ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.05.2024. u 21:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,98
16.104
1,241
12,95
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




izgleda da će trezor ubrzo u kupnju na burzi? ;-)))))))))

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/YvWuA4TGIeZmokQJbm7uIw==.pdf

Trezor je sad ostao malte ne prazan, a i ESOP-u još fali puno….Sad imamo dve strane koje žude za još….
[/quote]

Ide i novi Twingo na Frankfurstki sajam, navodno neke inovacije, na kojima će biti i svi budući Renaultovi modeli. Proizvodi se u – SLoveniji – Revoz ćiji je AD Plastik najveći dobavljač.

lp
[/quote]

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.



Gledam malo zadnji F1 ADPL i nije mi jasno ;
1. BILANCA: toč3. Stv.4 „Zajmovi dani poduzetnicima…“ narasli su za duplo na 46 milijuna, a s druge strane „Potraživanja od sudjelujućih poduzetnika „ skočili s 5 na 22 milijuna. Ispada dosta „čudno“, a utječe na dobit odnosno dividendu ????
2. Poslovni prihodi , OSTALI, sa 90 milijuna na 4 milijuna. OVO je prava enigma ???
3. Pad prihoda općenito, ali troškovi ne prate pad prihoda ?
4. Rashod ostalo, s 72 milijuna na 3,5 milijuna ????
5. Zanimljive su i kamate s 18 milijuna na 3 milijuna, a kreditne obveze ostale ????

Dali su ona i nekakva objašnjenja, koja možemo svesti u obavijest o objašnjenju .

Dakle loris, oprosti ali moram Te to pitati…
Pa kako si ti uopće bio svojevremeno poduzetnik, pa ti ne svaćaš najosnovnije osnove glavnih financijskih izvješća?

lp
[/quote]

možete li vi napisati jednom istinu ?

dajte napišite točno štonije točno !

Inače ovo je analiza jedne od naših najvećih banaka, a ja samo prenio. Zato me jako zanima gdje je greška ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




izgleda da će trezor ubrzo u kupnju na burzi? ;-)))))))))

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/YvWuA4TGIeZmokQJbm7uIw==.pdf

Trezor je sad ostao malte ne prazan, a i ESOP-u još fali puno….Sad imamo dve strane koje žude za još….
[/quote]

ja sam i danas nesto kupio za njih. [thumbsup]
[/quote]

Današnja kupnja je neobična, možda se trezor uključio.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Gledam malo zadnji F1 ADPL i nije mi jasno ;
1. BILANCA: toč3. Stv.4 „Zajmovi dani poduzetnicima…“ narasli su za duplo na 46 milijuna, a s druge strane „Potraživanja od sudjelujućih poduzetnika „ skočili s 5 na 22 milijuna. Ispada dosta „čudno“, a utječe na dobit odnosno dividendu ????
2. Poslovni prihodi , OSTALI, sa 90 milijuna na 4 milijuna. OVO je prava enigma ???
3. Pad prihoda općenito, ali troškovi ne prate pad prihoda ?
4. Rashod ostalo, s 72 milijuna na 3,5 milijuna ????
5. Zanimljive su i kamate s 18 milijuna na 3 milijuna, a kreditne obveze ostale ????

Dali su ona i nekakva objašnjenja, koja možemo svesti u obavijest o objašnjenju .

Dakle loris, oprosti ali moram Te to pitati…
Pa kako si ti uopće bio svojevremeno poduzetnik, pa ti ne svaćaš najosnovnije osnove glavnih financijskih izvješća?

lp
[/quote]

možete li vi napisati jednom istinu ?

dajte napišite točno štonije točno !

Inače ovo je analiza jedne od naših najvećih banaka, a ja samo prenio. Zato me jako zanima gdje je greška ?
[/quote]

Lorise, ne mogu ti davati besplatne savjete ili te učiti.
Na jednoj drugoj temi sam već napisao, da mi je sve teže povjerovati da netko piše takvu količinu gluposti na ovome forumu.
Nekada je to bilo puno kvalitetnije i sa više duha i elegancije, vi novi slabo kužite cijelu tematiku i nemate stila.

Kucilo vrati se!!!!!!!!!!!!!!!!!

[lol]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nema nikoga… Moram reći da me je malo ovaj pad iznenadio…

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




Što se tiče TOP deset, za sada imamo 2 promjene

2. PBZ D.D. 209.040 4,98 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA (- oko 2000)

7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 98.961 2,36 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA (+ oko 1800)


Na dan 26.7.2011. promjene u top 10:
2. PBZ D.D. 208.228 4,96 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA -812

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 151.000 3,60 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 1 000

4. BA K I Ć NENAD 139.974 3,33 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA +700
[/quote]

Lijepo je vidjeti da je ROMF počeo kupovati…
[/quote]
Na dan 27.7.2011. promjene u top 10:

2. PBZ D.D. 207.551 4,94 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA -677

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 153.000 3,64 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 2 000
[/quote]
Na dan 29.7.2011. promjene u top 10:
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 156.077 3,72 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 3 077

Štednja je mudrost trošenja.


