ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.05.2024. u 23:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,00
24.181
1,860
12,95
13,30
-2,63%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@StatusQuo
zašto to gledati kao (namjerno) rušenje?
jednostavno netko želi silom van a nema kupnje da to sve pokupuje
njegovi razlozi zašto mu ADPL više nije dobar i njegovi razlozi što će s gotovinom
bitno je da znamo da s poslovanjem sve štima
o tome dovoljno govore zadnje vijesti, sve ide u prilog: i Mađarska i Rusija i doma
bez brige

možda nije Katja, ali netko i dalje klepa



@StatusQuo

zašto to gledati kao (namjerno) rušenje?
jednostavno netko želi silom van a nema kupnje da to sve pokupuje
njegovi razlozi zašto mu ADPL više nije dobar i njegovi razlozi što će s gotovinom
bitno je da znamo da s poslovanjem sve štima
o tome dovoljno govore zadnje vijesti, sve ide u prilog: i Mađarska i Rusija i doma
bez brige

Pa ja gledam kao namjerno jer se iskoristava negativan trend na trzistu koji dovodi do toga da se novac preplasio i povukao sta je pogodno za rusenje, zasto gledam kao namjerno jer gledam svaki dan kako se ponasa jednostavno ovaj koji izlazi ne dopusta da se bid popuni nego odma stavlja nalog s 1-2kn razlike na asku, a radi se o vecim kolicinama i stim stvara drugim pritisak da ce izgubit jos vise koji udaraju po bidu, a on i dalje stoji tu iako je mogao sam poklopit po bidu ako se htio rijesit, a do 190kn nema 2-3 naloga da bi radio takav pritisak.

Ne bojim se ja za ulaganje, s druge strane bilo bi super kupit jos nize ako ode ni sam ne stavljam sad na 180 kad vidim da bi mozda moglo na 170kn jer netko radi pritisak zadnjih par dana, kad se osjeti da je taj pritisak nestao vratit ce se i cijena sad je pitanje do kada taj misli to radit i koliko je odlucio iskipat ?

Ignore : renči

http://www.poslovni.hr/stopostotni-izvoznik-ad-plastik-povecava-bazu-svojih-kupaca-i-trzista-345358

Ignore : renči

Ako ovdje postoji informacija koju ne znamo to je za ozbiljnu tužbu




@StatusQuo

zašto to gledati kao (namjerno) rušenje?
jednostavno netko želi silom van a nema kupnje da to sve pokupuje
njegovi razlozi zašto mu ADPL više nije dobar i njegovi razlozi što će s gotovinom
bitno je da znamo da s poslovanjem sve štima
o tome dovoljno govore zadnje vijesti, sve ide u prilog: i Mađarska i Rusija i doma
bez brige

Pa ja gledam kao namjerno jer se iskoristava negativan trend na trzistu koji dovodi do toga da se novac preplasio i povukao sta je pogodno za rusenje, zasto gledam kao namjerno jer gledam svaki dan kako se ponasa jednostavno ovaj koji izlazi ne dopusta da se bid popuni nego odma stavlja nalog s 1-2kn razlike na asku, a radi se o vecim kolicinama i stim stvara drugim pritisak da ce izgubit jos vise koji udaraju po bidu, a on i dalje stoji tu iako je mogao sam poklopit po bidu ako se htio rijesit, a do 190kn nema 2-3 naloga da bi radio takav pritisak.

Ne bojim se ja za ulaganje, s druge strane bilo bi super kupit jos nize ako ode ni sam ne stavljam sad na 180 kad vidim da bi mozda moglo na 170kn jer netko radi pritisak zadnjih par dana, kad se osjeti da je taj pritisak nestao vratit ce se i cijena sad je pitanje do kada taj misli to radit i koliko je odlucio iskipat ?
[/quote]

Primjećujem na većini postova (ADPL, RIVP, ERNT itd.) špekulacije oko toga TKO prodaje i ZAŠTO prodaje i razne urotničke teorije.
Ako pažljivije usporedite kraćenja u top 10 vidjet ćete da se radi o istim skrbničkim računima (ako su u top 10). Razlog zašto su to računi PBZ ili ZABA su što globalni skrbnici za usluge po manjim marketima u svojim politikama uvijek koriste top 2 banke na tom tržištu.

A ako imate prilike popričati s nekim iz industrije čuti ćete od njih da su to automatizirane prodaje globalno raspoređenih fondova i da ako taj i slični investitori imaju kraćenja pozicija u cijelom portfelju koji može imati pozicije na 50+ tržišta i ako mu algoritam izbaci da mora skratiti pozicije za npr 2% on to krati. Isto kad i kupuje.

HR pozicije u cjelokupnom portfelju mu se sigurno nalaze u najdonjih 5 (malo je slabiije likvidnih tržišta od našeg a da su dio EU s time da mi još i potpadamo pod Frontier tržišta, a ne pod Emerging markets jer da smo tu imali bi daleko veći broj stranih ulagatelja) i ako se vama čini da su to veliki volumeni čisto sumnjam da se taj fond manager zamara s tim. Kao i da prati zadnji rumor oko mogućeg rasta prodaje automobila u Rusiji pa će reći: zaustavite Reut… prodaju ADPL!

Dakle, nema nikakve urote tu.

Za mene osobno takvo globalno vođenje portfelja je bedast način ulaganja, ali ujedno i prilika za sve lokalne investitore da iskoriste takve prilike za eventualni dokup jer ostala prodaja ne prati pad ili prodaju ako se učini da je dionica pregrijena a bid ne prati rast.

Promatrajući ovu prodaju dvije su opcije moguće.

1. Postoji informacija koju ne znamo,zbog poprilično naglog spuštanja sa 203 kune

2. Sveopći pesimizam se koristi za rušenje cijene jer se ide prema dolje i ne pita se i ne čeka se previše

Moguće da ovi ljudi i koriste fond ruše i kupuju sami za sebe.
Naravno nikad nitko nije uhićen kod nas ya to a sumnjam da toga nikad nije bilo pogotovo sada kad je
tržište u rasulu i totalnoj letargiji i pesimizmu.

PITANJE ZAŠTO ZSE NE ŠALJE UPIT AD PLASTIKU ZA PROMJENU CIJENE ?

Mislim da će ovdje biti neki veći prekrcaj, ali na nižim razinama od sadašnjih (170?160?150?) pa se cijena polako spušta na tu razinu. Vidjet ćemo…

Ignore: KressoM, delux


Mislim da će ovdje biti neki veći prekrcaj, ali na nižim razinama od sadašnjih (170?160?150?) pa se cijena polako spušta na tu razinu. Vidjet ćemo…

a da malo to objasniš kad već napišeš, inače kakva korist od toga što ti to kažeš?

Ovo mi se čini kao zaista dobra prilika trenutno.
Da li krenuti u dokup ili još malo pričekati. Ulazio sam na 178 i 199.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

da ne znam zašto netko toliko zakucava ovdje cijenu.. kako kolega kaže treba čekati daljnji rasplet.. pa onda eventualno nešto dokupiti..

uz ovakva kipanja po bidu čovjek se stvarno zapita koji je inside info iza ovoga?? jer ovo ne prodaju mali!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Da malo uspori mogao je i sada prodavati po 185-190.

Kao i na valamaru,uzalud im svi rezultati i dividende.poz

New Report

Close