DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.06.2024. u 07:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,76
2.621
950
2,76
2,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


persuader: ” Kao što rekoh, odlična dionica sa lošim 2Q i 3Q nakon kojih se cijena nije korigirala već je nastavila rast na krilima Aluminija. A ostalo [cool] ” Bila je 1950 kuna a sad je 1550. A ti kažeš cijena se nije korigirala nego je nastavila rast. Ili si pijan ili nisi normalan.[angry]

Slažem se, a pogledajte danas članak u manageru.

danas u večernjem u manageru imate zgodan članak o dalekovodu [thumbsup]

Dionice su se u 2007 počele kupovati na temelju mjesečnih pa čak i tjednih prinosa . To tako ne ide. Ipak bi se trebalo ulagati na godišnjim razinama. Iz tog problema proizlaze ovakove rasprave. Dalekovod je firma u koju se ulaže ipak na malo duži rok.


Kao što rekoh, odlična dionica sa lošim 2Q i 3Q nakon kojih se cijena nije korigirala već je nastavila rast na krilima Aluminija. A ostalo [cool]

A kakav ce bit 2Q i 3Q 2008[proud]

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]


Bila je 1950 kuna a sad je 1550. A ti kažeš cijena se nije korigirala nego je nastavila rast. Ili si pijan ili nisi normalan.[angry]

Možeš se ti ljutiti koliko hoćeš ali cijena je bila oko 1500-1600 onda vijest o Aluminiju na 1950 i korekcija, a debelo je precjenjen i na 1500. Jedino što vam drži PE i na godišnjoj razini je zadnji kvartal 2006 kad je PE bio 22.

Ali kao što sam rekao, dajte brojke. Ajde pa da nađemo zajedničko mišeljenje.
[proud]

Show me the Money!

” a debelo je precjenjen i na 1500. Jedino što vam drži PE i na godišnjoj razini je zadnji kvartal 2006 kad je PE bio 22. Ali kao što sam rekao, dajte brojke. Ajde pa da nađemo zajedničko mišeljenje.” [proud]
[/quote]

Evo kolega persuader što je jednom nepisao kolega golubv:
“Izvješća i bilance su ionako najčešće pogrešne, lažne ili namještene, a kad bi čak i bile poštene i točne, one su “tempi pasati”. Papiri ne dobivaju i ne gube na vrijednosti zato što su dobri ili loši, nego zato što bi prema određenim pretpostavkama ili konstelacijama , mogli biti dobri ili loši. Često treba kupiti dionicu loše bilance, ako postoje pretpostavke da bi razvoj mogao poći u dobrom smjeru.”
Andre Kostolany [thumbsup]
Koliko vidim smatrate da DLKV ide u dobrom smjeru, pa vam sajvetujem da nečekate idealni PE, jer onda sigurno nećete kupovati DLKV na ovim razinama.

frishki, 28.11.2007. u 13:25
Možeš se ti ljutiti koliko hoćeš ali cijena je bila oko 1500-1600 onda vijest o Aluminiju na 1950 i korekcija, a debelo je precjenjen i na 1500. Jedino što vam drži PE i na godišnjoj razini je zadnji kvartal 2006 kad je PE bio 22.

Ako ulažemo na duži rok mislim da je dionica dobra, nije sigurna kao oročena štednja, ali ako dobivaju silne poslove ne samo kod nas gdje vlada muljaža i rođačke veze, nego i po cijelom kontinentu, ako se agresivno šire, ako imaju sposobnu upravu… Takvih firmi je nažalost malo i spreman sam preuzeti rizik korekcije.

osobno sam debelo ušao u dalekovod i svakako to je dionica u koju se ulaže na duži rok jer će to polučiti jedno kvalitetnije FI u budučnosti kad se realiziraju dobiveni poslovi, a i sama činjenica da se ova firma bavi energijom o kojoj ćemo u budučnosti sve više ovisiti (cijeli svijet) govori svoje, pa nije ni čudo da dalekovod kao iskusna i uigrana firma dobiva poslove na sve strane. Samo ako crveni pobjede sa svojim porezima to će znaćiti silazni trend za dugo dugo vremena, bijeg kapitala iz proizvodnih frimi i njihovu slabiju mogučnost za ekspanziju.[censored]

Kolega Frishki i Jurij, što se toga tiče apsolutno se slažem sa ovim razmišljanjem o dugoročnoj investiciji (5 godina).
Ono što sam kritizirao je trenutno stanje.

Show me the Money!

I ja sam ušao u dalekovod, ne zbog trenutnog stanja i ocekivanja brze zarade, nego perspektive. Energija i td. I ne mislim duuugo prodavati


tenkista: ” Bila je 1950 kuna a sad je 1550. A ti kažeš cijena se nije korigirala nego je nastavila rast. Ili si pijan ili nisi normalan.[angry] ” Možeš se ti ljutiti koliko hoćeš ali cijena je bila oko 1500-1600 onda vijest o Aluminiju na 1950 i korekcija, a debelo je precjenjen i na 1500. Jedino što vam drži PE i na godišnjoj razini je zadnji kvartal 2006 kad je PE bio 22. Ali kao što sam rekao, dajte brojke. Ajde pa da nađemo zajedničko mišeljenje. [proud]

zanimljivo kako vam visoke multiple smetaju na DLKV, a ne smetaju na LEDU
[undecid]

nemam DLKV, imam LEDO, ali planiram ubosti i DLKV.
a jos kad bi usporedili sektor, dosli bi do jos zanimljivijih spoznaja..
adio

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


, ali planiram ubosti i DLKV. a jos kad bi usporedili sektor, dosli bi do jos zanimljivijih spoznaja.. adio

Može MIG29, dođi nam u dalekovod.

New Report

Close