DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 04:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,39
18.811
7,877
2,36
2,44
1,68%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

bananarama

ajde nas malo poući kako se računa operativna marža može i netto marža, na osnovu koje si ti dao zaključak.
Inaće neka peer evaluacija sličnih firmi u svijetu je oko 10-15 posto operativne marže iliti ruca po naški.
Ljudi ajde bez baljezganja samo da se nešto kaže.


Firma nakon 5 godina po prvi puta iskaže dobit a cijena dionice na tu vijest padne za 1,7%.

Da ne povjeruješ!

da je tako jednostavno ,tko bi gubio ?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Deveti dioničar..OTP BANKA ponešto prodaje zadnjih dana…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


bananarama

ajde nas malo poući kako se računa operativna marža može i netto marža, na osnovu koje si ti dao zaključak.
Inaće neka peer evaluacija sličnih firmi u svijetu je oko 10-15 posto operativne marže iliti ruca po naški.
Ljudi ajde bez baljezganja samo da se nešto kaže.


A što onda Vi nas ne poučite? Komentar Vam je bez ikakvih protuargumenata. Po forumu i portalima se pisalo da je neto marža 2%, a koliko ste Vi izračunali?

pukne li 10 tka,svi su u minusu,,od 1 do zadnjeg.zasto ne da vidimo koliko ima drhtavih ruku,
ps. imam dlkv .

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@ bananarama
Sve mi je jasno ali ja nisam zloban pa ću pomoći i Vama i drugima, a možda i ja griješim pa će me netko obrazovati. Mi Hrvati inaće imamo problem reći da nešto ne znamo pa ispadamo malo ….. izaberite riječ može ih biti više
Po meni ako i ja dobro računam operativna marža nam govori koliko je zarade na nekom poslu kada bismo ga financirali vlastiti sredstvima znaći da ne plaćamo nikakve kamate i to prije poreza. npr. Ako si uprihodio 100 a potrošio 90 na taj posao operativna marža ti je 10%. Oki, so far so good.
Ajmo sad na DLKV znamo da su prihodi od prodaje bili 1,2 milijarde (maknuli smo namjerno ostale prihode jer se Albanija neće desiti svake godine), ako uzmemo materijalne troškove, troškove plaća amortizaciju i ostale troškove (podizvođaći, office, režije itd itd) dolazimo do 1,191 milijardi kuna, vrijednosna usklađivanja i ostale rashode nisam uzimao pošto nemaju veze sa operativnim poslovanjem ( mogu imati ali zbog nekog konzervativnog pristupa nisam uzeo u obzir), dolazimo do računice da je operativna dobit ( znaci ne ona koja ubraja i 50 milijuna Kuna po sporu s Albanijom) bila oko 13 milijuna kuna, Kad se to stavi u postotak ispada da je operativna marža malo više od 1 posto odnosno razlika u cijeni koju naši stari računovođe popularno zovu RUC. Naravno da bi skoro svi analitičari napravili gotovo identičnu grešku zbrajajući kruške i jabuke i vrijednosna usklađenja i jednokratne prihode i rashode itd itd, ali nažalost to nije ona marža o kojoj svi razmišljamo kada pričamo. Ono što je pozitivno u cijeloj priči je da imaju prostora za poboljšanje i ukoliko dodjemo do 10 posto RUC-a EBITDA bi se trebala kretati oko 150 do 170 milijuna kuna što je prema sadašnjem tržištu ispod 2 na MCap. Bitno Vam je ovo razlikovati da Vam se ne desi da se slijedeće godine razočarate kada će EBITDA biti oko 70-80 milijuna kuna. Ako se to desi nitko zadovoljniji od mene jer znam da samo na pravom putu.

@zack4u
Tako je. Marža je trenutno neznatna. AL morate uzet u obzir da kada je Vela preuzeo DLKV, sam je rekao da su određene poslove radili i s gubitnom zbog lošeg računanja i planiranja. Također se slažem da je 2016 pravi pokazatelj dali su ovaj najbitniji dio poslovanja sredili. Ja očekujem između 5-6% u 2016., ako bude ispod toga, onda nešto opet ne valja i vraća se sve na staro

Valjda će ove godine solidno prodati i one vjetroelektrane pa sa tim novcem smanjiti kratkoročni dug, povećati malo keš poziciju. Ima dosta da se radi u Evropi, natječaja na sve strane.

ako ide ispod 10,00 nema nam spasa


ako ide ispod 10,00 nema nam spasa

ali ispod 10kn ne postoji dioničar koji ima računa prodati dionice, tako da ne računam na to.

Mene uvijek fascinira kako se olako trpaju jednokratni prihodi od sudskih sporova, prodaje imovine ili neceg treceg, u dobit i slavodobitno govori o velikoj dobiti i izlasku iz krize.
A u biti ne gledamo operativno poslovanje i kolika je dobit iz toga. Ako je ta dobit zadovoljavajuca, tada imamo zdravu firmu.

@vikend
A gdje da je stavljaju….tvrtka je u snažnom zamahu reorganizacije poslovanja i svim operativnih procesa. Za to trebaju proći najmanje 2-3 godine. A u tom dijelu se prodaje sve što nije strateško i što se može prodati. Pa nije ovo ERNT, ovo je DLKV koji se bori i borit će se, a kak će to sve završiti, to ćemo vidjet.

Ono sto zelim reci, da treba naglasiti da se od te zarade treba oduzeti jednokratne stavke…i amen.
Ovo govorim jer kritizirate ljude koji javno pisu o dionicama, kako pisu samo ono sto daje dojam da je njihova dionica odlicna kupnja..a onda to isto radite na forumu.

Hehehe evo nas na 10 🙂
Ajmo sad, sto prodavaci znaju, a sto mi ne znamo? 🙂

Ovo ide sigurno ispod 10kn..sramota da ima ko prodaje al nebi se cudio da to ista ekipa radi..rusi na jednu a na drugu skuplja zato pamet u glavu i kul..ovo ne moze dugo trajat

New Report

Close