DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 20:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,36
17.919
7,595
2,40
2,46
-2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Svi su se ovdje uzvampirili oko cijene dokapa i nitko ne vidi dalje od toga. Između ostalog u planu stoji: ”Uz stabilan iznos godišnje amortizacije u projiciranom petogodišnjem razdoblju, te značajno smanjenje kamate na restrukturirani dug, Dužnik ostvaruje neto dobit iz poslovanja nakon 2014. godine.”
Znači po ovome u najoptimističnijem scenariju firma radi gubitak ovu i cijelu sljedeću godinu.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Vidim dragi naši korisnici da vam je plan predstečajne nagodbe potpuna nepoznanica, a tek Zakon o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi.
Pratite taj Zakon, njegovi članci se daju mijenjati, stoga se i mijenjaju, daju se uklanjati, pa se i uklanjaju, a daju se i novi dodavati, pa se i dodaju. Pratite Zakon, inače ode lova, a bogami ode i zarada tamo gdje će je biti, a negdje je mora biti makar po Zakonu vjerojatnosti[emo_smijeh]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

nominala na zse ne znači baš ništa. to je onako cifra reda radi. vidjeli naši majstori da to vani imaju pa stavili da i mi imamo.

who dares, wins

Matjaž Gorjup: Plan vjerovnika je kvalitetan


Svi su se ovdje uzvampirili oko cijene dokapa i nitko ne vidi dalje od toga. Između ostalog u planu stoji: ''Uz stabilan iznos godišnje amortizacije u projiciranom petogodišnjem razdoblju, te značajno smanjenje kamate na restrukturirani dug, Dužnik ostvaruje neto dobit iz poslovanja nakon 2014. godine.''
Znači po ovome u najoptimističnijem scenariju firma radi gubitak ovu i cijelu sljedeću godinu.

Teško je u tom moru loših vijesti koje donosi plan predstečajne nagodbe pobrojati ih sve[emo_zacudjen]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

naravno da ne mora biti po nominali, ovisi više čimbenika npr. trenutnoj vrijednosti na TK, o eventualnim novim ugovorima, o konzultacijama sa investitorima ili partnerima…isl. međutim, kada sagledamo iz strane investitora, dolazimo do pitanja koje se samo po sebi nameća a to je, zašto u ovoj situaciji kada je tvrtki neophodna dokapitalizacija u novcu radi postizanja solventnosti, plaćati dionicu i lipu više od nominale?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Davno sam pročitao jedan komentar na ovom forumu:

“Ovde će netko ostat i bez štapa a o gaćama je bespredmetno i govorit”

Ja bum postavil Bid malo niže. definitivno bu se rješio u to ne sumnjam ali da bu svi zadovoljni…..

LP

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

@verdi

nominala na zse ne znači baš ništa. to je onako cifra reda radi. vidjeli naši majstori da to vani imaju pa stavili da i mi imamo.

——————————————————

ne kuže deca,kada im se objavi za dan,dva da ide nominala po 100 kn ,pogubit će novčeke…

Str 106 Plana, tocka 221:
Dužnik se najkasnije u roku od 15 dana od dana pravomoćnosti rješenja kojim se potvrđuje ova Nagodba obvezuje objaviti poziv za glavnu skupštinu društva Dužnika sa sljedećim dnevnim redom:
(i) pojednostavljeno smanjenje temeljnog kapitala radi pokrića akumuliranih gubitaka smanjenjem nominalnog iznosa dionica sa 100 kuna na 10 kuna,
(ii) povećanje temeljnog kapitala ulozima u novcu u iznosu od 150 milijuna kuna, izdavanjem novih dionica u nominalnom iznosu od 10 kuna, uz isključenje prava prvenstva postojećih dioničara,
(iii) povećanje temeljnog kapitala ulozima u pravima, unosom tražbina Vjerovnika predstečajne Nagodbe u kapital do najvećeg iznosa od 9,216,040.00 kuna, izdavanjem novih dionica u nominalnom iznosu od 10 kuna, uz isključenje prava prvenstva postojećih dioničara,
(iv) davanje odobrenja upravi da u roku od 5 godina od upisa odluke poveća temeljni kapital ulozima u novcu za iznos do 60 milijuna kuna, izdavanjem novih dionica u nominalnom iznosu od 10 kuna, uz isključenje prava prvenstva dioničara koji su stekli dionice Dužnika uplatom u novcu sukladno točki (ii) ovog dnevnog reda,
(v) primanje na znanje sklopljene Nagodbe i obveza i prava iz Nagodbe, a osobito obveza koje su vezane za postupanje Glavne skupštine u svezi sa dokapitalizacijom / dokapitalizacijama,
(vi) izmjena statuta društva Dužnika. Datum održavanja ove glavne skupštine bit će određen najkasnije 60 dana od objave poziva za glavnu skupštinu.

Na Skupstini ce biti veselo!



