ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 19:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
56,19
2.922
52
55,00
56,50
-0,88%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


@ sampras

malo sam švrljao po prognozama top 10 za 2008. pa da te upozorim, očito si napravio tipfeler jer kod tebe tamo stoji ATGR [shocked]


Ni u jednom trenutku ja nisam rekao da ATGR neće rasti i da nije dobra kompanija, moj stav je da je cijena na IPO-u bila previsoka i da je Emil zaj..o male investitore, a cijena će vjerovatno rasti ja to isto očekujem, to bi bilo isto koda smo platili HT po 450 kuna i onda sebe tješili da firma stvarno toliko vrijedi i čekali koju godinu da to naraste na tih 450, neki pojedinci neće da svate da bi svaki IPO trebao ići sa određenim diskontom kojega kod ATGR nije bilo već nam je još u cijenu uračunata budućnost, ja znam da se kod svake dionice kupuje budućnost ali ovdje se ipak malo previše kupovala.
Da ATGR sam stavio u svoj TOP 10 ne slučajno.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


***obrisano***

Temeljni kapital Izdavatelja poveæava se
izdanjem 382.970 novih redovnih dionica
na ime, svaka
nominalnog iznosa HRK 40,00, ukupnog nominalnog
iznosa HRK 15.318.800,00, što predstavlja 15,50%
temeljnog kapitala nakon njegova poveæanja (“Nove
dionice“). Nakon izdanja Novih dionica Izdavatelj
æe imati, zajedno s ranije izdanih 2.087.025 dionica,
ukupno 2.469.995 redovnih dionica na ime, svaka
nominalnog iznosa HRK 40,00, ukupnog nominalnog
iznosa HRK 98.799.800,00, što je jednako iznosu
temeljnog kapitala nakon poveæanja.
Takoðer, u okviru inicijalne javne ponude
redovnih dionica Atlantica (“IPO“), postojeæi dionièar,
gospodin Svetozar Tedeschi iz Zagreba, izlaže prodaji
382.969 redovnih dionica
(“Postojeæe dionice”), što
predstavlja 18,35% udjela u ukupnom broju redovnih
dionica Društva prije poveæanja temeljnog kapitala
kako je utvrðeno ovim Prospektom.


Kad bi malo čito onda bi primjetio da se moj komentar odnosi na prodaju postojećih dionica a ne na novoizdane.
Malo pažljivije čitaj pa nećeš raditi ovakve lapsuse.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

dobar promet
transakcije
870,00 241 10:32:59
870,00 450 10:32:59
870,00 450 10:32:59
870,00 450 10:32:59
870,00 450 10:32:59
870,00 450 10:32:59
870,00 450 10:32:59
870,00 450 10:32:59
870,00 450 10:32:59
870,00 450 10:32:59


Da ATGR sam stavio u svoj TOP 10 ne slučajno.

U 2007. je za mjesto u top 10 bio potreban rast od 200%. I što misliš koliko će Atlanticu trebati u 2007., koliki ti je target? Očito puno viši nego Stojićevih 1124.


Da ATGR sam stavio u svoj TOP 10 ne slučajno.

U 2007. je za mjesto u top 10 bio potreban rast od 200%. I što ti dakle predviđaš koliko će Atlanticu trebati u 2007., koliki ti je target? Očito puno viši nego Stojićevih 1124. Samo kako onda kažeš da se previše budućnosti uračunalo?

sampras:

Da ATGR sam stavio u svoj TOP 10 ne slučajno.

U 2007. je za mjesto u top 10 bio potreban rast od 200%. I što misliš koliko će Atlanticu trebati u 2007., koliki ti je target? Očito puno viši nego Stojićevih 1124.

200% je prošlos i to treba zaboraviti svi koji se misle baviti dionicama niti jedna ozbiljnija dionica neće imati takav rast pa ni približan, one dionice koje budu imala rast od 20 % i više smatraće se super dionicama.
A to što kažem da se previše budućnosti uračunalo govori i sam podatak da je dionica startala sa minusom od 100 kuna prvih dana.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


200% je prošlos i to treba zaboraviti svi koji se misle baviti dionicama niti jedna ozbiljnija dionica neće imati takav rast pa ni približan, one dionice koje budu imala rast od 20 % i više smatraće se super dionicama.

[/quote]

Kolega, otklizali ste k pesimistima ili, ak’ Vam je draže, lošije informiranim optimistima. [cry]
Neki autori, poput meni omiljenog prof. B. Cote (inače prof. EFZ i član Savjeta HNB-a), smatraju da bi “moglo biti i bolje nego se nadamo”, tj. brojni analitičari očekuju.
Svjetsko gospodarstvo će pokretati tržišta u nastajanju ili tzv. zemlje reformatori, a ne zaboravimo da je prema broju reformi Hrvatska u skupini 10 najboljih zemalja u svijetu i prva je u regiji.
A ako će dionice s rastom od 20% biti super dionica, koliki će biti rast CROBEX-a u 2008.?[shocked]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?



sampras:

200% je prošlos i to treba zaboraviti svi koji se misle baviti dionicama niti jedna ozbiljnija dionica neće imati takav rast pa ni približan, one dionice koje budu imala rast od 20 % i više smatraće se super dionicama.

