DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.05.2024. u 08:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,79
6.900
2,476
2,76
2,80
1,45%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ni ovo nisam vidio odavno, 20 naloga na kupnji poviše 110 kuna, a debil se nudi na 113.


Meni je odlična stvar što trezor još nije počeo kupovati, kada počne kupovati kupovati će jeftinije a ne skuplje, i kupiti će dosta dionica koje će maknuti s tržišta kapitala, ova mini kriza je repriza prošlogodišnjeg previranja, svi sada kupuju pametno čekaju dno, jer više se zaradi :D, a u ovome mjesecu biti će i jake jake kupnje……….. 🙂

Promjene ići će od EU, pa izbori u Grčkoj pa SAD o jačem poticanju gospodarstva, ima dosta alata za rast..

U trezoru je potpuna paučina………..

http://www.dalekovod.hr/EasyEdit/UserFiles/pdf/izvjesce-o-drustvenoj-odgovornosti-2012.pdf

Ovo Dalekovodovo izvješće o društvenoj odogovornosti "više-manje" sadrži podatke koji su nam već
od prije bili poznati. Ono što je mene osobno iznenadilo je tablični prikaz vjetroelektrana koji se
nalazi na stranici 26. Bilo mi je poznato da žele nastaviti sa investicijama u vjetroelektrane, ali nisam
baš očekivao da se radi o količini od 17 vjetroelektrana ukupne snage 437 MW. Iz tog razloga zamolio
bih kolegu BigBoss-a (ili netko drugi) da nam barem onako okvirno napravi neku kalkulaciju iz koje bi bilo vidljivo, koliki bi u budućnosti moglu biti prihodi Dalekovoda samo od vjetroelektrana kada se instaliraju svi ovi 437 MW.


http://www.dalekovod.hr/EasyEdit/UserFiles/pdf/izvjesce-o-drustvenoj-odgovornosti-2012.pdf

Ovo Dalekovodovo izvješće o društvenoj odogovornosti "više-manje" sadrži podatke koji su nam već
od prije bili poznati. Ono što je mene osobno iznenadilo je tablični prikaz vjetroelektrana koji se
nalazi na stranici 26. Bilo mi je poznato da žele nastaviti sa investicijama u vjetroelektrane, ali nisam
baš očekivao da se radi o količini od 17 vjetroelektrana ukupne snage 437 MW. Iz tog razloga zamolio
bih kolegu BigBoss-a (ili netko drugi) da nam barem onako okvirno napravi neku kalkulaciju iz koje bi bilo vidljivo, koliki bi u budućnosti moglu biti prihodi Dalekovoda samo od vjetroelektrana kada se instaliraju svi ovi 437 MW.

Ako za dosad instaliranih 45MW ocekuju cca 100M kuna,
To je onda cca 2,2 M/MW
Uzmimo na strani sigurnosti da je 2,0 M/MW
Onda je to cca 880M kuna za 436MW
Ako ce i nadalje to raditi sa partnerima u odnosu 50% – 50%
onda je prihod Dalekovoda u buducnosti cca 440M samo od prihoda od VE
odnosno to je u grubo 150 Kn/dionici.

Računica ti je vrlo jednostavna. 100 MW jednako 200 milijuna kuna čiste love.

Za nekoliko godina kad riješe banke koje su im sada za vratom, bit će za dividendu. Možda i 200 kuna po dionici.

Sad ju možete kupiti po 120 kuna i opet se nitko ne otima za nju. Ovo ne mogu nikako shvatiti.

Re: dbcooper25

Jednom sam izracunao da vec sada udio VE u cijeni Dlkv-a vrijedi cca 25%.

Moj problem sa Dlkv-om , a po cijeni je vidljivo i ostalih na TK skijedeci:

Iako su Izvjesca Uprave dosljedna i iscrpna glede buducih planova i moze im se vjerovati,
sam rad Uprave i NO je netransparentan. Sjetimo se Odluke Hanfe i iscrpnog obrazlozenja.
Vlasnicka struktura je netransparentna (Tipurici, Skansiji, Telegra …).

Netransparentnost vlasnistva i uloge partnera u poslu sa VE.
Sta ako su partneri povezane osobe sa Dlkv-om , a dionicari i javnost nisu bili upoznati?
Eto opet skandala i vjerojatne kaznene odgovornosti.

Mislim da ovo gore navedeno drzi dionicu na niskim cijenama.


