ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 14:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
55,37
4.817
87
55,00
56,00
0,90%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Poštovane kolege, nisam dugo pisao na ovom forumu, pa možda ponovim nešto već rečeno:
1. Privatizacija županijskih ljekarni nije još izgledna. nedavnim izmjenama zakona o ljekarništvu ista nije moguća, do slijedećih izmjena. Privatizacije će možda biti, ali sigurno ne ove godine. Ministar još ni sam ne zna što bi s time, čakovec je spreman prodati, ali zakon je i izmjenjen da se njih spriječi.
Već se duže šuška u branši da se ATGR ( Farmacia ) sprema na preuzimanje nečega većeg u dalmaciji… Možda ipak padne nova ponuda za Prima Pharmu.
2. Zajam za širenje poslovanja – s time ( 20 milja ) mogu kupiti 40ak prosječnih ljekarni.
3. Očito su rezultati Pharma Divizije u skladu s očekivanjem, kad su se odlučili uzeti kredit za dalje
4. Koncept privatizacije županijskih ljekarni nije definiran. Puno je ideja, ali realnom se čini zadržavanje 25% županije, neki dio radnicima, a ostatak "strateškom partneru". Ali u slučaju natječaja, ATGR će imati gadnu konkurenciju. Stoga, mislim da su izabrali realniju mogućnost – širenje kupovinom privatnih.
Imam ATGR, priličnu količinu, vjerujem u firmu i spreman sam čekati rasplet i rezultate iz prospekta.


Poštovane kolege, nisam dugo pisao na ovom forumu, pa možda ponovim nešto već rečeno:
1. Privatizacija županijskih ljekarni nije još izgledna. nedavnim izmjenama zakona o ljekarništvu ista nije moguća, do slijedećih izmjena. Privatizacije će možda biti, ali sigurno ne ove godine. Ministar još ni sam ne zna što bi s time, čakovec je spreman prodati, ali zakon je i izmjenjen da se njih spriječi.
Već se duže šuška u branši da se ATGR ( Farmacia ) sprema na preuzimanje nečega većeg u dalmaciji… Možda ipak padne nova ponuda za Prima Pharmu.
2. Zajam za širenje poslovanja – s time ( 20 milja ) mogu kupiti 40ak prosječnih ljekarni.
3. Očito su rezultati Pharma Divizije u skladu s očekivanjem, kad su se odlučili uzeti kredit za dalje
4. Koncept privatizacije županijskih ljekarni nije definiran. Puno je ideja, ali realnom se čini zadržavanje 25% županije, neki dio radnicima, a ostatak "strateškom partneru". Ali u slučaju natječaja, ATGR će imati gadnu konkurenciju. Stoga, mislim da su izabrali realniju mogućnost – širenje kupovinom privatnih.
Imam ATGR, priličnu količinu, vjerujem u firmu i spreman sam čekati rasplet i rezultate iz prospekta.

Pohvala za kvalitetno pisanje na drugom forumu, te se nadam da ćeš češće pisati na ovoj temi.
U svakom slučaju [thumbsup]

Po meni dosta negativno intoniran članak o ljekarničkom "biznisu".
http://www.poslovni.hr/85597.aspx
Zamolio bi Matrixa i Bluemana za kratak osvrt na članak.
Zahvaljujem.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Ovako gledajuci male ljekarne u privatnom vlasnistvu koje su malo zaostale za konkurencijom a osobnom znam par vlasnika koji neznaju kompjutor upaliti su u banani i rijesili bi se toga za male pare.
To je jako dorbo za ATGR jer samim restukturiranjem mogu puno napraviti.

A sto se tice HZZO-a stvari se mogu samo poboljsati.
Ako se pogorsaju onda mogu svi kjuc u bravu a to nikome ne pase.

Ovo moze samo smanjiti cijenu buducih targeta.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

blueman-potpuno ispravno razmišljanje.
Svako toliko plaćanje u ljekarništvu postaje problem. I uvijek se riješi. Svi ministri i direktori HZZO-a od Tureka do Bergmana su većinu problema riješili tako da bi podcijenili poziciju ljekova na recept, što bi kasnije rezultiralo nedostatkom sredstava za iste. Ljekarnici su bili najlakša grupacija za "otkantati" ( većinom samostalne ljekarne u kojima rade žene koje nisu imale puno smisla za business i županijske kojima je svejedno kad lova dođe ). HZZO bi onda u proračunu imao više za ostale stavke.
Ministar je sad odlučio riješiti bolnice, a ljekarne ostaviti za kasnije. Dobili su 200 milja, što je kikiriki ( niti za jedan mjesec potrošnje ) i sad im relano fali bar 600 milja za ovu godinu. Uvijek sam bio optimističan jer se rješenje uvijek našlo. Sad nisam tako optimističan, jer Šukiju je već puna kapa zdravstva – citiram…svake godine mi neki novi ministar veli daj još xxx milja i to je to, sredim zdravstvo i više te ne vučem za rukav…
Ovo je samo početak pritisaka, ovaj put je prvo krenulo preko veledrogerija, sad ide Komora, onda će ići HUP, pa će se na jesen početi tražiti rješenje.
Velikima, pogotovo ATGR ovo kratkoročno odgovara. Stanje loše naplate potiče male da si razmisle o ponudama za preuzimanje ili suradnju ( ATGR razmatra i druge vidove kojima bi stavio neke ljekarne pod kontrolu ) a srednjima smanjuje mogućnost napuhavanja cijene kod eventualnog preuzimanja.
ATGR zna da će lovu dobiti ima uvjete kod dobavljača daleko bolje od samostalne ljekarne.
Kratkoročno, ovo će i povećati promet, jer budite sigurni da već danas redovi penzića opsjedaju apoteke i doktore – da si stvore zalihe. Slijedeći tjedan bi fakture od ljekarni prema hzzo-u mogle biti veće i do 50% od redovnih 🙂

@trartufar – i zato nema frke, ako se ne krene stiskat, država ne reagira. ovaj put će morati doći do neke nestašice na jesen i onda će se tražit načini za rješenje problema.

