DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Više od 20 000 kokmadas otišlo samo za 2h trgovanja.
Šta bi tek bilo da su svi mogli zadat nalog za kupnju i prodaju i da radno vrijem nije bilo skraćeno.
Hoće li u ponedjeljak gore ili dolje neznam ali promet bi opet mogao bit fantastičan .
Ipak interes za DDJH postoji i na razinam puno većim od onih predviđenih 150kn.

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

Za početak mi nije jasno kako blokada u 10:00:11. Meni je recimo broker rekao da prvo na burzu dolaze svi “stari” nalozi a tek onda novi. OK možda nije bio u pravu, ali ovo je zasigurno vrlo dobro režirana blokada zna se od čije strane. Baš će biti zanimljivo vidjeti u srijedu navečer tko se istrsao iz prvih 10 mada je to po meni i već sad očito.
Čudno je da je bio samo jedan nalog od 748 komada ( braniteljski ) na prodaju, jer mi iskustvo govori da bi ih trebalo biti više bar na ovim razinama cijene.

Ako je ovo danas i jučer bila režirana predstava svaka čast. Također čestitke onima koji su kupovali proteklih dana i danas fino profitirali.

Pozdrav

Znači ako se istresa netko kako znanac kaže da znamo tko, tko onda ostaje kao većinski vlasnik holdinga. Znači on je prepušten malim dioničarima. Čudno da nitko novi nije zainteresiran za preuzimanje holdinga, a i taj tko se iskrcava zar nije mogao pronači netkoga tko će od njega otkupiti cijeli paket odjednom kako se riješio Areneturista… Ne kužim….[smiley14]

Evo uletio na 209 prošli tjedan, a mjerkao već 6 mjeseci.

x


Za početak mi nije jasno kako blokada u 10:00:11. Meni je recimo broker rekao da prvo na burzu dolaze svi “stari” nalozi a tek onda novi. OK možda nije bio u pravu, ali ovo je zasigurno vrlo dobro režirana blokada zna se od čije strane. Baš će biti zanimljivo vidjeti u srijedu navečer tko se istrsao iz prvih 10 mada je to po meni i već sad očito. Čudno je da je bio samo jedan nalog od 748 komada ( braniteljski ) na prodaju, jer mi iskustvo govori da bi ih trebalo biti više bar na ovim razinama cijene. Ako je ovo danas i jučer bila režirana predstava svaka čast. Također čestitke onima koji su kupovali proteklih dana i danas fino profitirali. Pozdrav

Branitelji su inteligentni ljudi i kod njih nema pohlepe i straha , što je osobina špekulanata. In zato je samo jedan danas , a tako će i u buduće.


1. HZMO 660.000 20,39 Zast. račun
2. MINISTARSTVO FINANCIJA REPUBLIKE HRVATSKE 609.578 18,83 Osnovni račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 608.078 18,78 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 210.199 6,49 Skrb. račun
5. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 104.771 3,24 Zast. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA GLOBAL INVEST D.O.O. ZA FIMA EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 76.963 2,38 Skrb. račun -831
7. ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D. 47.136 1,46 Osnovni račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA MAXIMUM OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 32.878 1,02 Skrb. račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./BREZA-INVEST ZIF D.D. 19.500 0,60 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HI-GROWTH OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 11.548 0,36 Skrb. račun
Ukupno: 73,54

1. HZMO 660.000 20,39 Zast. račun
2. MINISTARSTVO FINANCIJA REPUBLIKE HRVATSKE 609.578 18,83 Osnovni račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 608.078 18,78 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 210.199 6,49 Skrb. račun
5. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 104.771 3,24 Zast. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA GLOBAL INVEST D.O.O. ZA FIMA EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 75.877 2,34 Skrb. račun -1086
7. ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D. 47.136 1,46 Osnovni račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA MAXIMUM OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 32.878 1,02 Skrb. račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./BREZA-INVEST ZIF D.D. 19.500 0,60 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HI-GROWTH OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 11.548 0,36 Skrb. račun
Ukupno: 73,51


Branitelji su inteligentni ljudi i kod njih nema pohlepe i straha , što je osobina špekulanata. In zato je samo jedan danas , a tako će i u buduće.

