ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 10:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,05
5.324
408
12,95
13,10
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

jucer izašao iz ADPL s obzirom da se cijena vratila blizu ex div daya, pobrao dividendu i sad imam casha i čekam da cijena padne. Tj čeka se Putin, a ako krene Putim past će i EU burze pa tako će i naš ADPL kojih 1o kn niža. A onda eto opet mene 🙂 jer ADPL je najbolja dionica na našoj burzi i to daleko. Samo naravno treba je kupiti na pravim razinama. pozdrav


jucer izašao iz ADPL s obzirom da se cijena vratila blizu ex div daya, pobrao dividendu i sad imam casha i čekam da cijena padne. Tj čeka se Putin, a ako krene Putim past će i EU burze pa tako će i naš ADPL kojih 1o kn niža. A onda eto opet mene 🙂 jer ADPL je najbolja dionica na našoj burzi i to daleko. Samo naravno treba je kupiti na pravim razinama. pozdrav

@ Neven S

Vi ste krenuli od krive premise. ljudi su kupovali ADPL i ispod 100 kn, ali i iznad 130 kn.
Tako da Vaš izračun ne drži vodu, tj. ne možete uzeti neku srednju vrijednost da bi govorili o zadovoljstvu nekog dioničara.
Bio sam napisao da ulaz na 100 kn prije mjesec dana dobar, makar sam je očekivao i na 90 kn.

Stvar je vrlo jednostavna.
što se tiče sankcija Rusiji i Imperiji koja uzvraća udarac, objektivno ćemo svi osjetiti, pa i ADPL jer sankcije nisu dobre za biznis.

Što se tiče same ADPL tu je netko napisao da imaju ugovorenog posla za 5 godina.

To ništa ne znači. Prije su se poslovi ugovarali na riječ i to je bilo dovoljno.
Danas ni ugovor nije sigurnost.
Na kraju vidite i sami. Netko odluči da se s nekom državom ne smijete trgovati i možete se slikati.
Ja pretpostavljam da se radi o ugovorima koji dobavljaču (adpl) jamči da će 5 godina imati posla za određene modele vozila.

Ipak ADPL treba uložiti u kalupe da bi mogao isporučivati potrebne komponente.

Ali taj ugovor ne jamči i količine, koji će biti ovisne o potražnji automobila na tržištu.

Da zaključim.

ADPL je puno uložio u proizvodne kapacitete što u Hrvatskoj, što u Rusiji, što u Srbiji. Ja se slažem s tom politikom ulaganja.

O iskorištenosti tih kapaciteta ovisiti će poslovanje ADPL u sljedećem razdoblju.

To sam napomenuo u prethodnom postu da će sljedeće tri godine biti izuzetno bitne za ADPL.

ako kriza napokon završi, neće biti problema…
Ako ne…

Naravno, mogao bi još koji veliki ulagač izgubiti živce, pa izaći, što će dodatno pritisnuti ovu dionicu.
S druge strane imamo MM-a, koji bi trebao biti brana za prevelike nepogode.

Lp

Trenutno su mi šanse za scenarij 50%/50%.
Treba malo pričekati da vidimo kako će se stvari na globalnom planu razvijati.

[b]black magic[/b]

LULA MM nije tu da bude brana za nepogode ili prigode, njegovo je da omogući likvidnost u skladu s ugovorom koji su sklopili s AD Plastikom. i btw. zar ih nije dva na ADPL-R-A

@ ceha

Onda nisi shvatio moju poantu.

Kad će biti bežanija, imati će se kome prodati.

Zbog likvidnosti.[emo_smijesak]

[b]black magic[/b]

ne bih se u to uzdao [emo_smijeh], kad opali s gapom moš se frigat

a nije tako, dečki paze
ja sam mislil da će je pustiti na 90 kn, ali su obranili 100-tku.
Samo znaš kaj sam skužil.

