ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 10.06.2024. u 14:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,00
7.060
543
12,95
13,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Danas se kupuje …budućnost[emo_cool]

Očito se po novim metodologijama treba gledati sveobuhvatna dobit koja uključuje u tom djelu tečajne razlike, revalorizaciju i sl.
Znači da je ovdje gubitak za 2014. 60 milijuna kuna za prošlu godinu i da ćemo na dividendu pričekati tek iduće godine, ako poslovanje krene nabolje.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

S tim da bi i za 1q u 2015. isto moglo biti finog gubitka, čisto sumnjam da će se izvući…osim ako nisu napravili neki hedge pa se osigurali, ali pitanje je i koliko taj hedge košta…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Danas se kupuje …budućnost[emo_cool]

je,je…vidjet ćeš kakva je budućnost kad izađe FI za 1Q [emo_vrtimise]

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


neće ni rubalj vječito padati, a nisu ludi poslovati sa gubitkom, tako da neznam sta bi se trebalo sređivat u rusiji.

Vaš link …

Rublja lagano jača,baš kao što nafta raste

Kolege pljuvači (ZZtop, belupo, itd.) jeste li vi tu da zaradite novce ili je neki psihološki problem (puno u adpl po cijenama znatno višim od sadašnjih)?

Ako mislite da je sadašnja cijena previsoka (s obzirom na podatke koje iznosite, loše izvješče, još gore najave za budućnost…) zašto konstruktivno to ne iznosite? Ono kao ulagači koji imaju neki interes za ovom dionicom. Pa da kažete na kojoj razini mislite da se isplati ulaziti i slicno. Ovakvi uleti kojima je jedina poruka “zbog X, dionica je s**nje i još ce puuno pasti” ne znam ćemu služe osim da gadite raspravu i živcirate normalne ljude koji su ovdje zbog onog što sam napisao u prvoj rečenici.

Ajde molim vas da normalno razgovaramo, bas mi je jadno ovako (jer osim samih vasih debi**ih uleta, na to se onda drugi nadovezuju i onda imamo raspravu kao da smo u vrticu 🙁


S tim da bi i za 1q u 2015. isto moglo biti finog gubitka, čisto sumnjam da će se izvući…osim ako nisu napravili neki hedge pa se osigurali, ali pitanje je i koliko taj hedge košta…

da su hedgerali nebi bilo gubitka na tečajnim razlikama u tolikom iznosu.

Koliko vidim hedge za sve naše tvrtke izgleda je špansko selo i nisam siguran da se rublja može hedge-irati

Nitko nije komentirao da je danas (dosad) netko (npr. i ja sa par bureka) kupio 19.502 dionica za 1.554.858,32 kuna. A netko je i prodao (“ako želimo danas pobijediti moramo zabiti gol više od protivnika”). No promjena cijene je trenutno +6,36% tako da trziste ipak ovo smatra povoljnom cijenom, ne?



S tim da bi i za 1q u 2015. isto moglo biti finog gubitka, čisto sumnjam da će se izvući…osim ako nisu napravili neki hedge pa se osigurali, ali pitanje je i koliko taj hedge košta…

da su hedgerali nebi bilo gubitka na tečajnim razlikama u tolikom iznosu.

Koliko vidim hedge za sve naše tvrtke izgleda je špansko selo i nisam siguran da se rublja može hedge-irati
[/quote]

Ja sam to pitanje postavio Upravi, odgovor je jednostavan:
Hedgiranje rublje je toliko skupo da se to jednostavno ne isplati.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ajd kad smo već kod valuta…
Ruski predsjednik Vladimir Putin boravi u posjetu Egiptu na poziv egipatskog predsjednika Abdela Fataha al-Sisija. Egipat i Rusija, najavljeno je, mogli bi u bilateralnoj trgovini američki dolar zamijeniti egipatskom i ruskom nacionalnom valutom. Ruski vođa smatra da će se primjenom rublja i egipatske funte – stvoriti povoljni uvjeti za ruske državljane koji odlaze na odmor u Egipat. Inače, bilateralna trgovina između Moskve i Kaira lani je iznosila više od 4,5 milijarde dolara, što je porast od gotovo 50 posto u odnosu na prethodnu godinu.

Egipat, najveći uvoznik pšenice na svijetu i drugi najveći kupac ruske pšenice, trpi posljedice ruske odluke da ograniči izvoz žitarica kako bi snizila cijene na domaćem tržištu, koje su značajno porasle zbog ekonomske krize.

who dares, wins




S tim da bi i za 1q u 2015. isto moglo biti finog gubitka, čisto sumnjam da će se izvući…osim ako nisu napravili neki hedge pa se osigurali, ali pitanje je i koliko taj hedge košta…

da su hedgerali nebi bilo gubitka na tečajnim razlikama u tolikom iznosu.

Koliko vidim hedge za sve naše tvrtke izgleda je špansko selo i nisam siguran da se rublja može hedge-irati
[/quote]

Ja sam to pitanje postavio Upravi, odgovor je jednostavan:
Hedgiranje rublje je toliko skupo da se to jednostavno ne isplati.

lp
[/quote]
evo ovo je skoro mj. dana stara vijest.
„Bližimo se najnižoj točki, ali mnogo ovisi o situaciji s cijenama nafte”, objasnio je Uljukajev, a prenosi portal Vesti.Ekonomika.

„Najvjerojatnije će doći do izvjesnog oporavka cijena na naftnom tržištu i do stabilizacije na unutarnjem monetarnom tržištu. Sljedeći tjedni će pokazati koliko je ovo očekivanje opravdano”, izjavio je Uljukajev.

Uvođenje monetarne kontrole je apsolutno kontraproduktivno i uvođenje ove mjere se ne planira, dodao je ministar ekonomskog razvoja RF.

who dares, wins

Ok.

Nelose izvjesce.

Ako se uvidi utjecaj rublje(koji je ogroman) onda je zapravo vrlo nelose.

Revalorizacija je ucinila svoje. Ipak, tih -143 milijuna je one time item. Ne ponavlja se.

Imajuci na umu koliki je ovo sok bio za kompaniju i ako se uzme u obzir guidance – sve je savim u redu.

Pozitivno:

– novcic se okrece na obje strane: rast rublje(volatilnost ide u oba smjera) imati ce pozitivan valutni utjecaj
-najveci kupac u Rusiji je AvtoVaz koji je lokaliziran

Negativno:

– cijelokupno trziste pada i biti ce pritisaka na rusku prodaju ali zbog ludo Putina moze ici i na drugu stranu

Odlicno je usklađivanje cijena po tecaju eru/rub na mjesecnoj razini.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close