ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 00:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,99
4.158
320
13,00
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mogu poslati dio ljudi 2-3 tjedna na godišnji odmor, ništa se strašno neće dogoditi, neće corona trajati vječno.

Dividenda stvarno nije problem.

To je sića s obzirom na okolnosti.

Obveza ima. Ali zalihe, potraživanja, temeljni kapital i rezerve to nadomjeste bez većih poteškoća.

Tomu rezerve koje su se godinama taložile i služe.

Ima još par dionica na ZSE uz ADPL koje ovo mogu prebroditi. Ali za većinu će biti jako veliki problem. Naročito turisti.

to “privremeno” bi moglo potrajati mjesec dana ako ne i duže. za to vrijeme pojest će ih krediti i plaće za radnike.zato se slažem se onima koji procjenjuju dionicu na 100 kn ili niže, ne danas ili sutra,ali krajem ovog mjeseca vjerojatno da

Po mom misljenju problem mi je taj sto im je quick ratio debelo ispod 1, blize 0.5 nego 1, odnosno oko 0.67 prema bilanci na moje dionice, a to je po mom misljenju malo.
Current ratio im je 1.13 sto po mom misljenju malo za ovakvu industriju i onda se moraju oslanjati na vrhunsko upravljanje promjenama u radnom kapitalu, inventory turnoverom i konstantno kratkorocno kreditiranje od banaka.


Ruku na srce, po mom misljenju za sada vrhunski upravljaju sa radnim kapitalom i inventory turnover, ali mi se ne svida sto se konstantno plese po rubu i nikako da ide na bolje, odnosno previse se investira, strah me da ne izgore od investicija, a misljenja sam da ce kad tad doci do nekog problema.
Sad je sve ok dok je masu besplatnog novca ali to se vrlo brzo okrene i kad dode kriza onda ti banka nece ni dati kredit.


I po novcanom toku za 2Q mislim da su morali uzimati kredit u 3Q da isplate dividendu sto mi se ne svida, ali vidjeti cemo kad izade izvjesce za 3Q.


Nadam se da sam u krivu, ali mene te stvari odbijaju od dionice, jer sam misljenja da smo dosli do kraja ciklusa. Onda ako smo dosli do kraja ciklusa slijedi pad prodaje auta, onda pritisci na dobavljace da se rezu marze… itd, itd…


 

 

Ovaj gore post sam napisao 31. 7. 2019, i mislim da ce ih sve ovo sto sam gore naveo kostati jako puno.

Trebat ce vremena za oporavak, problem ce biti likvidnost i svasta nesto.

Nadam se da ce se izvuci.

 

 

Opća bježanija i ovdje. Kad vidiš prodajni nalog od 2000 komada na 120 kn sve ti je jasno….

Ignore: KressoM, delux

izgleda da će 100 kn biti brže od očekivanja, već ovaj tjedan!

U situaciji kad nije jasno koliko će ova pandemija i karantene trajati bilo koje nagađanje o cijeni dionice je bespredmetno. Autoindustrija širom Europe je stala, uskoro će stati dobavljači. Čak kad pandemija i prođe, privremeno ili trajno, pitanje je kakve će posljedice ostaviti na ekonomiju i raspoloženje potrošača.

Ako netko očekuje da će se svijet vratiti na stanje prije mjesec ili dva bojim se da živi u teškoj zabludi. Osobno sam popušio svu dobit na ovoj dionici prije nego sam jučer sve rasprodao. Izgleda da je to bio potez u zadnji čas, ovo je ušlo u spiralu panike koja se osnažuje svakim proteklim danom.

Sretno svima koji su još u dionici ili namjeravaju kupovati, ja se klonim kupovanja idućih 12 mjeseci dok ne budu vidljive naznake tog novog svijeta u kojem ćemo živjeti.

Ovdje ljudi ne moraju brinuti jer je ovo anticiklična dionica

Kad sam govorio da je auto-industija u problemima i bez korona virusa i da sam shortao peugeota od 24 eura, ekipa mi je ovdje govorila da se obrazujem i da nemam pojma. svasta

Požurio sam se prošli tjedan s kupnjom i sad mi je žao, iako pokušavam što je više moguće isključiti emocije iz ovoga. U tri navrata sam išao po 163 pa po 150 i po 137…prvi ulaz mi je bio prošle godine u srpnju prije ostatka dividende po 188. Htio bih još ovoga, ali sad mi se situacija čini da 80kn, a možda i 70 i niže nije nemoguće. Mislim da je ovo prejako da samo tako propadne pa čak i da se stavi ključ u bravu na dugo vrijeme, a kud dok uspijeva poslovati pa makar i pod otežanim okolnostima. Smatram da na ljeto ne bi trebali isplatiti ni lipu dividende. Krajem travnja će se više znati. Ona nekretnina koju su prodali će se bolje vidit na kvartalnom izvješću…da se zatvori dio duga. Tamo su spominjali dobit za dioničare, ali ako mene pitate, to treba u cijelosti iskoristit za smanjenje duga.

Meni je cilj ovo kupit i držat zauvijek. Činjenica je da je ADPL čak i na 160kn osjetno,a na 140 i niže debelo podcijenjen, ali ove cijene su sulude i tu se ne nazire kraj. Držim još ADRS2 i ZABU i radio sam i njihov dokup ovih dana i tu je cijena relativno stabilna, kao i PODR koju sam nešto sitno kupio i isto bih htio još. Kod ADPLa sam fulao dno…prosjek cijene mi je zasad 169kn. :/

@Seeker pogledaj što se dogodilo sa dionicom AIRBUS  zaronila je 22 % a BOEING traži 60 milijardi pomoći  od Trumpa a ti se još uvijek nadaš

PS Vani sam gotovo kompletno 99 posto cash

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Šta ti buncaš sinko?

Kakve veze ima Airbus sa ADPL?

ADPL pao duplo više zbog smanjene proizvodnje. Airbus i Boeing nemaju proizvodnju jer je zračni promet zamro u potpunosti.

Aj izvuci mi sada da pogledam DIOKI i PTKM. Pale su 99% ako već nabrajamo pizd*rije nikako povezane na ovu temu.

Bit teme je razmjena informacija vezanih uz ADPL, ne da li si ti u kešu ili ne..

Šta buncaš ovdje bezveze..

momci nije španjolska gripa kak veli vrli predsednik..proći će ..za mjesec dva….bit je da nam se pružila sjajna prilika …neka rokne što niže … lovite dno ….krenut će prodaja opet ..firma će se zalaufat posle ovog sranjca …. prilika !!

Što reci na ovo? Kina se vec izvukla, znaci moze se. Sto ceka Europa. Dobro da pametnjakovica iz VB vise nema u EU.

Kakve veze ima ?  Probaj dan

Iste one veze kao i američko tržište nekretnina 2007-2008.

Imao sam AD plastiku do prije sedam osam dana dok nije prvi put ljusnula za ozbiljno. Spušio sam  30 – tak posto zarade ali bože moj. Vidimo se na 90-100 kn .

samo moje razmišljanje – nije poziv na ništa

 

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

New Report

Close