Nevjerojatno kak se neko bori već čitav tjedan da sa jednom dionicom u zadnjoj sekundi
skida sa aska samo da ne završi ispod 710.
Ulazio sam opet oko 710 jer ne zaboravljam dugove drugara emilka koje mi mora vratit.

Kupnja Cijena
15 710,01
16 707,20
50 707,01
10 705,01
28 704,00
18 703,10
10 702,03
10 702,02
22 701,00
101 700,00
Cijena Prodaja
719,00 131
719,99 35
720,00 23
723,88 20
723,89 14
723,90 14
723,91 14
723,92 14
723,93 14
723,94 14

[i]Prodajte svinjske polovice i kupujte zlato![/i]

Dobro, dobro. Moze se reci da nakon sto je neke emil ozenio za 20-25%, mene za 15%, da se dionica ustabilila i ceka Godota. Nadam se samo da ce taj i doci i mrdnuti nas gore. u medjuvremenu bilo bi lijepo da nas Emil iznenadi s rezultatima 2Q. Ja sam nekako optimistican. vrijeme ce uskoro pokazati da li sam u pravu.

VIVA LA REVOLUCION !!!

Eeeeemile,cekamo te sa rezultatima!!

Nema gorega kod nas nego izvještaji, to nikom niš ne znači. Do sad u većini slučajeva
su izvještaji korišteni za iskrcaje …….

I dalje se da 200-tinjak kom dnevno ubost po 710.

Malo razmisljam o Cedivita 2 Go projektu i zasto se nitko nije toga sjetio ranije.

Kad pogledam deklaraciju Cedevite, pise cuvati na suhom mjestu. Prasak u Cedeviti 2 Go se nalazi iznad vode. Slucajno poznajem dodatke prehrani s korisnicke strane i trend je prodavati tekuce pripravke, npr. tekuci kreatinin, tekuci l-carnitin, low carb drinks itd; s pretpostavkom da su na taj nacin idealno konjugirani.

Cijena izrade ambalaze za ovakvu Cedevitu visestruko premasuje cijenu punjenja tekuce Cedevite (pogledajte Gatorade ili slicna pica) i sigurno na duge staze nije odrziva. Moja ocjena: cisti sales pitch, za dionicare ili za potrosace, ostaje da se vidi.

Lijekovi u prasku za razmucivanje u boci odavno vec postoje, a destilirane vode ima svugdje.

Krepat ma ne molat.


Nema gorega kod nas nego izvještaji, to nikom niš ne znači. Do sad u većini slučajeva
su izvještaji korišteni za iskrcaje …….


I dalje se da 200-tinjak kom dnevno ubost po 710.

Kolega što želite ovime kazati?
Ne vidim nikakvu svrhu vaših postova, stoga preporučam ugodan boravak na našem moru uz naravno proizvode Atlantic grupe, jer ćete njihovim konzumiranjem i vi biti djelić lanca korisnika i zadovoljnih kupaca.

@ Patrick – zanimlivo razmišljanje. I meni se čini da bi im to mogao biti solidan promašaj.


Malo razmisljam o Cedivita 2 Go projektu i zasto se nitko nije toga sjetio ranije.

Kad pogledam deklaraciju Cedevite, pise cuvati na suhom mjestu. Prasak u Cedeviti 2 Go se nalazi iznad vode. Slucajno poznajem dodatke prehrani s korisnicke strane i trend je prodavati tekuce pripravke, npr. tekuci kreatinin, tekuci l-carnitin, low carb drinks itd; s pretpostavkom da su na taj nacin idealno konjugirani.

Cijena izrade ambalaze za ovakvu Cedevitu visestruko premasuje cijenu punjenja tekuce Cedevite (pogledajte Gatorade ili slicna pica) i sigurno na duge staze nije odrziva. Moja ocjena: cisti sales pitch, za dionicare ili za potrosace, ostaje da se vidi.

Lijekovi u prasku za razmucivanje u boci odavno vec postoje, a destilirane vode ima svugdje.

Što se tiče Cedevite Go troškovi proizvodnje i održavanja su visoki i održivi jer se već jedan vremenski period dorađivao investicijski plan koji bi ovaj ciklus što lakše predočio kupcima uz pomoć proizvoda koji prvenstveno nije prisutan na hrv tržištu, te je jedna nova komponenta koja iziskuje daljnje ulaganje u odnos s kupcima preko tv ekrana i promotivnih kampanji, sportskih akcija i mnogih drugih društvenih manifestacija.

Sam proizvod koji ste naveli ima preteće i kostur na švicarskom i njemačkom tržištu, no moje mišljenje je da će proizvod zaživjeti pogotovo zbog daljnje distibucije na tržište Balkana i Horeca ugovorom.

Iskreno, kolege nema razloga za brigu jer pred nama je blistava budućnost u svakome pogledu.
Odmarajte se i uživajte u Atlanticovim proizvodima.

New Report

Close