ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 02:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,98
16.104
1,241
12,95
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Njemačka dio svoje autoindustrije seli u Hrvatsku?

jesu ovo neke dobre vijesti na pomolu?

Imam dionice adpl-a da ne ispadne da se sprdam… ali i kinezi dolaze svake godine po nekoliko puta u zadnjih nekoliko godina…

AD Plastik: Posao s Francuzima ide dalje

http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/307089/Default.aspx

P/B ove dionice je trenutno… 0,63

Uz knjigovodstvenu vrijednost dionice od cca 150 kuna.

Ako pretpostavimo da će doprinos IV. kvartala biti bar cca 10 milijuna kuna sveobuhvatne dobiti?, to daje ROE od cca 2,5%.

Prosjek u zadnjih 8 godina bio je cca 25 milijuna kuna neto dobiti godišnje što daje ROE od 4%.

U tipičnim godinama kompanija je prebacivala 50 milijuna kuna neto godišnje što daje ROE od 8+% na sadašnji kapital.

Ako pretpostavljamo da nas u budućnosti očekuju tipični usponi i padovi (gubici i otpisi u pojedinim godinama), tj ono što je bio prosjek u zadnjih 8 godina, cijena ove dionice je sada realna i kompanija je žali bože što postoji.

Ako pretpostavljamo da će se u budućnosti poslovanje stabilizirati uz dobit od 50+% godišnje, dionica vrijedi najmanje trenutnu knjigovodstvenu vrijednost, cca 150 kuna.

Dionica vrijedi upravo onoliko, koliko je kupac spreman za nju platiti.
A to je u pravilu iracionalno ponašanje.

dionica vrijedi onoliko koliko pametni ljudi znaju izračunati

http://www.tportal.hr/biznis/kompanije/408280/Erste-analiticari-Kupite-dionice-AD-Plastika.html?utm_source=sharebox&utm_medium=www.vecernji.hr&utm_campaign=sharebox_portal

naj-točke

Erste analitičari podigli su jednogodišnju ciljanu cijenu za dionice AD Plastika sa 105 kuna na 121 kunu. S obzirom da očekivani prinos iznosi oko 30 posto, preporuka za investitore je povećana s razine ‘Akumulirati’ na razinu ‘Kupiti’

Erste analitičari za ovu godinu procjenjuju rast prihoda od oko 17 posto, uz udvostručavanje zarada prije kamata poreza i amortizacije (EBITDA) na oko 110 milijuna kuna. U idućoj godini rast bi mogao usporiti na nešto iznad 3 posto, ali uz dodatno poboljšanje EBITDA od oko 8 posto.

Udio prihoda iz Rusije u ukupnim prihodima u ovoj bi godini mogao pasti na oko 27 posto, što je znatno ispod 42 posto koliko je u 2013. godini dolazilo iz Rusije. Takva promjena strukture prihoda također djeluje pozitivno na percepciju rizičnosti kompanije, ističe se u analizi.

S obzirom na završeni investicijski ciklus, kapitalna ulaganja bi u naredne dvije godine mogla biti znatno niža nego u prethodnim godinama, što bi moglo osloboditi dodatna likvidna sredstva. Kompanija je već smanjila razinu zaduženosti u ovoj godini, te uz očekivane solidne novčane tokove, analitičari Erste banke smatraju izglednim da bi se kompanija mogla vratiti na staze isplate dividende, što bi moglo izazvati pozitivnu reakciju tržišta.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Na nekom uređenom tržištu složio bih se s ovom analizom.
Na nekom uređenom tržištu bih vjerojatno prodao i gaće sa sebe te na ovim razinama kupio dionicu poput ADPL.

U plitkoj močvari poput ZSE, ne usudim se tako lako ući s većom količinom u ovu dionicu.
Već sada me brine tanak bid, pa se pitam na što li će to ličiti u 2016 ako se radnici (ESOP) odluče prodavati a zbog ovog suludog poreza bid bude još i tanji.

Tada nikakva ovakva analiza ne pomaže.

Firma jako dobra, ali vrijeme u kojem se nalazimo i ne baš dobro za jaki rast.
Ali možda griješim, možda upravo ovaj koji danas cijeli dan kupuje preokrene stvari..

