ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.06.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,01
6.568
505
13,00
13,05
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.





@lopina
, tatazakon i ekipa

Naucite vec jednom da nemozete usporedivati neusporedivo, nemozete usproedivati INGR,DLV,BRIN… i ADPL, nemozete usporedivati burek ulagaca i investitora, kruške i jabuke….

Bitno,vaš način ulaganja je hazaderski.Ne smijete se izlagati jednoj dionici.Najprije ERNT,pa KORF
pa sada ADPL i to sa cjelokupnim ulogom.Čuvajte novac sa disperzijom uloga.
Kolo sreće se okreče.ADPL je u ovom trenu solidna firma sa dobrom perspektivom,ali bila je to
i 207 kada je bila 250/tada sam trejdao u njoj i uglavnom zarađivao/i poslije je pala ispod 30.

[/quote]

Jedan pametan čovjek je rekao "You dont need diversification if you invest smart"…No svejedno slazem se s vama da je pametno diverzificirati..Kad sam imao ERNT imao sam paralelno HT i PODR, uz KORF sam imao i ADPL , ERNT,KODT,KOEI , eto sad je prvi puta da imam 100% ADPL ali nije me nimalo "strah" jer su poslovanje firme i cjena dionice u nevjerojatnom nesrazmjeru…Jedino to smatram svojom greškom je to što nisam ušao 50% na 133 a s 50% čekao, no eto bio sam naivan i precjenio pamet naših OMFova, a podcjenio špekulante bio sam siguran da će OMFovi to sve pokupiti….Medutim da mi je zoa nije, na takve stvari mi mali nemozemo puno utjecati hehe..

Potpuno se slazem s bluemanom, svi pricaju tu o nekim paketima , spekulantima, ovima onima, a za poslovanje firme nikoga nije briga..Pa nakon 1Q izvjesca ova dionica je trebala zavrsiti na 150 i u pozitivnoj blokadi a ona vec mjesecima cmolji na ovim razinama…Kakvo smo trziste jos ce se desiti da nakon izvrsnog 2Q izvjesca koje ocekujem, dionica padne u negativnu blokadu lol :):):)…
[/quote]
treba razumjeti ulagacku strategiju fondova:nemaju je,nemaju blage veze o fundamentalnoj analizi.ali da su do te mjere zadrti je tesko prihvatiti.ali eto valjda ce im biti prihvatljivije kupovati iznad 150 ili 200 [bye]



lopina ovo ti kupuješ?

Nažalost,nisam kupovao.Uvijek pišem iskreno jer mi je porfelj mali pa se lako iskrcan,a još lakše
ukrcam.
Za sada se držite odlično.Ipak,nebi škodilo da se na kupnji pojavi nekoliko desetaka tisuća kom na 125.Izgleda da je Bakić odlučio braniti ADPL,jer sve ostale dionice iz njegovog carstva tonu:DDJH,KORF,ATLN izgleda loše,VART jako loše.Ne smije se braniti sve.Volio bih da pobjedite
mirovince i da Bakič i dalje bude zvijezda hrvatskog tržišta kapitala.
Sve što sam prije reka,nisam i poreka.Opasnost kamikaza koji se zabijaju u BID sa tisućama
komada stalno prisutna.
Za sada najugodnije iznenađenje dana!
U ADPL će teći med i mlijeko ,za dugoročne sigurno,ali i za trejdere ima nade!
[/quote]
jedino sto se ceka je da se do kraja iskrcaju kratkorocni spekulanti koji nemaju namjeru biti dugorocni investitori radi fundamenata i oni koji su prodavali da bi eventualno pogurali cijenu jos nize pa ponovo usli.ako se uskoro desi da takvi ostanu bez dionica,cijena ce se vratiti gdje je i bila


@blu & zen

To da nas nije briga za poslovanje objesite mačku o rep. Jel moram u svakom postu napisati sve što mislim o ADPL-u ili mogu samo ono na što sam trenutno fokusiran? Jeeeez!

Nije zen nego Ren…..Ak te zanima kaj znaci pogledaj si na google translate rjeći Hao i Ren (pazi na znakove bitni su)..

Nego majstore nije se ono na tebe odnosilo nego na kritičare :)…peace 🙂 🙂

...




lopina ovo ti kupuješ?

Nažalost,nisam kupovao.Uvijek pišem iskreno jer mi je porfelj mali pa se lako iskrcan,a još lakše
ukrcam.
Za sada se držite odlično.Ipak,nebi škodilo da se na kupnji pojavi nekoliko desetaka tisuća kom na 125.Izgleda da je Bakić odlučio braniti ADPL,jer sve ostale dionice iz njegovog carstva tonu:DDJH,KORF,ATLN izgleda loše,VART jako loše.Ne smije se braniti sve.Volio bih da pobjedite
mirovince i da Bakič i dalje bude zvijezda hrvatskog tržišta kapitala.
Sve što sam prije reka,nisam i poreka.Opasnost kamikaza koji se zabijaju u BID sa tisućama
komada stalno prisutna.
Za sada najugodnije iznenađenje dana!
U ADPL će teći med i mlijeko ,za dugoročne sigurno,ali i za trejdere ima nade!
[/quote]
jedino sto se ceka je da se do kraja iskrcaju kratkorocni spekulanti koji nemaju namjeru biti dugorocni investitori radi fundamenata i oni koji su prodavali da bi eventualno pogurali cijenu jos nize pa ponovo usli.ako se uskoro desi da takvi ostanu bez dionica,cijena ce se vratiti gdje je i bila
[/quote]
A koliko vi to para imate.Cijena će ići gdje odrede fondovi.Oni imaju para i dionica.
Mogu je dignuti,mogu je zatući,mogu raditi što ih je volja.
Meni rast odgovara jer to pozitivno utječe na cijelo tržište.

