ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 20:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,99
4.158
320
13,00
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


A šta točno vama znači ova fluktuacija cijene dionice ako vjerujete u firmu i na neodredjeno ste unutra?

Meni znaci da sam dokupio po cijeni po kojoj nisam ocekivao vise 180,5kn tako da meni sve super ne zamaram se fluktuacijama, nisam jutros bio na kompu kad mi je prosao nalog kad sam dosao gledam zadnja cijena 183,5 kn i ask oko 185kn brze bolje mi je proslo u glavi kao ovo bi stvarno moglo doc na 180 svaki trenutak i ja brze bolje isao nalog promjenit povecat kolicinu kad ono ne prolazi i pokusavam ja tako dva puta i dalje isto da bih tek onda skuzio da mi je vec prosao nalog koji sam imao hehe nekad je i dobro ostavit nalog na cijeni koja je dobra za kupnju nikad ne znas kad ce ti proc 🙂

Ignore : renči

Baš je čudno ovo danas…
Tko god da je prodavao, čudno je da je prodao po 180 kad je očito mogao po npr. 184. Vrlo nerazumno. Nadam se samo da nije gospođa iz Uprave, jer ako je, strašno je da netko s takvom pameti upravlja tvrtkom.

A može bit i da je netko tko ne radi sa svojim novcem, nego upravlja tuđim. To bi već lakše razumjela.
Ali, ako je to slučaj, to je utuživo.


Baš je čudno ovo danas…
Tko god da je prodavao, čudno je da je prodao po 180 kad je očito mogao po npr. 184. Vrlo nerazumno. Nadam se samo da nije gospođa iz Uprave, jer ako je, strašno je da netko s takvom pameti upravlja tvrtkom.

A može bit i da je netko tko ne radi sa svojim novcem, nego upravlja tuđim. To bi već lakše razumjela.
Ali, ako je to slučaj, to je utuživo.


to se događalo proteklih dana na nekoliko dionica, ne samo ovoj, tuklo se niže nego se realno moglo dobiti, zašto ? očito je to postao trend na ZSE, prodaj što jeftinije



Baš je čudno ovo danas…
Tko god da je prodavao, čudno je da je prodao po 180 kad je očito mogao po npr. 184. Vrlo nerazumno. Nadam se samo da nije gospođa iz Uprave, jer ako je, strašno je da netko s takvom pameti upravlja tvrtkom.

A može bit i da je netko tko ne radi sa svojim novcem, nego upravlja tuđim. To bi već lakše razumjela.
Ali, ako je to slučaj, to je utuživo.


to se događalo proteklih dana na nekoliko dionica, ne samo ovoj, tuklo se niže nego se realno moglo dobiti, zašto ? očito je to postao trend na ZSE, prodaj što jeftinije
[/quote]

Nekad se namjerno udara po bidu kad je na trzistu negativan trend tako se stvara dodatni psiholoski pritisak kad je sve negativno pa onda oni labilniji se navuku na prodaju

Ignore : renči


naravno da bih dizao kredit! DA sam ja gospođa iz ADPL ali nisam

vidite, u tome i jest razlika između nas i 'vani' (sve drugo što nije 'naševanje')
ako je gospođi usfalilo za dovršiti prvu deku za takve stvari se uzima novac iz tekućeg prihoda, dakle plaće (osim ako ne radi za dijelove pa ih preprodaje?)
govorim o ulagačkom horizontu od par desetaka godina naspram 'sljedeći vikend je šparna subota' ili vidjela sam lijepe cipele na skontu
dakle, ja ili ti Jubito nismo ta gospođa i mi si možemo priuštiti da prodajemo kad nam se ćefne, isto tako i kupimo
ona s obzirom na funkciju koju sa sobom nosi to ne bi smjela AKO vjeruje u društvo gdje radi
bez obzira što nije vezana ugovorom kad će prodati dionice i koliko, bez obzira što ih je dobila kao nagradu

