ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 02:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,95
2.836
219
12,95
13,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

izvjesce odlicno, sve se vise otvaraju pogoni u Europi, Putin objavio nastavak poslovanja u Rusiji unatoc epidemiji a dionica u padu……samo kod nas..

gonzales, 29.04.2020. u 12:18

izvjesce odlicno, sve se vise otvaraju pogoni u Europi, Putin objavio nastavak poslovanja u Rusiji unatoc epidemiji a dionica u padu……samo kod nas..

Vanka je Tržište +2%, kod nas je danas -1.3%.

ZSE je posebna priča. Nimalo državnih ili monetarnih poticaja da se pokane Tršište.

Ali za ADPL i niste baš u pravu. S obzirom koliko je ugovoreno novih poslova, izvješće i nije baš sjajno. Vidi se da ih je već tu zahvatio utjecaj korone.

Uostalom za Q1 smo više manje to i očekivali.

Q2 i godišnje je bitno a ono će biti jako loše.

U Q2 su zatvoreni 1/3 vremena, a druge 2/3 će raditi smanjenih kapaciteta. To je dovoljno loše samo po sebi i bez straha od novog vala epidemije.

Imam nešto ADPL, mislim držati dugoročno… jer kratkoročno i nije baš sjajna situacija.

 

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

pravu sliku ćemo dobiti tek s Q2. zauzimam srednji stav, koji sam u biti imao i do sada. niti će biti nekih katastrofa, niti će sve biti super. ako Q2 bude očekivano loš, zadržat će ove razine cijene, jer je već ukalkulirano puno boli u nj. eventualno može past prema nekih 120. onih 100 od prošlog mjeseca ne mislim da će se ponovit.. čak ni da dođe taj silni ‘drugi val’ epidemije…sad su svi ljudi na oprezu, posvuda…ne vjerujem da to ponovno može buknut u tom intenzitetu…ožujak je bio one time event i kao takav jedinstvena prilika…bar za sada to tako izgleda.

ako nekim čudom taj Q2 bude puno iznad očekivanja, bit će zanimljivo. ako početkom srpnja najave neku manju dividendu, to će bit direktan indikator super Q2. ali po meni, šansa za to je manja od 5%. 55% da će bit loše(očekivano), 40% jako loše.

yieldchaser, 30.04.2020. u 00:01

pravu sliku ćemo dobiti tek s Q2. zauzimam srednji stav, koji sam u biti imao i do sada. niti će biti nekih katastrofa, niti će sve biti super. ako Q2 bude očekivano loš, zadržat će ove razine cijene, jer je već ukalkulirano puno boli u nj. eventualno može past prema nekih 120. onih 100 od prošlog mjeseca ne mislim da će se ponovit.. čak ni da dođe taj silni ‘drugi val’ epidemije…sad su svi ljudi na oprezu, posvuda…ne vjerujem da to ponovno može buknut u tom intenzitetu…ožujak je bio one time event i kao takav jedinstvena prilika…bar za sada to tako izgleda.

ako nekim čudom taj Q2 bude puno iznad očekivanja, bit će zanimljivo. ako početkom srpnja najave neku manju dividendu, to će bit direktan indikator super Q2. ali po meni, šansa za to je manja od 5%. 55% da će bit loše(očekivano), 40% jako loše.

cijena nakon dobrog izvješća nije ništa rasla još je pala,pa zašto bi onda pala ako 2q bude lošiji.ovo sad je realna cijena .

 

Imam nešto ADPL, mislim držati dugoročno… jer kratkoročno i nije baš sjajna situacija.

 

[/quote]

klasicni -dugorocni postajes kad zaglibis u dionici..

zoro, 30.04.2020. u 09:35

 





yieldchaser, 30.04.2020. u 00:01



 

pravu sliku ćemo dobiti tek s Q2. zauzimam srednji stav, koji sam u biti imao i do sada. niti će biti nekih katastrofa, niti će sve biti super. ako Q2 bude očekivano loš, zadržat će ove razine cijene, jer je već ukalkulirano puno boli u nj. eventualno može past prema nekih 120. onih 100 od prošlog mjeseca ne mislim da će se ponovit.. čak ni da dođe taj silni ‘drugi val’ epidemije…sad su svi ljudi na oprezu, posvuda…ne vjerujem da to ponovno može buknut u tom intenzitetu…ožujak je bio one time event i kao takav jedinstvena prilika…bar za sada to tako izgleda.

ako nekim čudom taj Q2 bude puno iznad očekivanja, bit će zanimljivo. ako početkom srpnja najave neku manju dividendu, to će bit direktan indikator super Q2. ali po meni, šansa za to je manja od 5%. 55% da će bit loše(očekivano), 40% jako loše.

