ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 12:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
55,81
4.856
87
55,50
56,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kupnja Cijena
100 702,00
18 701,00
2 700,00
8 689,00
50 687,17
10 687,11
290 340,10

Cijena Prodaja
714,00 3
714,99 48
715,00 30
718,00 5
719,90 20
720,00 26
721,00 3
724,00 25
724,77 22
724,99 11

Kupnja danas baš i ne izgleda sjajno. Tko vjeruje u ovu investiciju i ima para mogao bi kupovati i ispod 700 kunića.

Ljekarne donijele snažan rast Atlantic Grupi
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Atlantic Grupa je u prvom polugodištu 2008. godine ostvarila 961,6 milijuna kuna ukupnih prihoda, što predstavlja rast od 19 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

Dobit iz poslovanja povećana je za 54 posto na 59,8 milijuna kuna dok je neto dobit iznosila 34,8 milijuna kuna bila je 58,9 posto veća nego u istom lanjskom razdoblju. Organski rast dobiti iz poslovanja iznosi 31 posto i rezultat je daljnjeg rasta prodaje, ali i kontinuiranog unapređenja poslovnih procesa, optimiranja proizvodnog portfelja te korištenja sinergija među pojedinim divizijama.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/trgovina/ljekarne-donijele-snazan-rast-atlantic-grupi,23237.html

Živila američka recesija!
Doli CROBEX i ostala banda!

Atlantic Grupa je u prvom polugodištu 2008. godine ostvarila 961,6 milijuna kuna ukupnih prihoda, što predstavlja rast od 19 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, objavili su iz kompanije.
Dobit iz poslovanja povećana je za 54 posto na 59,8 milijuna kuna dok je neto dobit iznosila 34,8 milijuna kuna. Organski rast dobiti iz poslovanja iznosi 31 posto i rezultat je daljnjeg rasta prodaje, ali i kontinuiranog unapređenja poslovnih procesa, optimiranja proizvodnog portfelja te korištenja sinergija među pojedinim divizijama, komentiraju u Atlanticu.

Atlantic je tijekom prvog polugodišta 2008. kroz akvizicije i vlasničkim povezivanjem sa zdravstvenim ustanovama formirao vodeći nacionalni ljekarnički lanac Farmacia, koji trenutno okuplja 33 ljekarničke jedinice s ukupnim godišnjim prometom od preko 200 milijuna kuna. U konsolidirane rezultate Atlantic Grupe za prvo polugodište uključena je 31 ljekarna, s ostvarenim ukupnim prihodom od 105,3 milijuna kuna.

hate red


Ljekarne donijele snažan rast Atlantic Grupi
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Atlantic Grupa je u prvom polugodištu 2008. godine ostvarila 961,6 milijuna kuna ukupnih prihoda, što predstavlja rast od 19 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

Dobit iz poslovanja povećana je za 54 posto na 59,8 milijuna kuna dok je neto dobit iznosila 34,8 milijuna kuna bila je 58,9 posto veća nego u istom lanjskom razdoblju. Organski rast dobiti iz poslovanja iznosi 31 posto i rezultat je daljnjeg rasta prodaje, ali i kontinuiranog unapređenja poslovnih procesa, optimiranja proizvodnog portfelja te korištenja sinergija među pojedinim divizijama.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/trgovina/ljekarne-donijele-snazan-rast-atlantic-grupi,23237.html


Vidi se danas će ispod 700

Ispravite me ako griješima, ali pokazatelji na godišnjoj razini su:

P/S = cca 0,92
P/E = cca 24
P/B = cca 2,8

Zaključujem da je ATGR jo uvijek – preskup!
Pozdrav!

Tko (pro)pjeva, zlo ne misli!

Naravno da je preskup, ima manju dobit od Lošinjske plovidbe kojoj je tržišna kapitalizacija 250 mil. kn. Atlantic ima kapitalizaciju 1,76 mlrd. kn.


