ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 03:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,98
16.104
1,241
12,95
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ne znam kako se vama čini, ali meni je ova sličica puuuuno ljepša od trenutnog modela koji mi izgleda nekako tupasto. Nadajmo se da će se to primjetiti i na potražnji?

http://www.tportal.hr/lifestyle/autozona/140927/Ovo-je-novi-Renault-Twingo.html


Slažem se s onim što je Nino napisao (koje li slucajnosti isti dan kad je to napisao, par sati nakon ADPL je sluzbeno obavjestio burzu da je prebaci 105k dionica na ESOPov racun)..

Recimo što mene kod te priće brine je po koliko če radnici dobivati te dionice odnosno koja će cjena biti za njih? Ako cjena bude dosta nize od ove na burzi moze se desiti da ono sto mnogi ocekuju kao poticaj za rast dionice postane još jedna kočnica na istoj. Ima netko pametan stogod rec o toj prici (nino,plavi ,netko drugi? )


Da se ogradim, ovo nije poziv na kupnju ili prodaju, posjedujem dionice ADPL-r-a, nemam povlaštenih informacija niti bilo kakav kontakt sa upravom i/ili bitnim ljudima ADPL, radim o obiteljskoj tvrtki(d.o.o.), razgovaram sa poslovnim partnerima i pratim situaciju oko sebe.

Dakle, napisao sam večer prije da će ADPL(ESOP) vjerojatno otkupiti dionice od ADPL trezora a čisto logički slijed te bih tako ja napravio da vodim ADPL, inače su stjecanja od strane trezora u zadnje 2 godine uvijek navodili razlog kao kupnju dionica "za nagradu radnika i uprave". Svi postupci uprave i vodstva su mi logični, racionalni, konzervativni(nisu skloni zaduženju, rezlutate i planove rade skromnije te u pravilu debelo premaše vlastita očekivanja), baš kako bi ja "radio" i radim u svojoj tvrtki što je dokaz kako vode računa i ponašaju se odgovorno te je to pohvalno.

Sada vezano za ESOP, bit će "lock up" bar 5 godina, bar ja tako mislim. Kad su prije 10 godina provodili ESOP kupnjom dionica od HFP, najveći dio je dobila uprava pa radnici sa više staža i dobili su popust odnosno diskont na "kupljene dionice". Po mom sjećanju je to išlo ovako: ADPL dao kredit ESOP, ESOP otkupio od HFP, zatim radnici dobili na obročnu otplatu od ESOP na 5 i 7 godina, nekim radnicima se odbijalo od plaće a neki su dizali i kredite za raniju otplatu, tako nekako… Inače, tada su u prosjeku radnici plaćali dionice oko 30 kn/komad, uz kredite nešto skuplje, naravno tada su imali povlaštenu kupnju i bonuse u postupku privatizacije a to je bilo prije 10 godina.

Vezano za ovih 210.000 komada(pola ima kupnjom od trezora), mislim da će biti sličan obrazac kao i prije 10 godina, samo pretpostavljam da će im dati popust od nekih 30% te da će im skidati od plaće za otplatu nekih x godina. Bude li uprava kao i dosad se ponašala, vrlo lako će kupiti drugu polovicu od 105.000 komada i vjerojatno će biti racionalna odnosno dogovrena transakcija "kupovina od 1 i/ili više dioničara" ADPL.

Štednja je mudrost trošenja.

gospodo, ne razbijajte glavu, kupovona 100k komada je već dogovorena i burza to neće niti osjetiti, mogu vam još samo reći ex fintrade

@ rezident

na osnovu cega tvrdis da je vec dogovoreno? tko je dogovorio? s kim je dogovorio?

nemoj pisat neprovjerene informacije tj bar reci da je to samo tvoje misljenje

ovo oko ESOP-a na dionicu ADPL moze ili ne utjecati (u slucaju da kupe od vecih dionicara) ili jaaako pozitivno utjecati (u slucaju da krenu preko burze kupovati) tako da je ovo win-win situacija jer ne moze se nista lose dogodit

Kolega Rookie… osobno nisam dugo u ADPL, no dovoljno sam dugo kako bih primjetio da kolega Rezident rijetko piše, no kad piše… dobro i istinito napiše.

Ne branim ga, samo sam primjetio da zna neke stvari vezane za ADPL puno prije nas ostalih, stoga imam povjerenje u njegove post-ove.

Lijep pozdrav Imateljima i Simpatizerima ADPL! [thumbsup]


gospodo, ne razbijajte glavu, kupovona 100k komada je već dogovorena i burza to neće niti osjetiti, mogu vam još samo reći ex fintrade


Ovo ima smisla.
Mislim da Paktor doo ima istog vlasnika kao i Fintrade.

