DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Šteta što je deblokada računa došla baš danas kad DAX ima prvi jači pad unazad mjesec dana, a i ZSE se k tome crveni tako da nije uspio proboj iznad 70 kn….ali ima još dana [emo_smijesak]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Gismunde nema brige… ekipa se dobro natovarila na ovim cijenama 60 – 70 a i mislim da smo ispucali sve negativne vijesti tako da očekujem siguran rast. Neće biti nekih velikih skokova ali dugoročno bi sigurno trebali ići prema gore.

Pročitajte kako se čelnik Dalekovoda zahvalio Liniću i Vladi

[emo_palacg]

otklanjam svaku odgovornost za mišljenje izraženo kroz forumske postove


Gismunde nema brige… ekipa se dobro natovarila na ovim cijenama 60 – 70 a i mislim da smo ispucali sve negativne vijesti tako da očekujem siguran rast. Neće biti nekih velikih skokova ali dugoročno bi sigurno trebali ići prema gore.

Ma ne, ne sekiram se više uopće oko DLKV, jasno je da je DLKV spašen, ima određenih nepoznanica oko dokapa, otpisa kamata itd,. ali to je sve manje bitno u svjetlu činjenice da je nakon više od mjesec dana deblokiran račun i da DLKV nastavlja s normalnim poslovanjem, a paralelno s time ići će restrukturiranje.
Ja sam izrazito zadovoljan ovim razvojem događaja i sad treba koji dan da ekipi sjednu ove novosti i da vide da je DLKV na 65-70 kn odlična kupnja s vrlo malo rizika pa kad ekipa navali brzo ćemo se vratiti prema 100 kuna.

p.s. ne bi me čudilo da netko od većih igrača pred kraj trgovanja pokupi sve ovo ispod 70 kn [emo_cool]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ulaganja HEP-a do 2016 godine bit će čak 27 milijardi kuna! Bit će ovdje dosta posla i za DLKV [emo_smijesak]

HEP do 2016. planira ulaganja vrijedna 27 milijardi kuna

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Pročitajte kako se čelnik Dalekovoda zahvalio Liniću i Vladi

[emo_palacg]

Najveću korist od ovoga mogu imati radnici i vjerovnici… a koju korist će sadašnji dioničari… nakon Swap-a (ako budu dioničara nakon Swap-a)… – tehnički izraz za ugovor kojim vjerovnik svoja dospjela nenamirena potraživanja zamjenjuje za udjele (dionice) poduzetnika koji je njegov dužnik…. imati… pokazat će se uskoro…

di je bigboss, popušili smo novce svi ali većina bar se nadam nije prodavala tako da sa današnjim danom možemo odahnuti, očekujem nove poslove koje su nagovještavali i vraćanje na razine.Iako sam pokrenuo tužbu dioničar sam Dlkv i stalo mi je da se održi zbog šire perspektive, lako mi je za raznorazne stručnjake koji kad pogodu pišu lektire , a kad falu nema ih nigdi.Volija bi i ja kupit po 20 ali većina je siguran sam napustila pozicije i sad govoru iz zavisti

Evo konaćno vijesti za NEVJERNE TOME, Dalekovod je ponovo na ćvrstim nogama

Pročitajte kako se čelnik Dalekovoda zahvalio Liniću i Vladi

[emo_palacg]

Ne bi trebao samo zahvaliti Liniću, i Vladi, već i dioničarima i sindikatu koji su urgirali kod Vlade……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Ulaganja HEP-a do 2016 godine bit će čak 27 milijardi kuna! Bit će ovdje dosta posla i za DLKV [emo_smijesak]

HEP do 2016. planira ulaganja vrijedna 27 milijardi kuna


to se zove plan 27.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Da DALEKOVOD nema budućnost nebi se zadržao na tržištu rada 63 godine

Na slične načine treba spasiti i ostala radna mjesta i kompanije koje imaju
perspektivu a zapele su….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ono sta je najzanimljivije meni procitat iz tih izvjesca predstecajne nagodbe je ukratko :

1. Na temelju provedene analize vrijednost dionickog kapitala drustva u trenutnim okolnostima je negativna zbog nastalih blokada, nelikvidnosti i gubitaka u proteklom razdoblju

2. Nakon ciscenja bilance od trenutno nenaplativih potrazivanja vrijednost dionickog kapitala tj.book value je na 30.9.2012 je 70 kn po dionici s tim da ce do kraja godine bit i manji cca 60 kn(eventualna naplata tih potrazivanja ce utjecat na povecanje tog kapitala al to je pitanje kad i koliko ce se naplatit tj kupovanje macka u vreci i eventualno moze znacit kao mala premija na cijenu dionice tko je hoce platit, a sumnjam da takvih ima puno)

Samo po tome ne vidim kako postojeci dionicari mogu proc puno bolje od sadasnje cijene i tko bi placao skuplje od trenutnog book valua moze bit jedino jeftinje jer ovakve projekcije su samo projekcije stvarnost je uvjek daleko teza i kompliciranija


Što je onda? Negativna ili 60-70 kuna po dionici?

Isto tako vidljivo je da su banke uglavnom slabo osigurane. Cak i tamo gdje imaju hipoteke zalozene nekretnine imaju procijenjenu trzisnu vrijednost nekoliko puta manju od uzetih kredita.


Da, gledam i ne vjerujem. Prvo sam mislio da sam nešto krivo pročitao. Kakva su to osiguranja gdje je obveza 5 puta veća od osiguranja? Ako netko zna, jel to i inače praksa kod hrvatskih banaka ili što?


Isto tako vidljivo je da su banke uglavnom slabo osigurane. Cak i tamo gdje imaju hipoteke zalozene nekretnine imaju procijenjenu trzisnu vrijednost nekoliko puta manju od uzetih kredita.


Da, gledam i ne vjerujem. Prvo sam mislio da sam nešto krivo pročitao. Kakva su to osiguranja gdje je obveza 5 puta veća od osiguranja? Ako netko zna, jel to i inače praksa kod hrvatskih banaka ili što?
[/quote]

Bit će da je to dosta raširena pojava gdje se itekako gleda kroz prste – dakle politička sprega i interes banaka i mirovinskih fondova je bio da se Dalekovod izvuče iz problema pa se nije gledalo na adekvatnost osiguranja tražbine.

Izuzetak je bio Dioki – vlasnik je oko 2,8 milijuna m2 zemljišta i desetke kilometara cesta puteva cjevovoda trafostanica pruga luka etc i to nije bilo dovoljno da se dobije jedan kreditić – ko da su banke dajući kredite Dalekovodu u zalog dobivale hipoteke na Diokijevoj imovini!
Može biti svašta – isporučite nam Dioki za bagatelu ( banke ) a mi ćemo davati kredite – samo uprite prstom ( Čačić ) kome!

New Report

Close