DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 03:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,41
4.718
1,961
2,38
2,44
0,83%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ja mislim upravo suprotno, ovdje će se dogoditi veliko razvodnjavanje postojećih dioničara i ako danas nije eksplodirala, neće ni uskoro. Ovdje je mnogo "umočenih", no jako malo svjesnih da će se mnogi od njih uskoro "utopiti".

Evo okvirnog izračuna:

Prema podacima iz prijedloga predstečajne nagodbe, imovina DLKV-a vrijedi 200 milijuna kuna. Ako sam dobro shvatio, nominala bi se trebala smanjiti sa 100 na 70 kuna. (200 milijuna / 2.867.265 dionica)

Potom bi se DLKV trebao dokapitalizirati sa 150 milijuna kuna u novcu.

150 milijuna / 70 = 2.142.857 novih dionica

Pa imamo dokap u dionicama od 97 milijuna kuna

97 / 70 = 1.385.714 novih dionica

Dakle, imamo Dalekovod Novi s

2.867.265
2.142.857
1.385.714 =

6.395.836 dionica

Prema projekciji bilance iz 2017. godine, uzevši žešću vrijednost EBIT * 7, ispada 580 milijuna kuna. Podijeljeno s brojem dionica, ispada 85 kuna po dionici.

Ako je moj izračun donekle točan, to bi značilo da onaj tko danas kupuje DLKV po 66,78 kuna, u najboljem slučaju za pet godina može očekivati cca 30% premije.

E sad, lahko za mirovince, oni nemaju alternativu. Ali, što je ostalim ulagačima, onima koji dobrovoljno kupuju DLKV po današnjim cijenama…


TOP 10 povećao udjel…

Iima li danas kakvih promjena?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

lebowski, prosvjetlite nas sa svojim ulaganjima kad već čitate pet godina unaprijed, to znači da ste prije pet godina sve prodali , sidili u cashu i čekali ove perjanice zse na dnu dna, onda ste vi za Wall Street, a mi smo za quhac , bar ja


lebowski, prosvjetlite nas sa svojim ulaganjima kad već čitate pet godina unaprijed, to znači da ste prije pet godina sve prodali , sidili u cashu i čekali ove perjanice zse na dnu dna, onda ste vi za Wall Street, a mi smo za quhac , bar ja

S obzirom da je sva dokumentacija koju je Dalekovod predao kao prijedlog predstečajne nagodbe javno dostupna, te su iz nje vidljivi svi detalji koje sam naveo, prosvijetlite vi mene. Kako je moguće da tu dokumentaciju niste pročitali i kako je moguće da postavljate tako neuke teze i pitanja?

Moja procjena može biti pogrešna samo ukoliko sam pogriješio u izračunu “nove” nominale, jer je o tome ovisan i broj novih dionica.

lebovski lijepo ti je čovjek napiso tak da ga nemaš kaj prozivat za bilo kaj a pogotovo ne za neuke teze. ovdje se mulja već jako jako dugo i tu nemaš kaj delat ovakve izračune jer ti već sutra mogu pustit neku vijest s kojom će dizat cijenu a ti budeš gledo i pito se kaj se to dogodilo mom kalkulatoru

http://webcafe.net.hr/2013/02/02/0226007.63.jpg

niste mi odgovorili na pitanje, pljucanje po dlkv(ako ga nemate ) po raznim portalima

@lebowski
prema revizoru DLKV je na dan 30.09.2012 vrijedio cca 70 KN po dionici… a danas smo 28.12. … tj. koliko je DLKV u tih skoro potom 3 mjeseca generirano novih gubitaka ili dobiti… odnosno koji bi novi BVPS mogao biti za 3 dana… 31.12.2012…?



… sam se maka na vrime

da, već si 5x napisao da si prodao nedavno (na dnu cijene oko 57 kn), a rekao si i da ćeš prestati laprdati na ovom threadu, tako da te lijepo pozdravljamo i ne dosađuj više, čak ni kad idući mjesec DLKV (zbog dobrih vijesti koje očekujemo) ostvari skok prema 100 kn
[/quote]
dragi raul jes me nasmija,al bdw ne traži u meni neprijatelja, nemam ja nikakvi utjecaj na cijenu , popušio sam šolde kao i većina , i nije bitno jesam li proda na 57 ili 75-80, svakako u banani sam,al bar ne prodajem maglu, a pogotovo ne navlačim ljude da dočekaju sudbinu ko moju, imam peavo iznijeti svoje mišljenje a tebi ako se ne sviđa široko ti polje
triba stati na balun i spasiti šta se spasiti da
a ako bude dokapitalizacije putem dionica pogledaj malo ingru igh i lkpl ,šta su ućinili od nje

