DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.05.2024. u 04:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,41
394.943
163,894
2,48
2,58
7,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovdje još samo najglupljima nije jasno tko sa kime tikve sadi i tko iza kojeg imena stoji, tako da je šansa da šljam ipak preuzme firmu nakon što ih je Samodol osujetio u prethodnom pokušaju i natjerao na izmjenu provedbenog plana, sve manja…

Zapanjujuće i zastrašujuće je do kuda dopiru kraci ove hobotnice, međutim svića je upaljena i osti spremne, a iskusna ruka starog ribara garantira dobru salatu od hobe…[emo_namigusa]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

Sudovi će češljati izglasano pred Finom, ako nije zakonito, ništa od nagodbe

Obzirom da se Dalekovod vraća na prvostupanjski, ovo bi trebalo donjeti korjenite promjene obzirom da je prestećajna pokrenuta protuzakonito i samim time sve vezano uz nju ništetno, nastavno na ZPDD čl.42 stavak 6, a na što će sada prvostupanjski sud morati obratiti pažnju baš kao i na to da ista nije izglasana na skupšini na regularan način…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

Sad ispada po svemu ovdje iznesenom da je za Dalekovod bolje da ide u stečaj,nego da neko unese 150 mil casha u firmu,da se dio dugova takodje pretvoti u dionice,te samim tim da firma stane na noge i kroz odredjeno vrijeme kroz ostvarene rezultate samo tržište valorizira da li firma vrijedi ili ne,pa čemu onda juče tolika euforija kad je proces PSN koji je toliko štetan za firmu pokrenuo sa mrtve točke. ZNAČI PO SVEMU OVDJE VEĆINOM,STEČAJ JE BOLJA OPCIJA..ILI NEKO ŽELI DOKUPITI MALO JEFTINIJE DOK JOŠ IMA DRHTAVUH RUČICA.

Dalekovod prolazi po starom zakonu, a kriminal ce se usput rjesavati….


Sad ispada po svemu ovdje iznesenom da je za Dalekovod bolje da ide u stečaj,nego da neko unese 150 mil casha u firmu,da se dio dugova takodje pretvoti u dionice,te samim tim da firma stane na noge i kroz odredjeno vrijeme kroz ostvarene rezultate samo tržište valorizira da li firma vrijedi ili ne,pa čemu onda juče tolika euforija kad je proces PSN koji je toliko štetan za firmu pokrenuo sa mrtve točke. ZNAČI PO SVEMU OVDJE VEĆINOM,STEČAJ JE BOLJA OPCIJA..ILI NEKO ŽELI DOKUPITI MALO JEFTINIJE DOK JOŠ IMA DRHTAVUH RUČICA.


Za dobrobit Hrvatske, bolje je da Dalekovod ide u stečaj…ako je to nužno…

U čemu je razlika hočeš li poslati u stečaj njihove vjerovnike koji možda zapošljavaju i više ljudi (i nagraditi lopovluk i podržati očiti kriminal) ili njih…?

Čini se i da su svi zaboravili da je i upitno ima li Dalekovod i stvarno razloga i uvjeta za stečaj ili se knjige ponovno prilagođava interesima određenih likova…?

Revizori se nisu usudili pojaviti na skupštini da im se ne postave neugodna pitanja, a njihovo predzadnje izvješće govori nešto sasvim drugo…

Sad, ili je revizor (Pricewaterhousecoopers) prevaren (jel netko odgovarao za to ako je prevaren?), ili je nesposoban (da li odgovarao za pogrešno revizorsko izvjeće koje je mnogima nanijelo štetu?), ili je u talu sa organiziranim kriminalom (????????)…?

Što god da je, ne ide mu baš na ruku, pa nije čudo da se na farsi zvanoj skupština nije niti pojavio…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]


Dalekovod prolazi po starom zakonu, a kriminal ce se usput rjesavati….