Svi investitori kolegice posjeduju veliku dozu pohlepe i straha. Ako to nemate nemojte investirati. Branitelji nisu špekulanti, ali govoriti da ne žele uzeti ono što su čekali 14 godina nije ni blizu istine. Ako to ne možete razumijeti nemojte se baviti investiranjem. I laici znaju da je današnja blokada namjerno izazvana kako bi se FIMA iskrcala.

Sjetite se ovog posta kad budete gledali stanje prvih 10 u srijedu navečer. Osobno mislim da je FIMA odradila 60-70% današnjeg prometa. Svakim danom prodaju cca 1000 komada DDJH. ( takvo je stanje cijeli tjedan ) FIMA konstantno ulazi. Pitanje je samo zašto ????

I zapitajte se zašto jedan veliki tj. uz Hypo, jedini u prvih 10 izlazi a nitko novi ne ulazi uz ovakav promet u prvih 10 za koji je dovoljno svega cca nešto više od 10.000 komada.

Odgovor je vrlo jasan.

Još jednom čestitam ovim koji su realizirali profit ali kad FIMA izađe pitanje je tko će onda kontrolirati kupnju i prodaju ???


samby: ” Branitelji su inteligentni ljudi i kod njih nema pohlepe i straha , što je osobina špekulanata. In zato je samo jedan danas , a tako će i u buduće. ” Svi investitori kolegice posjeduju veliku dozu pohlepe i straha. Ako to nemate nemojte investirati. Branitelji nisu špekulanti, ali govoriti da ne žele uzeti ono što su čekali 14 godina nije ni blizu istine. Ako to ne možete razumijeti nemojte se baviti investiranjem. I laici znaju da je današnja blokada namjerno izazvana kako bi se FIMA iskrcala. Sjetite se ovog posta kad budete gledali stanje prvih 10 u srijedu navečer. Osobno mislim da je FIMA odradila 60-70% današnjeg prometa. Svakim danom prodaju cca 1000 komada DDJH. ( takvo je stanje cijeli tjedan ) FIMA konstantno ulazi. Pitanje je samo zašto ???? I zapitajte se zašto jedan veliki tj. uz Hypo, jedini u prvih 10 izlazi a nitko novi ne ulazi uz ovakav promet u prvih 10 za koji je dovoljno svega cca nešto više od 10.000 komada. Odgovor je vrlo jasan. Još jednom čestitam ovim koji su realizirali profit ali kad FIMA izađe pitanje je tko će onda kontrolirati kupnju i prodaju ???

Ne želim i drugi put popušiti slijedeći tvoje savjete . Vrijeme ili TIME je najbitnije za uspjeh.

Pa prema nekim situacijama i iskustvima izlazak velikog, pgotovog većinskog i to još preko burze, ne dogovornom transakcijom bi trbao biti ko mali IPO, tj. usudio bi se reći da će cijena rasti tako dugo dok izlaze a ima zainteresiranih za kupnju, a vjerujem da ima i netko veći ko je zainteresiran za DDJH ko će ući na Fimino mjesto s manjim postotkom jer se transakcije provode preko burze, tj, transparentnije, iskreno mi je drago da Fima izlazi iz DDJH je od njih ne očekujem nikakve investicije u daljnji razvoj tvrtke već samo teške špekulacije.

Evo ja se nadam strateškom partneru a ne špekuli u prvih 10.

x

znanac,to što ti govoriš ima smisla,no hajdemo svi skupa sacekati srijedu.bit cemo pametniji,pozdrav

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Mislim da Fima Equity izlazi iz Đure zato što joj je drastično pala imovina zbog povlačenja udjela, te im dionica Đure prelazi dopuštenu granicu.