– dionica vrijedi onoliko koliko pametni ljudi znaju izračunati…………..Rekao bih da Toliko vrijedi tvrtka.

A dionica…….. gledajući ponašanje ulagača, niti kupnja niti prodaja nisu plod izračuna i matematike, nego su vođeni iracionalnom logikom /Black Monday, tržišni balon itd…
Pa pred par mjeseci je dionica ADPL potonula sa 110 kn , na 95 kn u nekoliko dana.Ista tvrtka, isti proizvod, ista tržišta, isti obim ugovorenih poslova, pa od 110 kn na 95 kn.
Oslobodi me Bože izračuna analitičara Erste banke. Navode da je ciljna vrijednost ERNT 1170 kn. Ne vidim ih na kupnji ni po približnoj cijeni.. Da je to lako predvidjeti nitko od njih ne bi radio u uredu, svi bi imali FYMoney.
Osobno držim da je AD Plastik solidna tvrtka sa solidnim poslovanjem. Za srednjoročno ulaganje. Dugoročno smo svi mrtvi. Kratkoročno ima boljih prilika.

meni osobno su važne ovakve analize jer pružaju puno podataka i izraćuna do kojih bih inače jako mukotrpno došao sjeckajući izvješća, a nisam knjigovođa i slab sam tu. da li će dionica gore ili dolje, ne znam ni ja a ne znaju ni oni. ali vjeruje njihovim podacima i izračunima, a vrlo je važno imati potvrdu iz više izvora jer pojedinac uvijek može pogriješiti, a i sumnja je uvijek tu kad fundamenti kažu jedno, a trgovanje drugo.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

A dionica…….. gledajući ponašanje ulagača, niti kupnja niti prodaja nisu plod izračuna i matematike, nego su vođeni iracionalnom logikom /Black Monday, tržišni balon itd…
Pa pred par mjeseci je dionica ADPL potonula sa 110 kn , na 95 kn u nekoliko dana.Ista tvrtka, isti proizvod, ista tržišta, isti obim ugovorenih poslova, pa od 110 kn na 95 kn.

Osim u trenutne vrijednosti kompanije, cijena dionice odražava u dobroj mjeri i prognoze poslovanja u budućnosti. A te prognoze se mogu u pet minuta promijeniti, ovisno o vijestima iz svijeta. Tako da su oscilacije u cijeni dionice razumljive.

analize naših analitičara su li la. iznenadio sam se neki dan čitajuci analizu erstea da je analitičar radio equity risk premium po zemljama gdje kompanija posluje. iako mi se sam izračun nije činio previše točan iznenadilo me da su uopće to znali. Najkvalitetnije analize mi se čine iz intercapitala i njima dosta možete vjerovati. ali trebaju forumaši shvatiti da nije kriv analitičar ako cijena ne dostigne razinu koju je napisao. može se dogoditi 100 stvari koje mogu biti drukčije. porez na dividendu npr. ili pad nafte koja pokrece pad burzi itd. vrijednost dionice nije isto što i cijena. dionica može vrijediti toliko ali to tržište ne shvaća. pogotovo kod nas. pa pogledajte ATGR. super dionica a cijena joj pada. dionica vrijedi oko 1000 i nešto više kuna sigurno. samo još to treba tržište shvatiti. to je ono najteže na našoj burzi. ali šta nije bolje biti u dobrim dionicama pa kad padnu dokupiti nego biti u lošim dionicama pa kad padnu znaš da moraš pobjeći? Šta mislite kako se Buffett obogatio? kupujući dionice kao lopina? teško

izračuna ima raznih, i dokoni pop jariće krsti. što bombastičniji izračun, to manje koristan. barem iho. hoću reći diskontirani tokovi i slične stvari, promijeniš jednu decimalu i ciljana cijena skoči 30 posto, ili padne 30 posto. a 30 nije malo. rashodi, prihodi, dug – ako to drži vodu i ako trenutna cijena je povoljna ne ako uprava ostvari rast i porast, nego ako stvari samo ostanu kakve jesu, ništa bolje ni extra lošije, dakle pri trenutnoj izvedbi, ja zadovoljan. jer lijpo kaže tyson – svi mi imamo planove, onda udes u ring i dobiješ šaku ravno u lice.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close