ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.06.2024. u 22:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,00
1.300
100
12,95
13,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Cijena će biti minimalno 109,48 kn ali s obzirom na trenutnu cijenu na burzi od cca 134 kn uvjeren sam da se na dražbi nikako neće trgovati po minimalnoj.


PO boldanom mi se čini da se samo opipava bilo. Dosta će još vremena proći dok se taj Preventov dio ne riješi.

Zvao fimu upravo… Dakle do ponedjeljka treba poslat izjavu o iskazivanju interesa, odmah zatim nakon prikupljanja izjava svi koji iskažu zainteresiranost će dobiti neobvezujući poziv da se jave sa svojim detaljnjim ponudama koje moraju stići do četvrtka i odmah zatim se prema pristiglim ponudama ide u prodaju paketa. Tako da izgleda kako se stvarno neće puno čekati.

Ovdje bi se moglo svašta dogoditi, sa paketima od 10 000 kom tu je već omogućeno javljanje i manjim investitorima, ja bih osobno bio puno sretniji da je ponuda išla u većim paketima , bar 50 000 – 100 000 kom . Ali bez obzira na to tu je sada moguće i javljanje nekog većeg investitora, kupovina velikog paketa bez obveze preuzimanja što bi svakako bilo bolje za kratkoročno kretanje cijene dionice na burzi.


Cijena će biti minimalno 109,48 kn ali s obzirom na trenutnu cijenu na burzi od cca 134 kn uvjeren sam da se na dražbi nikako neće trgovati po minimalnoj.

Upravo sam to htio reći. Cijena je minimalna, a ne fiksna. Vjerojatno će vlasnik izabrati najpovoljnije ponude, a one mogu biti i puno više od te minimalne. Mogli bi se neki poput gospodina XY preračunati, ako je točno da on danas prodaje da bu kupio niže od Preventa.

svatko ima pravo radit kaj hoće (poštivajući zakon). Tu je dividenda, izvješće će bit super, mislim da ovo može biti prilika za dokup, dugoročno nemam bojazni da će cijena pasti, a da neće rasti…

Ono što mi nije jasno je; Tko sad kupuje ????


Ono što mi nije jasno je; Tko sad kupuje ????

direktor Boban i članovi uprave, oni su slabo informirani, pa i neki dan su kupovali.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Ono što mi nije jasno je; Tko sad kupuje ????

Pa valjda ljudi koji vjeruju u ovu kompaniju. Meni je puno čudnije da ljudi prodaju, jer sam sasvim siguran da će Preventov paket otići po višim cijenama od tih minimalnih 109.

130 kuna zadnja?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Ono što mi nije jasno je; Tko sad kupuje ????

Pa valjda ljudi koji vjeruju u ovu kompaniju. Meni je puno čudnije da ljudi prodaju, jer sam sasvim siguran da će Preventov paket otići po višim cijenama od tih minimalnih 109.
[/quote]

..zadnji put nije bilo interesa. Zašto bi sada bilo drugačije ?…Ja osobno vjerujem u ovu kompaniju, ali ne vjerujem da cijena neće pasti.
Po mom osobnom sudu FIMA će proć po toj cijeni, no pitanje je što će biti poslije ?

pa prodaju kada će moći kupiti jeftinije…šta je tu nelogično tebi…MyMoney????????


130 kuna zadnja?

Nekom se žuri van pošto poto, da li radi skupljanja keša za nešto drugo ili smanjivanja razlike između tih 109,xx kn , malo brzopleto !


Ono što mi nije jasno je; Tko sad kupuje ????

Onaj tko ne može kupiti paketić od preko milijun kuna. Uostalom, tko kaže da će se paketići prodati po minimalnoj cijeni? Sve ovisi o interesu. Osnovna prepreka prodaji cijelog (25+%) paketa bila je nastanak obveze preuzimanja, a ne cijena paketa.

New Report

Close