Re: dbcooper25

Jednom sam izracunao da vec sada udio VE u cijeni Dlkv-a vrijedi cca 25%.

Moj problem sa Dlkv-om , a po cijeni je vidljivo i ostalih na TK skijedeci:

Iako su Izvjesca Uprave dosljedna i iscrpna glede buducih planova i moze im se vjerovati,
sam rad Uprave i NO je netransparentan. Sjetimo se Odluke Hanfe i iscrpnog obrazlozenja.
Vlasnicka struktura je netransparentna (Tipurici, Skansiji, Telegra …).

Netransparentnost vlasnistva i uloge partnera u poslu sa VE.
Sta ako su partneri povezane osobe sa Dlkv-om , a dionicari i javnost nisu bili upoznati?
Eto opet skandala i vjerojatne kaznene odgovornosti.

Mislim da ovo gore navedeno drzi dionicu na niskim cijenama.


nakon dugo vremena nešto pametno [thumbsup]

Dalekovod neće moći isplatiti komercijalne zapise koji mu dolaze na naplatu za par dana!

05.06.2012. je oglasio 19. i 20. tranšu komercijalnih zapisa da može nadolazeće isplatiti.


Dalekovod neće moći isplatiti komercijalne zapise koji mu dolaze na naplatu za par dana!

05.06.2012. je oglasio 19. i 20. tranšu komercijalnih zapisa da može nadolazeće isplatiti.

U prvoj rečenici ih neće isplatiti, a u drugoj hoće, kakva lupetanja.
Ajde blagdan je danas, odmori malo.


Re: dbcooper25

Jednom sam izracunao da vec sada udio VE u cijeni Dlkv-a vrijedi cca 25%.

Moj problem sa Dlkv-om , a po cijeni je vidljivo i ostalih na TK skijedeci:

Iako su Izvjesca Uprave dosljedna i iscrpna glede buducih planova i moze im se vjerovati,
sam rad Uprave i NO je netransparentan. Sjetimo se Odluke Hanfe i iscrpnog obrazlozenja.
Vlasnicka struktura je netransparentna (Tipurici, Skansiji, Telegra …).

Netransparentnost vlasnistva i uloge partnera u poslu sa VE.
Sta ako su partneri povezane osobe sa Dlkv-om , a dionicari i javnost nisu bili upoznati?
Eto opet skandala i vjerojatne kaznene odgovornosti.

Mislim da ovo gore navedeno drzi dionicu na niskim cijenama.

Biće preuzimanje sa prosjekom od zadnja 3 mj

A sa takvim preuzimanjem svi odgovorni su zaslužili 100 god golog otoka

Ako za dosad instaliranih 45MW ocekuju cca 100M kuna,
To je onda cca 2,2 M/MW
Uzmimo na strani sigurnosti da je 2,0 M/MW
Onda je to cca 880M kuna za 436MW
Ako ce i nadalje to raditi sa partnerima u odnosu 50% – 50%
onda je prihod Dalekovoda u buducnosti cca 440M samo od prihoda od VE
odnosno to je u grubo 150 Kn/dionici.

S tim da je od instaliranih 45 MW dobit za 50% udjela u prvoj godini cca 15 mil. kuna i svake godine se povecava za cca 10 % kako se kredit otplacuje i oprilike za 7 godina dodje na 30 mil kuna za 45 MW.Tako da bi dobit bila oko 150 mil kuna za cca 450 MW u prvoj godini, a za 7 godina 300 mil. kuna "ljepo samo treba to sve financirat".


Dalekovod neće moći isplatiti komercijalne zapise koji mu dolaze na naplatu za par dana!

05.06.2012. je oglasio 19. i 20. tranšu komercijalnih zapisa da može nadolazeće isplatiti.

Radi se o dospjecu 35 mil kuna komercijalnih zapisa tako da tu ne bi trebalo bit nekih problema.

Gdje vidis to oglasavanje ne mogu to nac doduse neda mi se sad nesto previse ni trazit ipak je praznik 😛

Ignore : renči


Računica ti je vrlo jednostavna. 100 MW jednako 200 milijuna kuna čiste love.

Za nekoliko godina kad riješe banke koje su im sada za vratom, bit će za dividendu. Možda i 200 kuna po dionici.

Sad ju možete kupiti po 120 kuna i opet se nitko ne otima za nju. Ovo ne mogu nikako shvatiti.

kak ne mreš shvatiti. A što ako ne bude dividende? Ako si uvjeren da je ovo isplativo, udri brate po asku.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

New Report

Close