ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 17:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
56,46
24.671
437
55,50
56,00
-1,75%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Je li sad već prekrcaj na 950 gotov?
Sad bi valjda već bilo vrijeme da se osvoji kota 1.000, ipak su rezultati iznad svih očekivanja, i to iz kvartala u kvartal.

Još jedno odlično izvješće!

Objavljeni rezultati Atlantic Grupe: Najviše rasli Argeta i kava

Atlantic grupa najavljuje dividendu od 20 kuna po dionici.

Nije loše…
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/atlantic-grupa-najavljuje-dividendu-od-20-kuna-po-dionici-foto-20180508

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/najmocnija-zena-atlantic-grupe-spremni-za-novi-veliki-iskorak-foto-20180517

Hoce li eventualno uhicenje Ante Ramljaka i nekog iz Atlantic Grupe uzdrmati ovu dionicu ili ce 50 milijuna kuna koja su se slila Atlanticu proci ispod radara i biti zakonita?

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Tedeschi i dalje krčmi:

Tedeschijev Atlantic prodao Nevu pod čijim su krovom brendovi Rosal, Plidenta i Melem

Dobar potez. Rjesavanje non core biznisa.
Naucilo se iz Todoricevih gresaka.

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ATGR-fin2018-2Q-NotREV-K-HR.pdf
Crno na bijelo.

Atlantic Grupa prva tvrtka koja je prešla na Prime tržište Zagrebačke burze

Atlantic Grupa prva tvrtka koja je prešla na Prime tržište Zagrebačke burze


prime kotacija na zse? teški oksimoron


Atlantic Grupa prva tvrtka koja je prešla na Prime tržište Zagrebačke burze


prime kotacija na zse? teški oksimoron
[/quote]

Tržište je nagradilo ATGR za povećanje transparentnosti i uvrštenje u najvišu kotaciju.
Danas je promet 3.2 mil.kn i ATH cijena 1070kn
Bravo i čestitam!

Ovo je smjer za ostale firme koje žele biti tranparentne prema svojim investitorima!

E da više kompanija poput Atlantica.
Pametno su se riješili non core biznisa i sada po lijepim stopama razvijaju core biznis i pritom smanjujući zaduženost i samim time financijske rashode.
Nadam se da za 2019. spremaju novu akviziciju (Podravka je vjerojatno nemoguća misija, neznam da li i Jamnica)..

Franck. Mislim da je to sljedeća akvizicija. Jamnica i Ledo će tek kroz par godina biti raspoloživi, a i sumnjam da bi se Atlantic upuštao u takve nerazriješene dubioze koje će se oko Agrokora vući još godinama.

A ne znam bas da se smiju upustati u neke akvizicije, ne znam koliko im je to pametno, poprilicno su zaduzeni, vjerujem da radi toga i prodaju non core biznis ali nisam gledao kratkorocni dug.

Prema moje dionice, imaju omjer ukupnog duga/kapital 105% tako da mislim da nisu spremni za neka krupna preuzimanja. Cisto za usporedbu, PODR ima isti taj omjer 57% tako da mislim da su puno spremniji raditi neku akviziciju nego ATGR, cak mislim da ce ce to uskoro i uraditi.
Mozda bi ATGR bilo pametnije jos malo srezati dug pa onda ici u shoping, taman pricekati par godina, srezati taj dug i onda ici na nekog kapitalca iz Bagrokora.

New Report

Close