Kolega, otklizali ste k pesimistima ili, ak’ Vam je draže, lošije informiranim optimistima. [cry]
Neki autori, poput meni omiljenog prof. B. Cote (inače prof. EFZ i član Savjeta HNB-a), smatraju da bi “moglo biti i bolje nego se nadamo”, tj. brojni analitičari očekuju.
Svjetsko gospodarstvo će pokretati tržišta u nastajanju ili tzv. zemlje reformatori, a ne zaboravimo da je prema broju reformi Hrvatska u skupini 10 najboljih zemalja u svijetu i prva je u regiji.
A ako će dionice s rastom od 20% biti super dionica, koliki će biti rast CROBEX-a u 2008.?[shocked]


Kolega šta da kažem drugo osim ” IZ VAŠIH USTA U BOŽIJE UŠI “

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


gorgija: ” sampras: ” Da ATGR sam stavio u svoj TOP 10 ne slučajno. ” U 2007. je za mjesto u top 10 bio potreban rast od 200%. I što misliš koliko će Atlanticu trebati u 2007., koliki ti je target? Očito puno viši nego Stojićevih 1124. ” 200% je prošlos i to treba zaboraviti svi koji se misle baviti dionicama niti jedna ozbiljnija dionica neće imati takav rast pa ni približan, one dionice koje budu imala rast od 20 % i više smatraće se super dionicama. A to što kažem da se previše budućnosti uračunalo govori i sam podatak da je dionica startala sa minusom od 100 kuna prvih dana.
[/b]

Kolega kakve to ima veze s budućnosti ( što je za Vas budućnost )?
Molim Vas objasnite mi.
Hvala

sampras:

gorgija: ” sampras: ” Da ATGR sam stavio u svoj TOP 10 ne slučajno. ” U 2007. je za mjesto u top 10 bio potreban rast od 200%. I što misliš koliko će Atlanticu trebati u 2007., koliki ti je target? Očito puno viši nego Stojićevih 1124. ” 200% je prošlos i to treba zaboraviti svi koji se misle baviti dionicama niti jedna ozbiljnija dionica neće imati takav rast pa ni približan, one dionice koje budu imala rast od 20 % i više smatraće se super dionicama. A to što kažem da se previše budućnosti uračunalo govori i sam podatak da je dionica startala sa minusom od 100 kuna prvih dana.

Kolega kakve to ima veze s budućnosti ( što je za Vas budućnost )?
Molim Vas objasnite mi.
Hvala


Što se tiče ove firme toga ima dosta ali evo navest ću vam samo jedan primjer kod ATGR a to je postojanje mogućnosti da dođe do otvaranja lanca ljekarni ili preuzimanje jednog od takvih lanaca što bi cijenu odmah diglo.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


matrix90: ” sampras: ” gorgija: ” sampras: ” Da ATGR sam stavio u svoj TOP 10 ne slučajno. ” U 2007. je za mjesto u top 10 bio potreban rast od 200%. I što misliš koliko će Atlanticu trebati u 2007., koliki ti je target? Očito puno viši nego Stojićevih 1124. ” 200% je prošlos i to treba zaboraviti svi koji se misle baviti dionicama niti jedna ozbiljnija dionica neće imati takav rast pa ni približan, one dionice koje budu imala rast od 20 % i više smatraće se super dionicama. A to što kažem da se previše budućnosti uračunalo govori i sam podatak da je dionica startala sa minusom od 100 kuna prvih dana. ” Kolega kakve to ima veze s budućnosti ( što je za Vas budućnost )? Molim Vas objasnite mi. Hvala ” Što se tiče ove firme toga ima dosta ali evo navest ću vam samo jedan primjer kod ATGR a to je postojanje mogućnosti da dođe do otvaranja lanca ljekarni ili preuzimanje jednog od takvih lanaca što bi cijenu odmah diglo.

hm, ne znam bas – osobno radim u farmaceutskom biznisu, i imati lanac ljekarni uopce nije neka sreca
to je vjerojatno i najgori maloprodajni sektor u RH, jer imas jedne strane drzava regulira svaki korak, odredjuje ti sto smijes prodavat, pod kojim uvjetima, po kojoj cijeni, a s druge strane ista ta drzava ne placa racune za lijekove po godinu dana
lanac ljekarni za ATGR uopce nije dobra vijest

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!


hm, ne znam bas – osobno radim u farmaceutskom biznisu, i imati lanac ljekarni uopce nije neka sreca to je vjerojatno i najgori maloprodajni sektor u RH, jer imas jedne strane drzava regulira svaki korak, odredjuje ti sto smijes prodavat, pod kojim uvjetima, po kojoj cijeni, a s druge strane ista ta drzava ne placa racune za lijekove po godinu dana lanac ljekarni za ATGR uopce nije dobra vijest

Naprotiv jest dobra vijest, a znali biste da pomnije proučite:

Atlantic planira ojačavanje lokalnih ljekarničkih lanaca kroz sudjelovanje u gradskim ljekarnama, u čemu navodno ima vrlo dobre izglede. Također, planira se i širenje lepeze proizvoda koji bi se u tim ljekarnama prodavali. Pri tome, kako bi se izbjegli problemi s nenaplatom potraživanja, Atlantic planira u tim ljekarnama reducirati količinu lijekova s liste HZZO-a.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/haab-ciljana-cijena-dionice-atlantica-za-12-mjeseci-je-1124-kune!-kupiti!,4916.html

New Report

Close