DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2136230

Posljedni Đurin ratnik

Najavio je da će doći poznata austrijska tvrtka Palfinger, “koja će analizirati mogućnosti Đure Đakovića i sigurno doći s konkretnim prijedlozima”.

Osim toga, prema informacijama Ministarstva obrane, na stolu je nova narudžba Patrijinih vozila, njih 19, za koja bi se moglo osigurati avansno financiranje do 50 posto.

“Također nam je prioritet dogovoriti s američkom vladom jedan dugoročan ugovor temeljem kojega bismo Đuru Đakovića pretvorili u logistički centar za servisiranje vozila posebne namjene kakva trebaju Hrvatskoj vojsci, a nakon toga za sve zemlje članice NATO-a”, kaže ministar.

Posljedni Đurin ratnik

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2136230

Kuha se nešto

“Horvat je najavio da će tražiti izvješće na što je potrošen taj kredit. “Bitno mi je znati na što je utrošen taj kredit, koji je bio namijenjen osiguranju likvidnosti i zašto nije isporučeno gotovo 150 vagona. Radimo na tome kako bismo osigurali dodatni financijski aranžman, koji bi mogao iznositi do 70 milijuna kuna u obliku državnih jamstava.”

Potrošen je na modernizaciju/robotizaciju lakirnice, nove strojeve, za jamstva i otpremnine za ĐĐIR. I neka je. To je lako provjeriti.

ĐĐ je starac koji ima nevjerojatnu budućnost ispred sebe. Morate shvatiti da ne postoji ozbiljna firma iz sektora vojne industrije koja iza sebe nema državu. Pogledajte SAD, VB, Izrael… Liberal sam ali ovo nije priča o državnoj intervenciji i “pomaganju”. Država bez vojne industrije i vojske ni nije država. Upravo je osnovna funkcija države osigurati mir i teritorijalnu cjelovitost. RH je puno više uzela ĐĐ do sada nego mu je dala, pogotovo kroz imenovanje politički podobnih uprava. Trenutno se vodi negativna propaganda protiv ĐĐ od pojedinaca koji gledaju svoje partikularne, sitne interese a zaboravljaju da su zaposlenici ĐĐ svojim tijelima branili krađu tenkova od strane JNA. Treba se diviti starcu od 100 godina koji sa svojih 600 mil. kn prihoda napravi preobrazbu i praktički momentalno program HŽ-a zamjeni sa izvoznim programom jer država naručuje vojnu opremu iz Izralela. Da se razumijemo, to nije napravljeno 100% kako treba, još nije profitabilno, šteka, ali je izraz želje za životom, zapošljavanjem, profitabilnošću i životom u Slavonskom Brodu.

Ja se čudim da netko još uvijek sluša šta ovaj ministar priča, a još više se čudim kada to njegovo trkeljanje daje nekome nadu da će se nešto stvarno promijeniti. To što priča su floskule, na licu mu vidiš da ni sam ne vjeruje u to što govori, sve to što govori je govorio i za druge firme koje znamo kako su završile. Drugo ništa ni ne zna osim trkeljati.

“Potrebno mu je kao prvi korak osigurati kvalitetni menadžment, zatim financiranje i kao treće povezati ga s dobrim i jakim naručiteljima.”

Slažem se da je potrebno sve to što on priča, ne samo Đuri već i svakoj drugoj firmi, ali je valjda jasno da to država ne može osigurati. Kada su oni ikome osigurali kvalitetni menadžment i doveli bilo kakvog većeg investitora? Financiranje i garancije, barem kratkoročno, ne sumnjam da će osigurati, pare poreznih obveznika su uvijek znali trošiti, ali samo to bojim se neće ništa Đuri pomoći, samo će odgoditi neizbježno.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

“Vrlo jasno i bez fige u džepu smatramo da Đuro Đaković ima perspektivu” kaže ministar Horvat.

