DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dok god Linic ppdrzava kriminal i pljacku u Dalekovodu, nije dobro.
Nekaznjeni kriminal samo stvara novi kriminal, cega smo svjedoci.

Bdw, Linic i Uprava pricaju o nadmetanju u Norveskoj o 240M €.
Ne kazu kolike su garancije potrebne ukoliko se dobije posao. Cca 50M €, a to je cca 350M kn.
Isto tako Skandinavci su strasno osjetljivi na na netransparentnost poslovanja i kriminal u tvrtkama, te je to takodjer jedan od razloga zasto ne gledaju vise blagonaklono na tvrtku tipa Dalekovoda. A jos kad vide da jVlada RH stiti kriminal!!!

Ovaj post je dezinformacija sa svojom početnom tvrdnjom.
Nigdje u linkovima ne piše da ikakav Dalekovod-ov projekt kasni u Norveškoj.
Jedini bitni link je treći gdje koji je datiran 14.02.2013. te se navode problemi koje Dalekovod ima u HR i bojazan da bi vod mogao biti nezavršen od strane Dalekovoda ukoliko ode u stečaj te u tom slučaju Statnett mora pripremiti alternativu. (normalno da moraju misliti o tome što ako…)
Činjenica da nakon 5 mjeseci od ovog članka Dalekovod obavlja poslove na vodu govori dovoljno o tome dali Dalekovod izvršava svoje ugovorne obveze jer da ne obavlja onda bi Statnett raskinuo Ugovor.
Jeli vi znate gospon dbcooper25 kad je ugovorni rok kada tvrdite da je prekoračen i gdje se može naći taj podatak? Nisu problem tekući poslovi već budući projekti radi nesigurnosti što će biti s Dalekovodom. Po kriterijima van financijske stabilnosti (kvaliteta, rok, cijena…) Statnett nema jačeg izvođača jer bi sigurno u zadnjih 6 godina uzeo nekog drugog.

http://dalmacijanews.com/Hrvatska/View/tabid/77/articleType/ArticleView/articleId/125878/Roglic-Vlada-nema-hrabrosti-tonemo-u-bankrot.aspx

Vjerovao bih predstečajnim nagodbama kad bi se tijekom tog procesa smijenio menadžment i vlasnik tvrtke u problemima i kad bi se provjerila privatna imovina vlasnika. Dakle, da se utvrdi jesu li menadžment i vlasnik isisavali novac iz tog poduzeća, da se ne dogodi da je poduzeće u stečaju, a vlasnik bogat čovjek, kaže Roglić.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kada je ročište za PSN????

Što prije to bolje 😉
No problem je doboro uočen:
“Vjerovao bih predstečajnim nagodbama kad bi se tijekom tog procesa smijenio menadžment i vlasnik tvrtke u problemima i kad bi se provjerila privatna imovina vlasnika. Dakle, da se utvrdi jesu li menadžment i vlasnik isisavali novac iz tog poduzeća, da se ne dogodi da je poduzeće u stečaju, a vlasnik bogat čovjek, kaže Roglić.”
To bi trebalo napraviti i u ovoj predstečejnoj države.
Ali koliko je stvarno predstečajna rješenje?
Treba imenovati novi menagment ali gdje ga uopće naći?

Da se vratimo na ovaj niži nivo i temu. Nisam odavno dioničar DLKV ali bio sam nekad. Na ovom nivou pravi i istinski problem je novi vlasnik, dok ga nema zaboravite tvrtku. Napisao sam o tome nešto svojevremeno i prodao dionice.
Izgubio sam nešto novaca ali zanemarivo koliko bi izgubio da to nisam napravio.

Frankie je koliko sam shvatio krenio drugim (pravim?) putom, samo što u ovoj državi to nije ni malo lako. Umjesto da to rješi po kratkom postupku i pusti da im dioničari uzmu sve, a ona se pozabavi sa jatacima u bankama i fondovima, država ih spašava našim novcem.(u FGS je 50% državnih novaca)

Nemoj misliti na m2!

Eto i Roglic indirektno kaze da Linic i Vlada RH stite kriminal u Hrvatskoj.
A ne moze se reci da covjek nema odredjenu tezinu, i nema nikakvog direktnog interesa u bilo kojoj Predstecajnoj.


Što prije to bolje 😉
No problem je doboro uočen:
"Vjerovao bih predstečajnim nagodbama kad bi se tijekom tog procesa smijenio menadžment i vlasnik tvrtke u problemima i kad bi se provjerila privatna imovina vlasnika. Dakle, da se utvrdi jesu li menadžment i vlasnik isisavali novac iz tog poduzeća, da se ne dogodi da je poduzeće u stečaju, a vlasnik bogat čovjek, kaže Roglić."
To bi trebalo napraviti i u ovoj predstečejnoj države.
Ali koliko je stvarno predstečajna rješenje?
Treba imenovati novi menagment ali gdje ga uopće naći?