Dokapitalizacija je u pravilu po nominali.
Mislim da je ovdje nerazumno očekivati više jer su dugovi veći od kapitala.

tako je, nova nominala je 10 kn, dokap po nominali i to je to!
[/quote]

Nominala ne znači apsolutno ništa. Ima više primjera, npr CEBA, nema više nominalu (bila je 400), znači može dokapitalizacija i po kunu, a išla je iznad tržišne cijene, 200kn.
Ako su makli nominalu zašto onda nisu po recimo 50-100 kn… Zato jer to ne bi prihvatili ostali dioničari.

“Uprava Dalekovoda je preko Zagrebačke burze obavijestila da podržava plan financijskog restrukturiranja kojim vjerovnici predlažu sklapanje predstečajne nagodbe, pa je Fini dostavila pozitivno mišljenje.”

Što tu piše, VJEROVNICI predlažu plan (a uprava nema izbora nego prihvatiti što god ovi predložili), znači banke i ostali koji tu imaju utučene milijune od prije po ko zna kojim cijenama (znači ne netko mali koga se može muljati). Oni zamjenjuju svoje dionice na VLASTITI prijedlog po 100 kn, i onda smatrate da predlažu da nekome drugome omoguće kupnju dionica po 10 kn [emo_smijeh]

Ajde, da im je prijedlog predstečajne pisao netko iz vlade, možda bi povjerovao u taj scenarij, ovako vjerujem da su se oni iz banaka dobro pobrinuli kako će predložiti predstečajnu i zaštititi svoje novostečene dionice po 100 kn, a time i moje stečene po 50.

Znači, po mojoj logici, vjerovnici nisu predložili da to bude ispod cijene po kojoj su oni “kupili” dionice zamjenom svojih potraživanja, a to je 100 kn.

Neka me netko slobodno razuvjeri nekim argumentom.

Sto su napravili s ovom firmom to nije normalno. Kakva pusiona. Ovdje treba doci na skupstinu i glasati protiv ovoga pa ako treba neka ide i u stecaj.Pa kad gubimo neka svi gubimo,a ne ovako opet male dionicare izlevatilo.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



@bisakovi

Dokapitalizacija je u pravilu po nominali.

Prije skoro dvije godine kad su Fondovi vrsili dokap Dlkv-a po 245 kuna nominala je bila 100 kuna.


Ne mora nužno biti 10 kuna i ne može ispod 10 kuna,ali zar Vi doista mislite da će vjerovnici dati više od 10 kuna????!!!!!!
Nije im dosta gubitaka!!!!
Za društvo čiji su dugovi veći od kapitala?????
Pozdrav

@EUoptimist
Što tu piše, VJEROVNICI predlažu plan (a uprava nema izbora nego prihvatiti što god ovi predložili), znači banke i ostali koji tu imaju utučene milijune od prije po ko zna kojim cijenama (znači ne netko mali koga se može muljati). Oni zamjenjuju svoje dionice na VLASTITI prijedlog po 100 kn, i onda smatrate da predlažu da nekome drugome omoguće kupnju dionica po 10 kn.
Znači, po mojoj logici, vjerovnici nisu predložili da to bude ispod cijene po kojoj su oni “kupili” dionice zamjenom svojih potraživanja, a to je 100 kn.

Takvo je i moje mišljenje.
Ali, šta ako se nekome namješta. Možda se namješta bivšoj Upravi sa ostatkom Ekipe Muljatora (Miličić, Skansi, Tipurić).
U ovako neurednoj državi, ništa me nebi iznenadilo.

@Frankie
Sto su napravili s ovom firmom to nije normalno. Kakva pusiona. Ovdje treba doci na skupstinu i glasati protiv ovoga pa ako treba neka ide i u stecaj.Pa kad gubimo neka svi gubimo,a ne ovako opet male dionicare izlevatilo.


@bisakovi

Ne mora nužno biti 10 kuna i ne može ispod 10 kuna,ali zar Vi doista mislite da će vjerovnici dati više od 10 kuna????!!!!!!
Nije im dosta gubitaka!!!!
Za društvo čiji su dugovi veći od kapitala?????
Pozdrav

Ja sam se već izjasnio: Ako je dokap u novcu imalo blizu predložene nominale od 10 kuna, na Skupštini sam protiv.

Koja je logika postojećih dioničara da prihvate da sa svojih 100% vlasništva padnu na 15%. Bolje stečaj. Kad je bal, nek je Maskenbal.

@bisakovi
Za društvo čiji su dugovi veći od kapitala?????

Koliko tvrtki uspješno posluje sa dugovima većim od kapitala?. Mnogo.
Pa i nakon restrukturiranja i reprogramiranja duga Kapital će mu biti nešto manji od Kapitala.

Vjerojatno ti je bio lapsus. Možda si mislio: Gubitak iznad Kapitala.

New Report

Close