To je jasno i djetetu. Međutim, treba reagirati brže. Postoji mogućnost da se trenutno važe između kredita za stabilizaciju, strateškog partnera i narudžbe dodatnih Patrija koja bi uključivala avansno plaćanje. Što god da se odabere je dobro za ĐĐ.

Palfinger? Hahaha… gle oni traže, brzo kvalitetno i jeftino. Sve ono što ovakvi mastodonti iz HR ne mogu osigurati. Ministru molim Vas ne brukajte se. Đuro ne može završiti teretne vagone što mu je kor biznis, a sada bi u teškoj financijskoj situaciji usvajao novu proizvodnju za Palfinger. Ma daj bože, ali teško ostvarivo.

Vagoni su u fazi završenosti od 90-95%. Čim se osigura jamstvo ide isporuka i naplata naručiteljima. Novac doslovno leži na skladištu ĐĐSV. Dajte rješite to da se ljudima isplati zadnja plaća.

Kvalitetan menadžment nazalost nije moguce osigurati barem ne kod nas,jedino da se uveze,uz modernizaciju koja u ovoj firmi nije nikada napravljena postoji mogucnost da firma nastavi s radom i u daljnoj buducnosti pocne raditi s plusom.IMHO

get rich or die tryin'

Welcome to Black Friday!

http://hr.n1info.com/Vijesti/a463872/Horvat-Vrlo-jasno-i-bez-fige-u-dzepu-smatramo-da-Djuro-Djakovic-ima-perspektivu.html



Gledam prosvjed radnika ĐĐ, samo što mi suza ne krene. U Titova vremena svi bi uživali u zasluženoj mirovini, a danas uzvikuju parolu "Ne damo Đuru". A kome? Ja jedino ne znam tko bi uopće radio da nisu propali svi HR giganti (uljanik,dioki,kamensko, Željezara Sisak, bagat, staklenici, konstruktor, viadukt…)

….a ,da nađeš neko drugo mjesto za naricanje za nečim što je moralo propasti, ne mislim na ddjh …..
[/quote]

nešto je moralo, nešto nije smjelo ni u ludilu..
budući da mi kao društvo nismo u stanju razlučiti što je što, zato nazadujemo..što je sasvim pošteno


"Horvat je najavio da će tražiti izvješće na što je potrošen taj kredit. "Bitno mi je znati na što je utrošen taj kredit, koji je bio namijenjen osiguranju likvidnosti i zašto nije isporučeno gotovo 150 vagona. Radimo na tome kako bismo osigurali dodatni financijski aranžman, koji bi mogao iznositi do 70 milijuna kuna u obliku državnih jamstava."

Potrošen je na modernizaciju/robotizaciju lakirnice, nove strojeve, za jamstva i otpremnine za ĐĐIR. I neka je. To je lako provjeriti.

A gdje je dosad bio ministar, to je državna firma, zar do sad nikad nije tražio izvješće…trebalo bi ga biti sram, al kakv narod takav ministar.




Gledam prosvjed radnika ĐĐ, samo što mi suza ne krene. U Titova vremena svi bi uživali u zasluženoj mirovini, a danas uzvikuju parolu "Ne damo Đuru". A kome? Ja jedino ne znam tko bi uopće radio da nisu propali svi HR giganti (uljanik,dioki,kamensko, Željezara Sisak, bagat, staklenici, konstruktor, viadukt…)

….a ,da nađeš neko drugo mjesto za naricanje za nečim što je moralo propasti, ne mislim na ddjh …..
[/quote]

nešto je moralo, nešto nije smjelo ni u ludilu..
budući da mi kao društvo nismo u stanju razlučiti što je što, zato nazadujemo..što je sasvim pošteno
[/quote]

Slažem se u potpunosti ali kad sam rekao da je moralo propasti onda sam se referirao na stari kadar koji je spomenuo ninal1, što me s tog aspekta uopće ne čudi što sve propada jer je očito ponovo ostalo sve u rukama bivšeg kadra ,zato i jesmo tu di jesmo

New Report

Close