veliki znalci koji su još uvijek najveći pojedinačni dioničari i imaju većinu u Nadzornom odboru, dozvoli totalni raspad tvrtke i pad dionice na 25-35 kuna.
I sad su još dozvolili dokap po 10 kuna.

Znači gdje vidiš Mirovinske fondove – bježi. Gdje ti dođu, tu trava ne raste.

Ne pratim bas DLKV,ali pola milijarde kuna ugovorenih poslova u zadnja 2-3 mjeseca… ne zvuci lose.

Valjda ce se firma izvuci.

Da li je ulazak Hrvatske u EU imao kakav pozitivni učinak na Dalekovod?

Mi radimo na mnogi gradilištima u EU, a sada će nam biti jednostavnije i jeftinije poslovanje. U narednom razdoblju Dalekovod planira parcitipirati na velikom broju natječaja u Europi. Činjenica je da će su u Europi do 2020. uložiti više desetaka milijardi dolara u infrastrukturu. Zadnji veliki investicijski val u elektro-infrastrukturu je bio 1960-ih, a s obzirom da je vijek trajanja dalekovoda 40-50 godina, jasno je da se u mnogim zemljama takvi vodovi moraju obnoviti. To je za nas dobra vijest.

New Report

Close