Da se vratimo na ovaj niži nivo i temu. Nisam odavno dioničar DLKV ali bio sam nekad. Na ovom nivou pravi i istinski problem je novi vlasnik, dok ga nema zaboravite tvrtku. Napisao sam o tome nešto svojevremeno i prodao dionice.
Izgubio sam nešto novaca ali zanemarivo koliko bi izgubio da to nisam napravio.

Frankie je koliko sam shvatio krenio drugim (pravim?) putom, samo što u ovoj državi to nije ni malo lako. Umjesto da to rješi po kratkom postupku i pusti da im dioničari uzmu sve, a ona se pozabavi sa jatacima u bankama i fondovima, država ih spašava našim novcem.(u FGS je 50% državnih novaca)

to je utopija. Hrvatski pravosudni sustav nema kapaciteta odraditi ovo što se pominje oko utvrđivanja odgovornosti …. PSN s tim nema veze, ako postoji kriminal, može se to i kasnije … ako ima kapaciteta. PSN su jedini mehanizam koji nudi šansu za novi start, alternativa je 80% entiteta u stečaju …. iako bi to možda bilo najčišće rješenje … to bi bio preveliki potres za društvo.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


…to je utopija. Hrvatski pravosudni sustav nema kapaciteta odraditi ovo što se pominje oko utvrđivanja odgovornosti …. PSN s tim nema veze, ako postoji kriminal, može se to i kasnije … ako ima kapaciteta. PSN su jedini mehanizam koji nudi šansu za novi start, alternativa je 80% entiteta u stečaju …. iako bi to možda bilo najčišće rješenje … to bi bio preveliki potres za društvo.

Ovo ne da je utopija nego je suludo. Ajde reci mi koji je to sustav u Hrvatskoj potkapacitiran. Nema ga. Jednostavno ne postoji. U svakom sustavu imamo i previse ljudi,ali su rezultati unatoc tome porazavajuci. Pa kreni u pravosudje od ministarstva do opcinskih sudova,najvise sudaca po glavi stanovnika,kreni u prosvjetu,poljoprivredu,miliciju,zdravstvo,pomorstvo sve je prekapacitirano,a rezultati nikakvi. I sad se pitas sto je tome razlog?? Kad vidis kakvi kapaciteti rade u tome Uskoku na iznimno visokim pozicijama pa to je nevjerojatno.Imao sam priliku nekoliko puta bit ispitivan od strane Uskoka( u svojstvu osumnjicenika i svjedoka) i to od ljudi koji pokrivaju poziciju zamjenika ravnatelja Uskoka i kad vidis koliko tim ljudima treba za shvatit nesto najednostavnije ne cudi me uopce zasto je ovoliko kriminalaca na slobodi. Ovdje u nas samo totalni diletant i amater moze zavrsit na robiji.To je cinjenica. Nema ovdje govora o potkapacitiranosti sustava vec o totalnoj nekompetenciji. Na funkcijama su ljudi kojima ja ne bi dao da mi cuvaju dvije nacrtane kokosi. Razlog stanja u kakvom jesmo je teski nepotizam i negativna selekcija. Na funkcijama totalne neznalice,ali bolesno ambiciozne. Primjera koliko hoces.Od predsjednika Vlade nanize.Cijeli sustav je naopako postavljen. I onda pricaju bit ce bolje. Bice bolje kad nas Austrija opet stavi pod svoje,ali pari mi se da su i oni digli ruke od nas.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Ovo ne da je utopija nego je suludo. Ajde reci mi koji je to sustav u Hrvatskoj potkapacitiran. Nema ga. Jednostavno ne postoji. U svakom sustavu imamo i previse ljudi,ali su rezultati unatoc tome porazavajuci. Pa kreni u pravosudje od ministarstva do opcinskih sudova,najvise sudaca po glavi stanovnika,kreni u prosvjetu,poljoprivredu,miliciju,zdravstvo,pomorstvo sve je prekapacitirano,a rezultati nikakvi. I sad se pitas sto je tome razlog?? Kad vidis kakvi kapaciteti rade u tome Uskoku na iznimno visokim pozicijama pa to je nevjerojatno.Imao sam priliku nekoliko puta bit ispitivan od strane Uskoka( u svojstvu osumnjicenika i svjedoka) i to od ljudi koji pokrivaju poziciju zamjenika ravnatelja Uskoka i kad vidis koliko tim ljudima treba za shvatit nesto najednostavnije ne cudi me uopce zasto je ovoliko kriminalaca na slobodi. Ovdje u nas samo totalni diletant i amater moze zavrsit na robiji.To je cinjenica. Nema ovdje govora o potkapacitiranosti sustava vec o totalnoj nekompetenciji. Na funkcijama su ljudi kojima ja ne bi dao da mi cuvaju dvije nacrtane kokosi. Razlog stanja u kakvom jesmo je teski nepotizam i negativna selekcija. Na funkcijama totalne neznalice,ali bolesno ambiciozne. Primjera koliko hoces.Od predsjednika Vlade nanize.Cijeli sustav je naopako postavljen. I onda pricaju bit ce bolje. Bice bolje kad nas Austrija opet stavi pod svoje,ali pari mi se da su i oni digli ruke od nas.

