ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 01:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
51,00
2.550
50
49,20
51,80
2,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://www.dryships.com/pages/report.php

Istina @milano nije zaradio još, kao što nisu ni izgubili oni koji su kupovali po 1-2-3.000 kn 😉




Nekoliko puta na sadašnju cijenu ??

Pa onda bi bila već na razinama iz 2007.

Mislim da do toga više nikad neće doći, a i do nekakvog oporavka vozarina će isto izgleda proći puno vremena.
Budući da je cijena porasla već više od duplo, a vozarine su i dalje niske, trebali bi biti jako zadovoljni s trenutnim stanjem cijene dionice.

Pa budući da je većinu ulazio po 100-130 već sada je zaradio x2, a još par puta na TAJ ulaz je nešto min. šta može očekivati i šta ja očekujem sebi u 4-5 godina,,, naravno da ne očekujem 30x pa da ode na 3.000 kao nekad, to je utopija al nikad neznaš kako će se kretat vozarine za 20-30 godina i koliko će vrijediti flota, pa nikad ne reci nikad 🙂
[/quote]

ne slažem se sa Vama da je već zaradio x2 jer da bi zaradio treba prodati… sad se postavlja pitanje kome će on to prodati pa makar i po kupljenim cijenama a kamoli cijenama x2… kazat ćete pa ima naloga na bidu… da da ima naloga na bidu ali nažalost svi su njegovi…
[/quote]

Pa prodat ce kupcima?! 😀

Bilbija je dugoročan ulagač i on računa da ako do oporavka dodje da s prodajom neće biti problema. Ima li sad problema s prodajom Valamara? Nema.

Tako neće biti ni problema s Atlantskom ako se sve poklopi kako on to očekuje. Ja mislim da se bavite nebitnim stvarima. Niti je on čudotvorac, niti je siguran, vec je procijenio da se isplati riskirati sa par milijuna kuna s višestrukim potencijalom zarade. Zasto se ne bi “zakockao” sa desetak milijuna kuna, ako ima barem 5 puta vise? Iako bi mu bilo bolje da je to ubacio u brodare na američkoj burzi. Ako nista drugo, radi likvidnosti. I pritom kupovao istovremeno vise brodara radi diverzifikacije zbog mogućeg defaulta. Druga mogućnost, koja je meni dosta realna, je da on to ne kupuje za sebe odnosno ima s nekim deal da te dionice drži za nekog i onda ih u odredjenom trenutku po odredjenoj cijeni proda. Ne spominjem ovo slucajno vec kao realnu opciju strateških igara oko vlasništva.

I tako vec tjednima…….zbilja je ludo kupovati po 200 kad se do prije koju godinu moglo kupiti po 1200…😁

Samo ću prenijeti ponovno gore navedeni post koji je jedan od malobrojno realnih koji se pišu ovdje:

“hajde da malo budemo realni, ako bi se za naših života dogodio BDI od 2000, onda bi dobit ATPL s 11 brodova otprilike opravdavala današnju cijenu dionice.”

Dakle, već na ovoj cijeni se kalkulira da će BDI porasti duplo nekad u budućnosti, a da li će to biti tako i kad će biti veliko je pitanje.
A neki očekuju da bi dionica već trebala preći 1.000 kn s BDI-jem od 900?

Znam da oni koji su unutra navijaju za što veći rast i drukaju u tom smjeru kako je i 2.000 kn malo, ali kupci bi trebali dobro razmisliti što i kako kupuju.

upravo tako, i onda se ne zamaraš ovim vrijednostima i šta si ekipa kupuje po 100-200.. dok kompanija posluje negativno,, nego ti lijepo kupiš kad poslovanje bude pozitivno 🙂

Maestralno odrađeno. Svaka čast majstori!




IB 83362, + 3099 komada.
Brutalni kapital brutalno ulazi…

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
84.552 6,06 Osnovni račun + 1190 komada
[/quote]

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
85.562 6,13 Osnovni račun + 1010 komada

Krupni i brutalni kapital i dalje brutalno ulazi…
[/quote]

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
85.878 6,15 Osnovni račun + 316 komada

osim izvješća očekujemo i objavu informacije atpl upućenu zse.

Hm… ti to ozbiljno??

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


osim izvješća očekujemo i objavu informacije atpl upućenu zse.

jeste li trazili obavijest kad je padalo?

Postanite Eu-robovi

A što će objavljivati, kad izađe izvješće bit će ga vjerojatno svima dosta.

New Report

Close