Naravno da je preskup, ima manju dobit od Lošinjske plovidbe kojoj je tržišna kapitalizacija 250 mil. kn. Atlantic ima kapitalizaciju 1,76 mlrd. kn.

uh, topalov, jesi pronašao peer… [cool]
ali, ajde malo usporedi PODR i ATGR. i jedna i druga imaju prehranu i farmaciju.
lošinjsku i atlantsku ostavi za druge topice.
al svejedno evo stotke za primjedbu.

hate red

Hm, Podravka… Belupo je sam vredniji od cijele Atlantic Grupe.

Ljekarne su trgovine sa niskim maržama i velikim potraživanjima, i sigurno ih je Atlantic preplatio. Treba bježat od toga.

Al dobro, Cedevitu cijenim.


Ljekarne su trgovine sa niskim maržama i velikim potraživanjima, i sigurno ih je Atlantic preplatio. Treba bježat od toga.

Jaooj, topalov, nemoj matere ti…
Poznajem vlasnika tri privatne ljekarne, prostorno dobro raspoređene u jednom većem hrv. gradu.
Čovjek je samo od tog biznisa uspio kupiti veri fajn apartmančić na moru, stan u zg-u i novu Iks Peticu (dobro de, auto je na firmu).
On i žena zaposleni su u tim ljekarnama i žive na veri visokoj nozi.
A čini mi se da su prilično pošteni i da ne varaju državu više nego što je to u Hrv. normalno.
Hint1: zar ti doista misliš da ljekarne žive od Sumameda, Irumeda ili Klavocina?
Hint2: sjeti se što se sve, osim lijekova na recept, može kupiti u Atlanticovim ljekarnama.
Niš zamerit…

hate red

Ljekarne imamu ogromne marže. Probajte samo usporediti proizvode koji se mogu kupiti i izvan ljekarni. Prblem za ljekarne može nastati u trenutku kada se bezreceptni lijekovi budu mogli prodavati i izvan ljekarni. No da bi se ozbiljnije u tom segmentu zaprijetilo ljekarnama trebati će dosta vremena jer se dućani moraju prilagoditi za prodaju lijekova.


Ispravite me ako griješima, ali pokazatelji na godišnjoj razini su:

P/S = cca 0,92
P/E = cca 24
P/B = cca 2,8

Zaključujem da je ATGR jo uvijek – preskup!
Pozdrav!

Tako je, sve dok je P/E >15 neće me vidjeti unutra..
Da ne govorimo o njihovom forecastu za 2008 i 100 mil kn dobiti (malo morgen).
Mislim da je realno očekivati 65 mil kn za kraj godine.

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !


Ljekarne imamu ogromne marže. Probajte samo usporediti proizvode koji se mogu kupiti i izvan ljekarni. Prblem za ljekarne može nastati u trenutku kada se bezreceptni lijekovi budu mogli prodavati i izvan ljekarni. No da bi se ozbiljnije u tom segmentu zaprijetilo ljekarnama trebati će dosta vremena jer se dućani moraju prilagoditi za prodaju lijekova.

Tako je. To su tzv. OTC proizvodi (over the counter) koji bi se trebali prodavati i u običnim dućanima.
Pusa [kiss]

Top bid
CIJENA KOLIČINA
703,00 16
702,00 100
701,00 18
689,00 1
687,11 10
677,17 50
340,10 290

Ovo jednostavno mora otići tamo gdje spada, 700kn je neodrživo.
Fundamenti su katastrofa, razmislite malo koliko ima sličnih i jačih kompanija na zapadnim burzmama sa puno boljim fundamentima i velikim dividendama koje sada nitko neće.
Sramota što se sve uvaljuje ljudima, ali ipak smo mi na brdovitom balkanu.

Ovo jednostavno mora otići tamo gdje spada, 700kn je neodrživo.

A gdje je to?

In spe...

New Report

Close