Nema nikoga… Moram reći da me je malo ovaj pad iznenadio…

Ma ništa neobično se nije desilo, pa pogledaj samo naloge, većina do 100 komada tu i tamo koji do 200, pred kraj trgovanja deset minuta do 16 pad na 119 kuna. Danas je drugi val odlaska na godišnji, i to je razlog ove sitne rasprodaje koja je bila danas, s druge strane veći ulagači ipak čekaju da vide što će biti sa ovim američkim filmašima i poslije 02.08. ćemo svi zajedno biti barem malo pametniji. Meni osobno se nikam ne žuri … na godišnjem bumo trošili dividendu … a ove dionice ADPL kaj su pri meni nek lijepo uživaju … tu su sigurne, jer ja ih volim i za sad ih nemam namjeru prodavat … [kiss]

... ja se samo igram i uživam ...



Nema nikoga… Moram reći da me je malo ovaj pad iznenadio…

Ma ništa neobično se nije desilo, pa pogledaj samo naloge, većina do 100 komada tu i tamo koji do 200, pred kraj trgovanja deset minuta do 16 pad na 119 kuna. Danas je drugi val odlaska na godišnji, i to je razlog ove sitne rasprodaje koja je bila danas, s druge strane veći ulagači ipak čekaju da vide što će biti sa ovim američkim filmašima i poslije 02.08. ćemo svi zajedno biti barem malo pametniji. Meni osobno se nikam ne žuri … na godišnjem bumo trošili dividendu … a ove dionice ADPL kaj su pri meni nek lijepo uživaju … tu su sigurne, jer ja ih volim i za sad ih nemam namjeru prodavat … [kiss]
[/quote]
Slažem se s tobom u svemu! Osim kaj cu ja dividendu potrošiti na JOŠ DIONICA ADPL-a!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Vjerujem da je osim dobrog poslovanja večini temelj za kupnju ove dionice bio dobra,poštena i pametna uprava…Ne razumijem onda teze da će dionica rasti jer če trezor kupovati na burzi (??)..Mislim da bi to bilo jako glupo od uprave pogotovo vece kolicine, pogotovo "lupanje po asku" to neki očekuju…

Slažem se s onim što je Nino napisao (koje li slucajnosti isti dan kad je to napisao, par sati nakon ADPL je sluzbeno obavjestio burzu da je prebaci 105k dionica na ESOPov racun)..

Što se same kupnje dionica tiće tu je najmanji problem za ADPL , 110k več imaju sami, imamo ovaj 2gi skrbnički od PBZa koji se iskrcava več mjesecima i ima jos oko 55000dionica kupljenih prije drazbe zaiskrcati (ako to sve ima 1 osoba, ak nije rjec o skupnom skrbnickom racunu) tako da bi ADPL mogao s njim se dogovoriti oko tih 50..Takoder mozda je i XY zaintereiran za prodati stogod njemu je tu ulaz jako nisko a trenutno je dosta posvecen PTKM i DDJH pa mozda odluci malo ovdje smanjiti poziciju a tamo povecati tko ce ga znati….Uglavnom mislim da nece biti problem nabaviti dionice za ESOP pogotovo bez "lupanja po asku" pa tu ne vidim neki znacajniji razlog za ocekivanje rasta cjene…To sto pise da ce kupit na burzi ne znaci nista jer mogu oni kupiti bez problema putem dogovorene transakcije

Recimo što mene kod te priće brine je po koliko če radnici dobivati te dionice odnosno koja će cjena biti za njih? Ako cjena bude dosta nize od ove na burzi moze se desiti da ono sto mnogi ocekuju kao poticaj za rast dionice postane još jedna kočnica na istoj. Ima netko pametan stogod rec o toj prici (nino,plavi ,netko drugi? )

Da nebi ispalo da drukam na pad (jer cim ne pises o rastu misli se da drukas na pad) samo pokusavam objektivno sagledat situaciju.Dokle god je ovakvog poslovanja i ljepe dividende nema straha za dionicare, eventualno moze biti jeftinog dokupa..

LP

P.S
Autor im dionice ADPL i ovo nije nagovor na kupnju niti prodaju istih.

...

radnici će imati lock up 5 godina

sve ispod 120 je dobra kupnja

Sve ispod 150kn je dobra kupnja,a sve ispod 130kn je odlicna kupnja samo sto ce to vecina skuzit kad dionica bude na 160kn

New Report

Close