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


lebovski lijepo ti je čovjek napiso tak da ga nemaš kaj prozivat za bilo kaj a pogotovo ne za neuke teze. ovdje se mulja već jako jako dugo i tu nemaš kaj delat ovakve izračune jer ti već sutra mogu pustit neku vijest s kojom će dizat cijenu a ti budeš gledo i pito se kaj se to dogodilo mom kalkulatoru

Isto tako, može se dogoditi i da ne bude predstečajne nagodbe, pa da DLKV ode u stečaj.

Da, ja ću gledati cijenu DLKV-a, i to ovako fino sa strane, i vjerujem da ću veoma brzo, recimo kad se objavi poziv za izvanrednu skupštinu dioničara, vidjeti jesam li bio u pravu.

DLKV po meni danas ne vrijedi više od cca 30 kuna.

@ZZ – mislim da je razlika u booku zanemariva.

ffffffffff
ti čovječe skroz nemaš obraza. osim kaj si nedavno rezolutno napiso kak se više ne budeš javljo na temi dalekovod prije mjesec dana si konstantno piskarao kak je ovo super kak bude končar ušao u vlasništvo druko si za ko veliki a sad prodaješ totalno kontra bureke. pa kaj je tebi ? to kaj delaš je skroz prozirno i sve je tu na forumu crno na bjelo. nemaš kredibiliteta ni k čovječe a upro si pisat 5 postova po stranici [emo_palacd]

http://webcafe.net.hr/2013/02/02/0226007.63.jpg



Ono sta je najzanimljivije meni procitat iz tih izvjesca predstecajne nagodbe je ukratko :

1. Na temelju provedene analize vrijednost dionickog kapitala drustva u trenutnim okolnostima je negativna zbog nastalih blokada, nelikvidnosti i gubitaka u proteklom razdoblju

2. Nakon ciscenja bilance od trenutno nenaplativih potrazivanja vrijednost dionickog kapitala tj.book value je na 30.9.2012 je 70 kn
po dionici s tim da ce do kraja godine bit i manji cca 60 kn
(eventualna naplata tih potrazivanja ce utjecat na povecanje tog kapitala al to je pitanje kad i koliko ce se naplatit tj kupovanje macka u vreci i eventualno moze znacit kao mala premija na cijenu dionice tko je hoce platit, a sumnjam da takvih ima puno)

Samo po tome ne vidim kako postojeci dionicari mogu proc puno bolje od sadasnje cijene i tko bi placao skuplje od trenutnog book valua moze bit jedino jeftinje jer ovakve projekcije su samo projekcije stvarnost je uvjek daleko teza i kompliciranija


Što je onda? Negativna ili 60-70 kuna po dionici?
[/quote]
Pa vidite da se desilo cudo,dlkv je radi nagodbe skocio iz negativne dionicke vrijednosti, u pozitivnu,kako sam i pisao o solventnosti..

jel bi mogao kolega lebovski staviti tu neki link ili pejstati te fantasticne podatke iz nagodbe..jer ja takvo sto nisam uspio aci ni iscitati..
Ja izracunao da je sada bv 85 i moze se povecati ako sdio prihodanaplati,sto je rea
A uz najavljene poslovne planove, ugovorene poslove itd itd..kako smo vec pisali,bv bi mogao rasti 30ak kn svake godine..a da ne govorimo o 2017 i sl.uz sve najavljene investicije hepa i supermreza u evropi..BiJel [emo_plazi][emo_smijeh][emo_smijeh]

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/predmet/87

-> plan financijskog restrukturiranja

@elijah
Zaboravija si mu napisat da nema nista ni od smaka svita,a to je isto visilo kao giljotina i imalo poprilicno negativnu konotaciju za dionicu,ali sad je i to iza nas. To je po meni daleko bitnije od svega sto pise kolega lebowski.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/predmet/87

-> plan financijskog restrukturiranja


Da i…? što ti piše u Izvješću o financijskom stanju i poslovanju dužnika
tj. koji je prosjek mjesečnih troškova poslovanja u zadnjih 12 mjeseci bio na dan 30.09.2012…?

New Report

Close