ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.05.2024. u 15:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,01
24.715
1,900
13,00
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ovo nije normalno vise se negledaju izvjestaji nego im li dionica kupca ili ne

Ma nije niti bitno jel raste ili ne.

Ljudi su si povezali da je ADPL indirektno ulaganje u naftu.

KAd izvjesce padne u dobiti a nafta ode na 70 dolara otici ce i ADPL na 140 i dobro…

Ono sto je zabrinjavajuce je nepismenost oko sveobuhvatne dobiti.

Sveobuhvatna dobit ili po IFRSU OCI – je non cash flow item.

Kao non cash flow item – nema utjecaj na isplatu dividende niti na veliki dio financiranja.

Sto obuhvaca sveobuhvatna dobit?

Recimo sve derivate… uloge koji nisu namjenjeni za prodaju ili trade i time pokusava pribliziti stvarnu vrijednost kompanije realno na izvjescu.

Primjer: ADPL ima ulog u Kalugi i sada ta tvornica u Kalugi vrijedi 50% manje i to se prenosi u OCI premda niti ADPL ne zeli prodati tu tvornicu (onda bi bio cash flow item) niti je nema namjeru tradeati u kratkom roku.

Dakle, pomalo nebitno ali indikativno samo ako zele prodati tvornicu. Nisam siguran da zele.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

“…..naši ključni ciljevi su rast na postojećim tržištima, unaprjeđenje efikasnosti i jačanje financijske stabilnosti, otvaranje novih poslovnih tržišta te povećanje vrijednosti dionice na zadovoljstvo svih naših dioničara“, komentar je predsjednika Uprave AD Plastika Marinka Došena, koja se prenosi u izvješću.

Na stranu sve rizike vezane za Rusiju – makar zbog portfelja Rusija EU zapravo ADPL pokazuje sto je diverzifikacija – imaju dobit u razdobljima i kada je Rusija rasla a EU padala a EU padala i Rusija rasla. Jako dobro.

Ono sto je odlicno je smanjivanje obveza – i to rade jako ubrzano.

Transparentnost mi je danas skocila u ocima posto su smanjili goodwill – svaka cast – i to za 10 milijuna.

Pokazuje da realno valoriziraju firmu.

Neznam kad sam zadnji put na ZSE vidio smanjenje goodwilla.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

i mene je iznenadilo smanjenje goodwilla samo mi se to čini vrlo malo u odnosu na druge kompanije koje su vrednovale imovinu iz rusije. ali ne može se baš sve uspoređivati. ja bi na ovoj cijeni vrlo rado ušao i smatram da je dobra za ulaz. ako krene padati raditi dokup. rublja se stvarno napadala i ako se stvari smire u budućnosti bi ovo mogla biti dobra prica. ali ja više ne ulažem na našoj burzi upravo zbog ovakvih stvari. lopina mi je jednom rekao da će me vani pojesti velike ribe. ja kažem; bolje da me vani pojedu velike ribe nego ovdje uništi priglupa burza

nitko mi nije odgovorio kako su smanjili toliko obveza? to mi nije jasno. jel ih imaju u drugoj valuti ili šta?

Kazu da ih otplacuju.

Ajde ako je tako onda je ovo vrlo dobra vijest.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


ovo nije normalno vise se negledaju izvjestaji nego im li dionica kupca ili ne
uskoro to postaje najbitnije

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Po meni premda sektorski nisu vezani ja ovom izjestaju nemogu naci zamjerku bez obzira na gubitak na tecajnim razlikama u svakom slucaju uz Rivp,Himr,Jnaf do sada najbolji izvjestaj samo tako uprava i drago mi je da brinu o malim dionicarima kad tad ce ovo na pravu vrijednost.Nemam Adpl ali izvjestaj je mrak


Ma mislim da to ONI i čekaju. Da svi izgube zivce i doslovno sve istresu, čak i na onom što jedino nešto vrijedi u ovoj baruštini, i onda da pokupe vrhnje...

U čemu je problem? Kupite ili dokupite i budite strpljivi pa ćete onda Vi biti onaj koji će pokupiti vrhnje. 🙂



ovo nije normalno vise se negledaju izvjestaji nego im li dionica kupca ili ne
uskoro to postaje najbitnije
[/quote]

Ne može jedan dan ” odličnog izvješća ” poboljšati cjelogodišnji gorki okus u ustima, pogotovo dok ti serviraju menu s slijedećom globalnom krizom.
Oni koji se sjećaju ” kuhanja žabe ” 2008 godine, skaču iz lonca .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

nitko mi nije odgovorio kako su smanjili toliko obveza? to mi nije jasno. jel ih imaju u drugoj valuti ili šta?

Vjerojatno su zbog povećanog cashflowa smanjili glavnicu / refinancirali.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ljepo izvješće, još da daju dividendu od recimo 9 kn i nitko sretniji od mene

New Report

Close