Nadam se da si u krivu jer bi to moglo dovesti do toga da slučaj preuzme sudac Dredd…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

Činjenica je da je dosta ljudi jučer kupilo po 30 i više, te da su se neki ovdje prisutni iskrcali, i daj Bože ponovno ukrcali, ali vidim da bi htjeli još jeftinije. Samo to može objasniti ovu količinu crnila koja se pljuje po firmi koja je ipak dobila novu priliku.
PSN će proći ovako ili onako, dokap veći ili manji, a vrijedit će koliko će vrijediti, vjerovatno više nego sada. Ipak će se moći ugovarati više poslova nego sad dok im ovo visi nad glavom, a gazda kad preuzme više neće imati interesa da potkrada firmu kao što se vjerovatno radilo prije, gdje si imao upravu, a fondovi vlasnici. Hahaha.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Isto tako je činjenica da su tzv profesionalci – Mirovinski fondovi radili dokapitalizaciju po mislim 240-250 kuna.
Ušli su u Nadzorni odbor i uništili firmu.
Zašto mislite da je ovaj FGS išta bolji od mirovinaca.
Pa pola novaca je državnih?
Za Čovića mislim da je igrač Miličića i Skansija.

A sad mi odgovorite kako firmu koja ima dugove preko milijardu kuna i godišnji prihod oko milijardu kuna, može spasiti 150 milijuna kuna.

Što se tiče kupovanja što niže i prodaja što više, ako se može, je legitimno i zakonito. Može se i izgubiti.
Ja osobno ovdje za sada niti mislim biti niti srednjoročno, a kamoli dugoročno. Bar za sada dok se baruština ne razbistri.

Ali je ovdje definitivno riječ o organiziranom kriminalu stare Uprave i Nadzornog odbora, kao i nove Uprave, koja se sprovodi putem predstečajne.

Na jednom drugom forumu imate izračun da FGS i Čović cijelu firmu vrednuju 175 milijuna kuna i da su ponudili dokap od 170 milijuna kuna umjesto 150 milijuna bili bi 99% vlasnici Dalekovoda.
E sad mi odgovorite koji je interes Mirovinaca koji su utukli 200 milijuna kuna to sve prepustiti FGSu i Čoviću za 150 milijuna.

Jedini odgovor se nameće: Organizirani kriminal čiji je vođa Slavko Linić.

Zašto novi zakon ne vrijedi za tvrtke koje su tekućoj predstečajnoj nagodbi.
A koliko sam proučavajući došao do podataka ovdje je bilo i još je kriminala ko u priči.
Zašto to Linić i Bajić štite.
Ma dajte molim Vas, šta bi rekla neka županica.

FGS nema što donijeti osim pljačke i problema. Vidimo što je napravio Centar banci. A sad prodaje Vabu i spašava i to malo novaca što im je ostalo. Dlkv je vrlo kvalitetna tvrtka ali njena uprava je vrlo trula ako se smijem tako izraziti.

FGS ne ulazi sam, ovi koji s njima ulaze jako dobro znaju što će i kako raditi…

@brancin

Koliko sam razumio Rjesenje VTS ono kaže da ide sve po starome.
I da je uloga sudaca samo pečatirati šta je donijela Fina bez obzira jeli to nezakonito.

Što sad znači. Novi zakon je priznao da su sve sadašnje predstečajne bile protivne zakonu o trgovackim društvima.
Znači onaj tko nije zadovoljan mora ići tužbom na Upravni sud.

Dok to Upravni riješi prošla baba sa kolačima i nema retroaktivno vraćanje na početak.

A jesmo mafijaška država, ni Sicilija nam nije ravna.
Tamo bar ima reda u neredu.

Kolega dust310,

ne mogu se ne složiti s najvećim dijelom iznesenog u onom dužem postu. Uz par opaski:
– 150 mil. je dogovoren iznos dokapitalizacije, znači ulaska u većinsko vlasništvo, spominje se i neki dokap fondova, ali to je veliko pitanje što će s tim biti.
– zašto nije 99% Pa zato jer stari vlasnici ne bi pristali na to. Ako ostanu na 1% onda im je i stečaj jednako dobar. Znači, tu je ta dogovorna ravnoteža.
– Također, ne spašava tvrku tih 150 mil. kuna, nego otpis većine dugova, kroz razne oblike praznih papira. Zato će ravnotežna cijena dionice i nakon PSN biti barem ovolika, a onda dalje ovisiti o poslovanju.
– Kriminala naravno ima koliko hoćeš, ali opet vidiš da kad se hoće, papiri se napišu i ovako i onako. Na presude mislim, primarno, a i na sve drugo. Naravno, sad je stvar osobnog rizika da li si voljan zezati se s firmom u PSN. Ako upali, ok, a ako ne, sam pao sam se ubio.

Pozdrav svima!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close