U ADPL će teći med i mlijeko!

lopina ak ne kupuješ i ako nemaš adpl zašto stalno pišeš na ovoj temi?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

No, vidi, vidi. Po pisanju na nekoliko zadnjih stranica imao sam osjećaj da će dionice danas KAMIONIMA dovoziti i kipati ih na bid. Toliko sam se prepao da čitav dan nisam ni gledalicu otvorio. Zašto se danas nije kipalo. Dakle sad mogu maknuti postavljene naloge za kupnju na 110,00, 110,87, i 111,05 koje sam postavio još u petak. A hebi ga ni prodavači nisu što su nekad bili. Pih. [cool]

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

Opa opa što to imamo u TOP 10 novoga

1. GRUPA AEROKOSMICHESKOE OBORUDOVANIE 1.259.875 30,00 Osnovni račun SANKT-PETERBURG, RUSIJA
2. PBZ D.D. 216.781 5,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA +156 681
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 150.000 3,57 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA +150 000
4. BAK_I NENAD 149.274 3,55 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. AD PLASTIK D.D. (1/1) 123.779 2,95 Osnovni račun SOLIN, HRVATSKA
6. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 105.501 2,51 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA +10000
7. PAKTOR D.O.O. 100.000 2,38 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA +100 000
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 77.000 1,83 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA +77000
9. BOBAN JOSIP 70.365 1,68 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA

Što reći nego da su naši OMFovi totalno nesposobni…….No čestitke ROMFu!!

Od 1.081.770 cca 493 861 dioncia je zavrsial u TOP 10…..

Udio u top 10 sada je 54,97 dok je prije bio 70,78, dakle dodatnih 15.81% izasao je van TOP 10….e sada trebalo bi kupiti knjigu dionicara u SKDD i vidjeti o cemu se tu točno radi, jesu li mozda drugi OMFovi “skriveni” izvan TOP 10…

Po meni jako dobro je prošlo, skoro 50% dioncia je zavrsilo u TOP 10, kad kupim knjigu dionicara bit cu pametniji kada vidim gdje je zavrsilo ostalih 50% , no optimista sam

...

Čini mi se da je danas u 10,20 započela igra, ali je za neke prerano završila, ponestalo im daha … [cry]

Ušao mirovinac TOP 10…..!!!!

To garantira da neće cijena padati (pogotovo ne na razine koji neki očekuju).

BDW, ROMF je jedini mirovinac koji nije imao dionice prije nesretne 2008 kad se moralo rasprodavati.

U svakom slučaju, izuzetno dobra vijest……

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???

Ako nitko drugi osim romfa nije kupio onda je ovo zaista sramotno.
Najvise me razocarao AZ.
PA oni su dali brdo love u fondove gospodarske suradnje koji tko zna gdje ulazu a ovdje nisu.

Svasta.

Iako ima tu jedna druga igra. (pitam se sto bi bilo da je ovo islo preko ZAbe a ne preko Fime). Mnogo uskogrudnih ljudi u Rh, jako mnogo

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ma oni čuvaju pare za INAu…Kolike pare su ulupali u INAu mogli su kupiti cjeli ADPL po 180kn i jos bi im ostalo viška 70kn pod ionici ( 307 miljuna kuna bi im ostlao viška!!!!)….

Malo brojaka samo da se dočara koliko love je bačeno u tu HDZ kampanju "sačuvajmo INAu hrvatskom"….Inspiriran sam jer upravo na netu čitam kako je Sanader dobio 10 milja EURa mita da prepusti INAu MOLu , a sada se troše ogromni novci uzalud da se to pokuša nekako izvući

Plače mi se kad počnem mislit o tome koliko su pokrali ovu jadnu državu…

...



@blu & zen

To da nas nije briga za poslovanje objesite mačku o rep. Jel moram u svakom postu napisati sve što mislim o ADPL-u ili mogu samo ono na što sam trenutno fokusiran? Jeeeez!

Nije zen nego Ren…..Ak te zanima kaj znaci pogledaj si na google translate rjeći Hao i Ren (pazi na znakove bitni su)..

Nego majstore nije se ono na tebe odnosilo nego na kritičare :)…peace 🙂 🙂

[/quote]

Ma sve +4. Na ovom forumu sam razvio svojevrsnu alergiju na razne komentare koji razmišljaju u tuđe ime i zrače sigurnošću (neutemeljenom naravno), pa koji put kišem, tj. pišem i kad ne treba.

Zen je bilo iz štosa, a ako sam dobro preveo treba prvo biti Hao Ren da bi mog’o postić Zen 🙂

New Report

Close