Ispricavam se kolegi nino979 nisam htio implicirati da je imao inside info iako se iz teksta lako moze shvatiti tako jer sam se nespretno izrazio


gospodo, ne razbijajte glavu, kupovona 100k komada je već dogovorena i burza to neće niti osjetiti, mogu vam još samo reći ex fintrade

Tu mislis na ovaj PAKTOR racun u TOP10 pretpostavljam..I meni su oni pali na pamet

Nesjecam se tocno nicka, jesi li ti pisao i za pokusaj kupnje onih francuza kao i za to da ce dividenda biti 7.5kn ako si taj onda mislim da ti se itekako moze vjerovati :)….

Nego napisala Ivana7 na BB temi da je provjerena info kako dividenda sjeda 10.08..Ima negdje sluzbene info o tome? Tu gdje sam je net kriminalno spor pa nemogu bas istrazivati

...

@HaoRen

prema odluci gs isplata traje od 03.08.2011. do 13.08.2011. tako da ce nekom sjesti i ranije.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Da da naravno da znam za tu odluku, vec smo diskutirali da je taj datum stavljen zbog mogucih ogranicenja u likvidnosti , te da ce najverojatnije svi dobiti isti dan dividendu nego navedena je napisala da če dividenda sjesti točno 10tog pa pitam ima li neka službena info oko toga ili je to obična špekulacija

...

Recimo što mene kod te priće brine je po koliko če radnici dobivati te dionice odnosno koja će cjena biti za njih? Ako cjena bude dosta nize od ove na burzi moze se desiti da ono sto mnogi ocekuju kao poticaj za rast dionice postane još jedna kočnica na istoj. Ima netko pametan stogod rec o toj prici (nino,plavi ,netko drugi? )

Da nebi ispalo da drukam na pad (jer cim ne pises o rastu misli se da drukas na pad) samo pokusavam objektivno sagledat situaciju.Dokle god je ovakvog poslovanja i ljepe dividende nema straha za dionicare, eventualno moze biti jeftinog dokupa..

Autor im dionice ADPL i ovo nije nagovor na kupnju niti prodaju istih.

Gospodine HaoRen, ja ne mislim da će sve to oko kupovine dionica za radnike bitno utjecati na ono što će se dešavati na burzi. Dionice koje će ovom prilikom dobiti radnici pod nekim povoljnijim uvjetima, kupovina sa popustom ili kao nagradu, sigurno neće moći niti odmah,a niti sve odjednom na burzu, tako da sam mišljenja da niti to neće moći bitno rušiti cijenu. Današnje trgovanje je pokazalo da je završio pad cijene i njena nestabilnost. Danas od 10,46 nije bilo transakcije, jer onaj tko od danas želi kupiti dionice ADPL morat će se malo više "potruditi". Sada samo treba biti strpljiv, kada stigne dividenda na račune, potražnja za dionicama će se povećati jer će mnogi kupovati i ulagati u dionice ADPL, kao trenutno jednu od najboljih investicija… a kad krene onda će polako prema gore gdje joj je realno i mjesto.

... ja se samo igram i uživam ...


Da da naravno da znam za tu odluku, vec smo diskutirali da je taj datum stavljen zbog mogucih ogranicenja u likvidnosti , te da ce najverojatnije svi dobiti isti dan dividendu nego navedena je napisala da če dividenda sjesti točno 10tog pa pitam ima li neka službena info oko toga ili je to obična špekulacija

Ja osobno pitao gđu. u AD PLASTIKU i ona mi reče da će isplata biti 8. kolovoza.

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

joj sto se toliko brinete za esop?? koliko me sjecanje ne vara esop je uvijek samo podizao cijenu na burzi jer bi firma kupovala (pre)skupe dionice na burzi i radnici bi ih dobili vise godina kasnije ili bi odustajali zbog neisplativosti.ne treba brkati esop sa dionicama koje bi radnici jeftino dobili u sklopu privatizacije.ipak ovdje u svemu vidim nesto drugo:ovi rezultati i povlacenje dividende su tek najava potencijalnih velikih profita firme u buducim godinama a cijena je jos jako nisko.a kako je firma dobro vodjena,koristi to sve da se pobrine i da se radnici oslade s buducim zaradama.zato po meni,u ovoj i iducoj godini,a sto ce ulagaci kupovati? rastuci ADPL.kako ce cijena rasti,rasti ce i profitabilnost,pa ce dionica stalno ispadati podcijenjena [smiley] mislim da ju je i gosp xy potcijenio tj da ce ADPL u buducnosti rasti potencijalni targeti [cool]

New Report

Close