ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 05:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,00
24.181
1,860
12,95
13,30
-2,63%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kakvi kokosari sve egzistiraju ovdje, nevjerovatno, pa kad vec lupate mozete lupati da bude i 50kn po dionici, ne znam jel stvarno mislite da bi netko prodao po toj cijeni, pa samo trezor moze otkupiti pola

Čekam ADPL na oko 100 kn… e da mi je gotovine sad… ovako, samo sitno…

A random walk down Wall Street...

@strijela

slažem se, 100 kn je izgledno u narednih 7-10 dana

Razlog ADPL na 100 kn ? Dali su izjavu u petak da je za sada sve ok što se tiče proizvodnje. Dionica je već sada prepodcijenjena.

svi daju takve izjave kako je tobože sve ok

eno i u valamaru se čude zašto je dionica pala sa 38 na 20 kn 🙄

Imam ADPL i rado bih je nadokupio što jeftinije, samo ne znam tko će vam je dati tako jeftino.

@Paulie

”Razlog ADPL na 100 kn ? Dali su izjavu u petak da je za sada sve ok što se tiče proizvodnje. Dionica je već sada prepodcijenjena.”

 

Zato jer sam na burzi dosta dugo te je npr. 2015 i 2016 bila ispod 100 kn i zbog manjih poremecaja na trzistu. nemojmo se zavaravati, ova kriza ce imati dramatican direktni utjecaj na sve kompanije i njihovo poslovanje kroz naredne 2 godine dok se cijeli efekt leptira ne prevali kroz ekonomiju…

A random walk down Wall Street...

vidit ćete na koliko će za koji dan cijena dionice ADPL ako ostane ovakva panična rasprodaja na burzama diljem svijeta..po meni 80-100 kn..treba pratiti danas otvaranje USA burzi u 15.30 jer će to odrediti smjer svega ostaloga

budapest !

ako se ufate u USA indekse, oni su vam sad na -12%, -13 % čak i -14 %….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Mislim kako je ADPL sasvim solidna dionica.

Ali ne budimo češke sobarice. Ako je Renault zaustavio proizvodnju u Španjolskoj i Francuskoj, ako je stao FIAT i Revoz… očigledno će utjecati na ADPL.

Također, veliki pad nafte utječe i na pad rublje, tako da će biti i tečajnih gubitaka. Ne znam da li su još uvijek hedgani glede toga.

Uglavnom, mislim kako je ADPL solidna firma i dionica, ali onu obavijest kako COVID ne utječe na poslovanje možete objesiti mačku o rep.

@seeker

ADPL je solidna dionica u uvjetima stabilnog gospodarstva.

u uvjetima krize u nastajanju  su auti zadnja stvar koja se kupuje pa ovo postaje rizična dionica. svi veliki svjetski proizvođači  automobila su uglavnom obustavili proizvodnju što znači da im sada ne trebaju niti dijelovi kooperanata poput AD plastike, a oni su se dosta napregli,zadužili, išli u investicije i preuzimanja i to bi ih sad moglo skupo koštati. zato do kraja ovog mjeseca očekujem cijenu na 100 kn ili niže

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/eiLyNbR0HaNnritfxpm6Wg==.pdf

počelo je!

Objava o utjecaju virusa COVID-19 na poslovanje Upravo smo dobili obavijest od kupca Revoz kako večeras u 22 sata zaustavlja proizvodnju zbog situacije uzrokovane širenjem virusa COVID-19. S obzirom kako je Revoz jedan od naših većih kupaca, ova će odluka utjecati na naše operativno poslovanje.

Mladen Peroš Član Uprave

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

e sad počinju pravi problemi za ad plastik..bilo je lijepo dok je trajalo, kupovalo se druge firme i širilo poslovanje. ova podjela dividende nije im mogla doći u gore vrijeme jer umjesto da su sačuvali taj keš za ovu krizu, razdijelili su ga okolo.kako će sada vraćati kredite kad im poslovanje stoji?

slovenci ne zatvaraju proizvodnju dovijeka, zatvara se privremeno radi karantene, kao i renault, i sl… pa vjerovatno ce i adpl zatvoriti svoje pogone na mjesec dana, utjecaja na poslovanje ce biti, mozda nece biti isplate dividende, ali ne mogu propasti Jer nakon ovoga ce imati i dalje isto trziste

New Report

Close