 



 

cijena nakon dobrog izvješća nije ništa rasla još je pala,pa zašto bi onda pala ako 2q bude lošiji.ovo sad je realna cijena .

vidit češ što je realna cijena kad se dionica vrati nazad na 100 kn nakon lošeg FI

@kodiaq

to si i ja mislim. ali to ako bude loše, a vjerojatno će bit.

kodiaq, 30.04.2020. u 15:39

 





zoro, 30.04.2020. u 09:35



 

 





yieldchaser, 30.04.2020. u 00:01



 

 

pravu sliku ćemo dobiti tek s Q2. zauzimam srednji stav, koji sam u biti imao i do sada. niti će biti nekih katastrofa, niti će sve biti super. ako Q2 bude očekivano loš, zadržat će ove razine cijene, jer je već ukalkulirano puno boli u nj. eventualno može past prema nekih 120. onih 100 od prošlog mjeseca ne mislim da će se ponovit.. čak ni da dođe taj silni ‘drugi val’ epidemije…sad su svi ljudi na oprezu, posvuda…ne vjerujem da to ponovno može buknut u tom intenzitetu…ožujak je bio one time event i kao takav jedinstvena prilika…bar za sada to tako izgleda.

ako nekim čudom taj Q2 bude puno iznad očekivanja, bit će zanimljivo. ako početkom srpnja najave neku manju dividendu, to će bit direktan indikator super Q2. ali po meni, šansa za to je manja od 5%. 55% da će bit loše(očekivano), 40% jako loše.

 

 



 

cijena nakon dobrog izvješća nije ništa rasla još je pala,pa zašto bi onda pala ako 2q bude lošiji.ovo sad je realna cijena .

 



 

vidit češ što je realna cijena kad se dionica vrati nazad na 100 kn nakon lošeg FI

Mislim da niste u pravu. Zašto raste PTKM kada će porasti cijena plina i ovakva dobit neće više biti moguća. Ingra raste bez razloga i neke druge a ADPL pada i ako je izvještaj dobar. Sve je kod nas jadno. Vani se sve zrleni a kod nas ponor. Kakva država takva i burza.

@zoro

kakva potražnja, takva cijena. ekipa vidi samo negativnosti kad je autoindustrija u padu. masa tih cijena koje se formiraju je psihologija. gle, tko je ulagao u Amazon, super. ali ta kompanija ima P/E preko 80, sad možda i 100, nisam duže vremena gledao. Pa što opravdava takvu cijenu? Tesla? Naphnuti baloni…Tesla pogotovo. pa to ne vrijedi više od kakvih 400 dolara pa cijena divlja. a ne bi me iznenadilo da su im knjige skuhane.

~140 je ok za ADPL. dobar ulaz. ja sâm sam ga dokupio po otprilike toj prosječnoj cijeni. generalni prosjek mi je 169 s onim od prije i ne zamaram se. ako padne opet na 120 ili manje, kupit ću da ga averagam.

yieldchaser, 30.04.2020. u 21:44

@zoro

kakva potražnja, takva cijena. ekipa vidi samo negativnosti kad je autoindustrija u padu. masa tih cijena koje se formiraju je psihologija. gle, tko je ulagao u Amazon, super. ali ta kompanija ima P/E preko 80, sad možda i 100, nisam duže vremena gledao. Pa što opravdava takvu cijenu? Tesla? Naphnuti baloni…Tesla pogotovo. pa to ne vrijedi više od kakvih 400 dolara pa cijena divlja. a ne bi me iznenadilo da su im knjige skuhane.

~140 je ok za ADPL. dobar ulaz. ja sâm sam ga dokupio po otprilike toj prosječnoj cijeni. generalni prosjek mi je 169 s onim od prije i ne zamaram se. ako padne opet na 120 ili manje, kupit ću da ga averagam.

slažem se s Vama.Auto industrija će se oporaviti a ADPL sigurno neće propast.ja sam kupio svoje po 108 i nadam se da neće pasti ispod toga i da će od sljedeće godine opet samo gore.

evo ga, balon. Čak i sam prodavač magle kaže da je balon.

https://www.cnbc.com/2020/05/01/tesla-ceo-elon-musk-says-stock-price-is-too-high-shares-fall.html

https://www.seebiz.eu/auto-moto/nevjerojatan-podatak-iz-indije-u-travnju-nije-prodan-niti-jedan-automobil/231467/

 

zaista nevjerojatan podatak.

razmjeri štete su zaista ogromni.

nema neke direktne veze sa ADPL ali indirektno kao pokazatelj da.

prodaja automobila je katastrofalno pala u cijelom svijetu..bilo bi super da se s otključavanjem gospodarstva pokrene i autoindustrija za široke mase,ali smo svjesni da od toga nema ništa ove godine, a pitanje je što će biti iduće. kad se to stavi u korelaciju s cijenom dionice,mislim da je ovih 135-140 kn vrh cijene za ovu godinu i da će cijena prije nazad na 100 kn nego na 180 jer jednostavno neće biti nikakvog financijskog rezultata koji bi mogao dići cijenu gore.

pala je i cijena nafte, a svu tu plastiku se proizvodi iz čega točno?

”Solin, 18. 5. 2020.

Obavijest o utjecaju virusa COVID-19 na poslovanje Sukladno smjernicama ESMA-e o objavi utjecaja virusa COVID-19 na poslovanje, ovim putem obavještavamo investicijsku javnost kako je naš kupac PSA Grupa pokrenula proizvodnju na gotovo svim lokacijama s kojima AD Plastik Grupa surađuje. Proizvodne lokacije u Francuskoj, koje su najznačajnije za našu grupaciju, tvornica u Slovačkoj i većina tvornica u Španjolskoj nastavljaju svoju proizvodnju, kao i proizvodna lokacija u Rusiji. Na svim će se lokacijama proizvodnja u početku odvijati sa smanjenim kapacitetima čemu se se prilagoditi i naše tvornice. ”

 

Jel ima netko možda precizniju informaciju. O kolikom se kapacitetu točno radi. Nije isto ako rade u kapacitetu od 50% spram vremena prije korone ili su npr na 90%. Nadam se da su blizu 75%.

New Report

Close