ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.06.2024. u 07:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,00
1.300
100
12,95
13,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vaš link

Evo još jedne uber reference [thumbsup]

P.S.
Osobno mislim da riječ "predujam" ima svoje nedvosmisleno značenje…



S obzirom na to da će zakon "uloviti" tek polovicu dividende, država će od one koju dobivaju fondovi i banke ubrati oko 24 milijuna kuna poreza.I dok će u slučaju HT-a država, unatoč gubitku od nekoliko desetaka milijuna kuna, ipak naplatiti dio planiranog poreza na dividendu, tvrtka AD Plastik potrudila se da u ovoj godini taj porez uopće ne plati[/u]….
glas istre

to bi onda značilo da je ovaj predujam kod ADPL u biti konačni iznos dividende za ovu godinu???


Nije istina,

službeni dopis ADPL-a od 15.02.2011. govori o predujmu. Novinari pišu o nečem što ne provjeravaju, a trebali bi dati istinitu informaciju.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

Osobno, gledam službene novosti firme ( OBAVIJEST O ISPLATI PREDUJMA ) a ne Index.hr ili Glas Istre.

Jasno mi je da je novinarčeke zbunilo to što AD nije stavio ukupni iznos dividende dok HT je pa su odmah brže – bolje povezali da je to i ukupni iznos. ALi tko ih može kriviti, sumnjam da su ikada prije i čuli za firmu ili kupili ijednu dionicu(bilo koje firme) ikada.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



S obzirom na to da će zakon "uloviti" tek polovicu dividende, država će od one koju dobivaju fondovi i banke ubrati oko 24 milijuna kuna poreza.I dok će u slučaju HT-a država, unatoč gubitku od nekoliko desetaka milijuna kuna, ipak naplatiti dio planiranog poreza na dividendu, tvrtka AD Plastik potrudila se da u ovoj godini taj porez uopće ne plati[/u]….
glas istre

to bi onda značilo da je ovaj predujam kod ADPL u biti konačni iznos dividende za ovu godinu???

nema dovoljno vremena da se isplati ostatak prije 1.3.?


Osobno, gledam službene novosti firme ( OBAVIJEST O ISPLATI PREDUJMA ) a ne Index.hr ili Glas Istre.

Jasno mi je da je novinarčeke zbunilo to što AD nije stavio ukupni iznos dividende dok HT je pa su odmah brže – bolje povezali da je to i ukupni iznos. ALi tko ih može kriviti, sumnjam da su ikada prije i čuli za firmu ili kupili ijednu dionicu(bilo koje firme) ikada.

niste u pravu kolege, teoretski, iznos predujma bi na kraju mogao ispasti kompletna dividenda. Ne vjerujem da će se to dogoditi kod ove dionice ali ponavljam, teoretski, moguće je…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

predujam može ostati i konačan iznos dividende…to ne znači da obavezno mora biti još isplata….postoje formalni razlozi zašto se to zove predujam



Osobno, gledam službene novosti firme ( OBAVIJEST O ISPLATI PREDUJMA ) a ne Index.hr ili Glas Istre.

Jasno mi je da je novinarčeke zbunilo to što AD nije stavio ukupni iznos dividende dok HT je pa su odmah brže – bolje povezali da je to i ukupni iznos. ALi tko ih može kriviti, sumnjam da su ikada prije i čuli za firmu ili kupili ijednu dionicu(bilo koje firme) ikada.

niste u pravu kolege, teoretski, iznos predujma bi na kraju mogao ispasti kompletna dividenda. Ne vjerujem da će se to dogoditi kod ove dionice ali ponavljam, teoretski, moguće je…
[/quote]

OK, onda molim objašnjnje razlike naziva i naslova isplate predujma dividende i isplate dividende te zašto je jedna isplata predujam a druga se tako ne klasificira(teoretski i praktično molim).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




Osobno, gledam službene novosti firme ( OBAVIJEST O ISPLATI PREDUJMA ) a ne Index.hr ili Glas Istre.

Jasno mi je da je novinarčeke zbunilo to što AD nije stavio ukupni iznos dividende dok HT je pa su odmah brže – bolje povezali da je to i ukupni iznos. ALi tko ih može kriviti, sumnjam da su ikada prije i čuli za firmu ili kupili ijednu dionicu(bilo koje firme) ikada.

niste u pravu kolege, teoretski, iznos predujma bi na kraju mogao ispasti kompletna dividenda. Ne vjerujem da će se to dogoditi kod ove dionice ali ponavljam, teoretski, moguće je…
[/quote]

OK, onda molim objašnjnje razlike naziva i naslova isplate predujma dividende i isplate dividende te zašto je jedna isplata predujam a druga se tako ne klasificira(teoretski i praktično molim).
[/quote]

zato što se isplata dividende ne može napraviti prije službene odluke skupštine, tek onda se isplaćuje "prava" dividenda. S obzirom da sad nije bilo vremena za sazivanje skupštine (mora proći mjesec dana od sazivanja do skupštine) onda se išlo preko predujma. Ja smatram da ovo nije cijeli iznos dividende jer teško je nabrzinu skupiti potrebna sredstva ali da je moguće da ovo bude ukupan iznos, moguće je.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

opet s našim mirovinama gloginje mlate, tako su i na magmi napravili [angry]

http://www.kucilooro.com/forum/11-kutak-za-retardirane-investitore

Kolega INDIAN,usporedba ADPL I Magme ne drži vodu.
Kada bi bar i drugi mirovinci progledali di bi bio kraj
ovoj odličnoj dionici.

Pozdrav


Kolega INDIAN,usporedba ADPL I Magme ne drži vodu.
Kada bi bar i drugi mirovinci progledali di bi bio kraj
ovoj odličnoj dionici.

Pozdrav

Da, uistinu. "Jadne" naše mirovine u ovoj dionici… onaj paket od 150.000 dionica koji su kupili prije par mjeseci su već oplodili sa 16% rasta. S tim da ovo društvo ima jasnu viziju, te tendenciju rasta. Da nema, sumnjam da bi uprava i zaposlenici držali 18% dionica.

Pozdrav,
Ja sam novi dionicar ADPL-a i ponukan diskusijom na forumu poslao sam upit kako ce se isplacivati dividenda/predujam, tj da li ce uzeti skdd racun ili treba poslati novi. Odgovor je bio da podatke treba poslati njima.

New Report

Close