pod kapacitetom podrazumjevam našto širi kontekst, ljudstvo, kvaliteta, zakonodavstvo. Ova država je zakonodavna nakarada … vlada donosi zakone za koje se traži provjera ustavnosti … i to 10 mjeseci nakon stupanja na snagu … zakonodavstvo koje omogućuje odugovlačenje procesa ovisno o podmazanosti sustava. Treba se diviti poduzetnicima koji rade po zakonu i funkcioniraju. U ovoj državi vlada kriza vjerodostojnosti, nikome se ne može vjerovati, šefu, susjedu, seljaku, ministru, sucu, odvjetniku, pekaru, itd itd

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Mislim konkretno na ovaj posaaao, citiram Linića
a 12. kolovoza se u Norveškoj donosi odluka o dodjeli posla vrijednog 240 milijuna eura. Jedna od boljih ponuda je ona Dalekovoda. Ja sam kao ministar financija pisao da će Dalekovod biti financijski konsolidiran, dao sam pismena jamstva samo da dobije taj posao. Nakon poruke suca koji kaže da je zakon pisan za razbojnike i krirninalce i da ga lopovi iz Dalekovoda žele iskoristiti za sebe, mislite li da će dobiti posao? Neće!

Evo prosao je i tjedan dana od Linicevog datuma.
Any info?

Evo gotovo mjesec dana da je predan Kolukusicev zahtjev za obustavu Predstecajne na Ustavni sud.

Jadni Linic jos nije uspio ni ocitovati se na Ustavni sud.
Nezna sto bi napisao u svom ocitovanju. Priznati da je namjestao nece, a a suvislog obrazlozenja nema.

A vrijeme curi na stetu Dalekovoda. Sada Linica vise nije briga. A bio se razvikao i angazirao rezimski Jutarnji da blati Sudca.
A kad treba napisati nesto konkretno, manhi je od makovog zrna i uvukao se u misju rupu.



Mislim konkretno na ovaj posaaao, citiram Linića
a 12. kolovoza se u Norveškoj donosi odluka o dodjeli posla vrijednog 240 milijuna eura. Jedna od boljih ponuda je ona Dalekovoda. Ja sam kao ministar financija pisao da će Dalekovod biti financijski konsolidiran, dao sam pismena jamstva samo da dobije taj posao. Nakon poruke suca koji kaže da je zakon pisan za razbojnike i krirninalce i da ga lopovi iz Dalekovoda žele iskoristiti za sebe, mislite li da će dobiti posao? Neće!

Evo prosao je i tjedan dana od Linicevog datuma.
Any info?
[/quote]
Nakon dokapitalizacije Kontaminatora i radnika broj dionica bi trebao biti ca
25 mil kom.
sadašnja cijena od 25 kn po dionici bi bila opravdana sa godišnjom prodajoim od 500 mil kn i za sada se taj plan ispunjava na temelju do sada ugovorenih poslova.
Ako se taj posao ugovori tada bi cijena dionice trebala ići prema 50.Dakle,ako se posao ugovori idemo na 50,a ako se očekivano ne ugovori ostajemo na 25.
Dakle,kupujte,uđite u šansu na zaradu.
Naravno da ustavna tužba nosi veliki rizik,ali zato smo i bili na 20.

U DLKV će teći med i mlijeko,ili ne daj Bože!!!!!!

Nakon i ako udje Nexus broj dionica sa Dobavljacima ce biti cca 19M kuna.
Nexusova ponuda vrijedi do kraja kolovoza, a dotada vjerojatno nece biti odluke Ustavnog suda (Pa Linic se jos nije ni ocitovao Ustavnom sudu).
Drugi krug dokapa se ne zna ni kad ce biti ni po kojoj cijeni.

Način upravljanja dlkv se nije promjenio evo već godinama. Ostao je netransparentan pa tako i cjelokupni ovaj dokap uključujući i PSN. Dlkv kao jedna vrlo kvalitetna kompanija vapi za kvalitetnim, profesionalnim i transparentnim upravljanjem. Upravi moraju vjerovati profesionalni suradnici, kupci, investitori, dioničari, bankari a ne samo političari na vrhu vlade. Oni neće stvoriti radno okruženje nego nego samo uspjeh za pojedince.

Jedino rjesenje za Dalekovod je stecaj… I to je bozja pravda, za sve nas zaposlene tamo. Dosta vas je vise, sve ste nam rekli u ovih 10 godina. Sada slobodno uzivajte u svojim blagodatima, mi ne mozemo jer ste nam vi oteli! Ali svi cemo mi prezivjeti, veliki pozdrav svim Dalekovodskim nepotistima.

New Report

Close