Evo da i ja dam neki prilog. Razgovarao sam jučer sa sinom jednog od naših glavnih generala. Stvari idu ovako…. Zna se već za oklopnjake iz jučerašnjih vijesti., ali uskoro bi se mogli proizvoditi Deichman tenkovi koji su prerada T-84 tenkova i koji su jako kvalitetni. Pokazali su se boljma od američkih teških tenkova na nedavnoj vojnoj vježbi. T-84 je lakši i idelan je za ovakve uvjete krša i blata, dok su aeričkim tenkovima pucale gusjenice na kršu. Uskoro bi kuvajčani mogli zakucati na vrata , jer su prije desetak godina kupili od jugoslavije stotine T-84 tenkova,a na nedavnoj izložbi prije 3 godine su potencijalne države kupci bili prezadovoljni sa Đurinom preradom T-84. Projekt Deichman je potrošio puno novaca, i nadam se da neće propasti, već da će će ih Đuro štanacati ko na traci. Eto.

I onda je svizac zamotao čokoladu u omot.

samo nek ta fima izađe jer prave cirkus na ovoj dionici….bolje bez njih…..

DOKUP!

sa business.hr

Analiza: Đuro Đaković još jednom poentirao na oklopnjacima

Igor Prstec, analitičar
12.10.2007 16:55
Pročitaj komentare(0)

Ovotjedna burzovna izvedba dionica Đure Đaković holdinga može poslužiti kao dostojan indikator raspoloženja domaćih ulagača u tom razdoblju. Još na početku ovog skraćenog burzovnog tjedna dionica koja je morala s mukom održavati dosegnutu razinu iznad 200 kuna po dionici danas je postigla najveću dnevnu vrijednost od 290 kuna, razinu posljednji put zabilježenu sredinom lipnja.
Vezane vijestiFinska Patria, Đuro Đaković i MORH potpisali ugovor vrijedan 112 milijuna eura

Tjedni rast od 20 posto, koliko je postigao holding, u posljednje vrijeme na domaćoj burzi i nije bilo tako teško postići, no vrlo je indikativna pozadinska logika pokretanja i multipliciranja pozitivnog impulsa očekivanja te konačne formalizacije potpisivanja ugovora o isporuci vojnih oklopnih vozila između hrvatske Vlade s jedne strane i švedske Patrije i tvrtke kćeri Đure Đaković holdinga s druge strane.

“Posao stoljeća” vrijedan više od 120 milijuna eura bez ikakve sumnje i dalje predstavlja snažan pozitivan impuls rastu cijene te dionice, no tržišni trenutak u kojem toj dionici “nad glavom” vise iznimno jeftino kupljene “braniteljske” dionice vrlo je delikatan. Kako većina branitelja bivših radnika holdinga koji su ostvarili pravo kupnje dionica pod iznimno povlaštenim uvjetima ne spada u grupu osviještenih investitora željnih ulaganja sredstava barem na srednji rok, realno je očekivati da će još barem nekoliko mjeseci postojati snažan negativan pritisak mase tih dionica na tržištu.

No čini se kako je već unaprijed poznat moment dobivanja posla sklapanja Patrijinih oklopnjaka i najavljenih švedskih ulaganja uoči i nakon službene najave još jednom odigrao svoje i snažno poentirao na sveopćoj euforiji domaćih ulagača.
Ipak, moramo podsjetiti da će se prvi pozitivni efekti na novčani tok Holdinga od ugovorenog posla vidjeti tek 2009. godine, kako je već ranije najavio predsjednik Uprave, pa je održivost ove inicirane dvodnevne euforične reakcije vrlo upitna.
Isto tako, kontinuirano smanjivanje vlasničke pozicije jednog od većih institucionalnih igrača, uz već spomenut pritisak braniteljskih dionica, toj dionici i dalje garantira snažnu prodaju, dok ćemo stanje kupnje nastaviti promatrati sljedeći tjedan.

DOKUP!

morate priznati da je blokada u petak bila sumnjiva,tim više,što se pokazalo da je nakon blokade,promet bio tako reč ogroman,uz prosjek od 263 kn,moguce da se igralo na ruku fimi,tj da su sami sebi digli letvicu na kkojoj ce se iskrcavati.No kako god,ne vjerujem u pad cijene nakon izlaska fime.bez obzira tko kupuje,i sto nema promjena u prvih 10.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

New Report

Close