Glupost, i vani najnormalnije direktori prodaju svoje dionice i rade sto god zele s tim novcem, dapace top manageri zbog tog sto velik dio honorara dobiju kroz dionice nerijetko imaju redovni program prodaje dionica u kojem konstantnim tempom prodaju dio svojih dionica.
Uostalom, ako mi svi ovdje ulazemo u vise firmi kako bi diverzificirali svoju imovinu zasto bismo uzimali za zlo ako neki direktor ne zeli imati veliku vecinu svoje imovine u jednoj jedinoj firmi pa makar i radio u njoj?
Opterecujete se glupostima, prestanite misliti da cete piskaranjem po forumima dokuciti zasto netko drugi radi ono sto radi.
A sto se tice ADPL firma nikad nije bila u boljem stanju i bolje pozicionirana, to sto je cijelo trziste potpuno nelikvidno pa firmi vrijednoj 100 milja eura vrijednost padne za 3% sa prometom od 50k eura je potpuno druga prica. Naravno ta prica onima koji ulazu dugorocno moze ici i u korist.

Točno, prodaju, ali zašto prodaju ze manje (180kn) ako mogu za više (184kn)?


Baš je čudno ovo danas…
Tko god da je prodavao, čudno je da je prodao po 180 kad je očito mogao po npr. 184. Vrlo nerazumno. Nadam se samo da nije gospođa iz Uprave, jer ako je, strašno je da netko s takvom pameti upravlja tvrtkom.

A može bit i da je netko tko ne radi sa svojim novcem, nego upravlja tuđim. To bi već lakše razumjela.
Ali, ako je to slučaj, to je utuživo.


A mozda ima za iskrcat jos dosta toga pa namjerno iznenada rusi cijenu da isprovocira dodatne kupovne naloge. Jednostavno smatra da ce prosjecna prodajna cijena na ovaj nacin biti veca nego da svaki dan rusi cijenu po 1%.
Iskustvo mi govori kad krenu ovakvi iskrcaji najcesce se i nastave neko vrijeme, osobno mislim da iskrcaj ide i dalje…
A s druge strane mozda i nema vise za iskrcat pa se sa posljednjim udarom na bid “rijesava tereta”.
Ali ionako je sve to nebitno jer onaj tko vjeruje u drustvo ce (nado)kupit a onaj koji ne vjeruje ce prodati i to je to…
P.s. imam ADPL i cekam q3 za daljnji dokup, do tada cekam i gledam..

Rastimo zajedno...

Ocito je da se bar dvoje iskrcavalo (Erste i Katija) i da su oni glavni koji su utjecali na pad cijene jer van toga ne cini se neka navala na prodaju s tim da njihovo rusenje utjece i na ostale malo, ostaje da prodje neko vrijeme da vidimo kakvi su im planovi dalje u vezi s iskrcavanjem.

Ignore : renči

Nekako mi se čini da onaj tko misli kupiti sada ima priliku.
Mislim da će se cijena vratiti iznad 190 najkasnije do izvješća za Q3.
Malo sam se raspitao, sve je OK sa poslovanjem, nema brige.
Ja ne kupujem jer nemam sa čim.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ako prodaje jedan clan uprave nije problem
Ako prodaji svi onda je panika


Nekako mi se čini da onaj tko misli kupiti sada ima priliku.
Mislim da će se cijena vratiti iznad 190 najkasnije do izvješća za Q3.
Malo sam se raspitao, sve je OK sa poslovanjem, nema brige.
Ja ne kupujem jer nemam sa čim.

Ne brinem se ja za poslovanje ostaje sad jedino pogodit cijenu po kojoj podebljat poziciju s obzirom da se dogadja korekcija pitanje je na kojoj cijeni ce biti dno te korekcije jer ocito je da se sentiment trzista prenosi i na ostale zdrave dionice

Ignore : renči

Ja kupio danas 50kom po 182,50kn.
Zadnja dva dana dosta su pali vani BMW i DAI, nisam pratio šta je bilo-sektor je isti, malo straha
Mislim da su za ovo zbivanja sa zse prilično nebitna.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/renaultu-se-isplatilo-ulaganje-od-2-milijarde-dolara-prodaja-lade-porasla-je-20-posto/7874958/

Heh ovo rusenje je vise nego ocito tako nam je s nelikvidnom burzom onaj tko ima radi kako ga je volja

Ignore : renči

nema više keša na ZSE….ovdje izgleda slijedi trgovanje na 17x kuna

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close