DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanimljiv pregled događanja oko Đure

Što se događa u Đuri Đakoviću?

 

No ne bi se u potpunosti složio oko pitanja dokapitalizacije. Tržišna kapitalizacija na današnji dan je oko 6.000.000 EUR. Uložili su već oko 1,5 i moraju još jedno 1,5 – 2,5 da bi ovladali kompanijom. No njima je vrijednost u tome što će preusmjeriti robe i usluge iz svojih drugih kompanija u finalni proizvod Đure i na taj način postići sinergiju. Uz to kad još maknu sve druge neracionalnosti u poslovanju  i neka Đuro bude na nuli i njima je OK. U jednom članku sam pročitao da su prilikom jednog preuzimanja u prvih 90 dana proveli intezivne mjere štednje te su vrlo brzo uvidjeli jesu li im njihova predviđanja o isplativosti bila točna što je definiralo sudbinu te firme unutar grupacije. Česi imaju jako puno iskustva u preuzimanju firmi koje su pokleknule (neke su nakon 2 godine pokušaja i sami bacili u stečaj).

Meni se ne čini da je prolongiranje roka loša vijest s obzirom da je odobrena zbog pojave novog potencijalnog preuzimatelja. Kaže da česi kupuju na burzi.

Imam par pitanjaca

– Kada bi se trebaleproknjižiti dionice na čehe? Glasačka prava su očito promijenjena temeljem ugovora o prijenostu ili izjave NB.

– česi za sada mogu kupovati na bilo čije ime jer namaju nikakvih obveza izvijestiti burzu?

– tek kad najave ponudu ne smiju više kupovati?

malo sam zaboravila te detalje od zadnjeg ažuriranja.

matovilka

skdd bi trebao to sprovesti do kraja tjedna ako su ugovor poslali skdd. Ako nisu tada nece se ni vidjet promjena.

Cesi mogu kupovati na skrivenim ili skrbnickim racunima do mile volje

Je li uopće legalan bio pokušaj države da smanji Djuri kapital ispod 20% vrijednosti kredita koji je država putem HBOR-a dala Djuri?

Zar to nije pad ispod adekvatnosti kapitala dužnika??

Johnwayne

pa drzava ovdje vec radi sto god zeli posljednjih 12 godina. Nakon svih uhljeba i nesposobnih uprava s NO doveli su ddjh na razinu kojima njima odgovara u smislu privatizacije da Debeljak kupi sve za jedan malo bolji novi Porsche. Cesi uskocili u zadnji cas, Bakic spasio svoje milijune uz ogroman gubitak a mi mali cemo progutat knedlu i savjetovat ostalima da nikada vise ne ulazu na zse

Bently, 25.11.2020. u 08:11

Johnwayne

pa drzava ovdje vec radi sto god zeli posljednjih 12 godina. Nakon svih uhljeba i nesposobnih uprava s NO doveli su ddjh na razinu kojima njima odgovara u smislu privatizacije da Debeljak kupi sve za jedan malo bolji novi Porsche. Cesi uskocili u zadnji cas, Bakic spasio svoje milijune uz ogroman gubitak a mi mali cemo progutat knedlu i savjetovat ostalima da nikada vise ne ulazu na zse

Upravo pričao s odvjetnicom, uputila me na čl.11 Zakona o HBOR-u, ne smiju ispod 20% visine ukupnih plasmana smanjivati kapital? Jel itko zna koliko je ukupno HBORica dala kredita?

johnwayne u zadnjih 6 godina više od 360 milijuna (tako kaže google), otkud tebi tih 20% i u kakvoj je to vezi sa čl.11 zakona o HBOR? što to točno kaže odvjetnica

Ako je to tocno onda bi isle 3 stare za jednu novu,a znamo kako je prosla skupstina htjeli su brutalno razvodnjavanje i Bakic je bio protiv tj.da mora biti drukcije ne bi se to ni pokusavalo.