Da je INGRA zapravo najstabilnija dionica na ZSE.

Već godinu i pol se kreće između 2 i 3 kune.

Stabilnija nego HT.[emo_smijeh]

A tam su uvijek Megido, banarama ili zmajki da kupe višak dionica.[emo_smijeh]

MM-ovci na ZSE način

[b]black magic[/b]

ama kakva ti je to stabilnost 50% gore dolje [emo_smijeh]

@ ceha

Predvidiva.[emo_smijesak]

Za ADPL nisam tak siguran.[emo_namigusa]

[b]black magic[/b]

nevene

još uvijek niste objasnili tih svojih 500 ili 800%.
ako mislite da su excel tablice mjerilo budućih valuacija, onda se grdno varate! pa tad bi svaki malo bolji informatičar ili matematičar bio multimilijuner! da li vam je poznat slučaj sir Isaaca Newtona koji je bio jedan od največih lumena u povijesti matke, fizike, astronomjie i drugih znanosti, a dvaput je propao na burzi!a
nadalje, vaše razmišljanje o kvaliteti postova staro i/ili novopečenih forumaša govori i previše o vašem svjetonazoru! još kad bi samo znali tko je in a tko je aut… takvim razmišljanjem ne morate vi ostaviti burzu kao što meni sugerirate, nego će burza ostaviti vas!

Haha vidi ekipe sto se skupila. Neven je samo demantirao onog bisera sto je rekao da je prinos na dionicu adpl zadnjih godina manji od kamata u banci.

P.s po kolicini i vrsti gramatickih gresaka jasno se vidi da jedna osoba ima vise accounta 🙂

P.p.s nevene ne trudi se s njim/a raspravljat. Pozdrav


nevene
još uvijek niste objasnili tih svojih 500 ili 800%…

Je li vi znate čitati?!


2009. prosječna cijena 54,15, dividenda 1,5 kn, prinos 2,77%
2010, prosječna cijena 93,30, dividenda 7,5 kn, prinos 8,04%
2011 prosječna cijena 119,40, dividenda 8 kn, prinos 6,70%
2012 prosječna cijena 111,46, dividenda 8 kn, prinos 7,18%
2013 prosječna cijena 122,65, dividenda 8 kn, prinos 6,52%

Prije točno pet godina vam je cijena dionice bila 44 kn, a od onda je isplaćeno 33 kn dividende.
Cijena dionice vam je u zadnja dva dana dok se vi mučite s 2+2 porasla na današnjih 132 kn (skoro pa rekao bih dvije + dvije na sto trideset dvije[emo_smijeh]).
Sve skupa zbrojeno, oduzeto i podijeljeno vam daje okruglih 1100% rasta. Prava šteta što je prinos od kamate u banci veći od ovoga pa se ne isplati ulagati u ADPL.

Puno razmirica na forumu:)

Tehnički(olako) jednostavno je gledati da je cijena dionice u funkciji mnogih varijabli. Najbitnije su ipak poslovanje, stanje cijelog indexa i kupci na kupnji.
Vjerojatnost kretanja cijene je najlakse vizualizirati sa Bellovom krivuljom na desnoj strani vertikalno.

kako je cijena padala zbog nicega tako i raste zbog nicega. To su dionice. Prosjek svega je ipak izražen u poslovanju i vođenju firme.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

1100 % rasta.
Pravi si matematičar.

Kakve su vam to racunice? Ispada da ste svi bogatasi na ovoj dionici. Dali vam je toliko i portfelj rastao ili imate neispravan program za postotke? Ja vam mogu reci da se kombinacijom 2 turista u 2 god digne preko 100% ciste zarade, bez virtualki i prepucavanja.

Da, malo sam se zanio s postocima. Stvarni prinos je 375 %. Sve ovo skupa je krenulo iz bedaste rasprave i ne mijenja puno na sustini stvari ali greska je greska, slazem se.

New Report

Close