A tko vam kaže da upravo sada netko ne otkupljuje dug ĐĐ po 20-30% vrijednosti? Zašto ste zapeli za jedno od mogućih riješenja.

Belem, 25.11.2020. u 14:40

Ako je to tocno onda bi isle 3 stare za jednu novu,a znamo kako je prosla skupstina htjeli su brutalno razvodnjavanje i Bakic je bio protiv tj.da mora biti drukcije ne bi se to ni pokusavalo.

 

@ JohnWayne: Upravo pričao s odvjetnicom, uputila me na čl.11 Zakona o HBOR-u, ne smiju ispod 20% visine ukupnih plasmana smanjivati kapital? Jel itko zna koliko je ukupno HBORica dala kredita?

Clanak 11 Zakona o HBORu ne govori nista o smanjenju temeljenog kapitala – niti smanjenu TK HBORa niti smanjenju TK HBORovog duznika, pa pls pitajte Vasu odvjetnicu sto je konkretno muci.

radek, 25.11.2020. u 15:56

A tko vam kaže da upravo sada netko ne otkupljuje dug ĐĐ po 20-30% vrijednosti? Zašto ste zapeli za jedno od mogućih riješenja?









 



 

Da bi se neki kredit prodao uz diskont, taj kredit mora biti neprihodujuci tj. duznik mora kasniti minimalno 90 dana dana s placanjem, a to koliko znam ovdje nije slucaj jer oba kredita na naplatu dospijevaju 31.12.2020. Bankama se ne isplati prodavati uredne kredite uz tako velike diskonte jer bi time ostvarile gubitke.

 

Novi kupac u prvih 10

Begić Darko – 89.450 komada – 0,88% – Osnovni račun

Moglo bi se desiti da Božo prebaci svoje dionice na Bakića , ionako je Ivanovića puno puta sje..država HR i ovo je prilika da im ga metne, a Bakić ponovno ulazi u igru, Ivanović je stao uz Bakića na zadnjoj skupštini nemojmo zaboraviti..

Kako sam rekao, Bakić je puno bolji matematičar od državnih uhljeba u ĐĐ..

Mislim da sam bio važan da održimo kompaniju, doduše bilo je u sličnim stvarima i boljih razvoja, kao kad smo dioničarskim sačuvali vrijednost uloga malih dioničara u Valamaru, tada preko 10.000 stradalnika Domovinskog rata. U ovom trenutku budućnost je neizvjesna, ali možda opet postanem dioničar, tko zna”, napisao je.

 

johnwayne, 24.11.2020. u 23:51

Je li uopće legalan bio pokušaj države da smanji Djuri kapital ispod 20% vrijednosti kredita koji je država putem HBOR-a dala Djuri?

Zar to nije pad ispod adekvatnosti kapitala dužnika??

Kolega nitko ne moze smanjiti kapital društva osim kroz isplatu dionicarima.

Ovo sto se u Djuri planiralo je smanjenje TEMELJNOG kapitala za umanjenje prenesenih gubitaka, odnosno nakon te planirane racunovodstvene akcije ukupni kapital u Djure bi ostao isti samo bi se smanjila nominala dionice na 0,2kn, a nakon toga su se trebale spojiti 50 dionica u 1 da nominala bude 10kn i da se zadovolje zakonska ogranicenja…i pripremio teren za dokap po 10 kn (odnosno po 0,2 kn po starom broju dionica).

Ovo sto pisete za kredite nista ne razumijem i nesto ste pobrkali, mislim da se to odnosi na HBOR, a ne na duznika. A osim toga, HBOR je 28.07 dao Djuri kredit od 150 mil kn, a djuro ima negativan kapital u istom iznosu…

Rastimo zajedno...

sitnariba

po kojoj kvantnoj logici bi ponovo Bakic usao u DDJH? Da ga jos jednom spasi?

New Report

Close