ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 19:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,98
16.104
1,241
12,95
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

A mozda netko i kupi prevent i stekne njihove dionice

Nije bolest sve što boli



Netko je tu napisao da je neštp kažnjivo, ja sam prenio ono što je izjavio stečajni u tiskanom izdanju business.hr-a, a to je da ima 2 zainteresiranih. Prije nego sam ja to napisao, prenio je netko drugi na ovoj temi, dakle samo sam ponovio.

To što se dražba odgađa može biti više razloga, u to sada ne bih ulazio, činjenica je da cijena nije rasla zbog dražbe, već je čak i pala ( bila je 143 kune, sada je 132 ). Drugo, tvrtka je izbacila povijesno najbolji rezultat a cijena dionice se nije pomakla, da stvar bude još bolja, po ovim cijenama to je na ca. 0,8 booka. Treće, najavljeni su bolji rezultati u narednom razdoblju.
Četvrto, cijela uprava i NO su pokupovali puno dionica ove godine, vjerojatno neki razlog postoji, zar ne?

Ja se ne bih previše brinuo..
[thumbsup]


u potpunosti se slažem i još bih nadodao da firma će vjerovatno i dividendu isplatiti. kao šta ste napisali da postoji razlog za sve šta ste nabrojali tako i ja tvrdim postoji razlog zašto nitko nije ni trepnuo na ponudu. oni su ipak veći igrači od nas i puno više novaca je u igri tako da [undecid]
[/quote]

Zatvaranje paketa od 25,76% dionica po 109 kuna implicira obvezu preuzimanja ostalih 74,3% po 126 kn (trenutni tromjesečni prosjek) te bankovnu garanciju od pola milijarde kuna. Očigledno nije bilo zainteresiranih za preuzimanje tvrtke, a za to je Blueman u pravu kad kaže da je bio kratak rok. Vidjet ćemo hoće li sada ići paketno, jer smatram da je išlo na taj način da bi paket(i) zasigurno otišli. Bilo kako bilo, cijena dionice na burzi ide ovih dana dolje, a koliko to ostaje za vidjeti.

Čini se da nema bas mnogo zainteresiranih za prodaju…što je relativno dobro

Festina lente

Zašto se stalo na rasprodaji, može to još niže [wink]

Đubre iz Muća

Neočekivano slab pritisak na prodaji… barem za sada. Ja koji sam mali ulagač uspio sam kupiti tek 100-tinjak komada oko 125 kn, a prije par dana se isto moglo kupovati čak ispod 130 kn. Vidjet ćemo što će biti danas do kraja dana a i u nadolazećim danima. Moglo bi se i u Americi malo zakotrljati. Nadajmo se nastavku korekcije.

Dobro je da su drhtavci prodali. Ja sam još dokupio danas, po 122, pa da vidimo.
Ovdje bi mogla biti solidna dividenda, 2008. je dividenda bila 1,8 kuna a tada je dobit bila ( za 2007. ) 15 milijuna kuna. Sada je dobit 54 milijuna kuna, pa da vidimo.

Uz to, dionica ide u Crobex, i to će donijeti nešto.

lp [thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


To što se dražba odgađa može biti više razloga, u to sada ne bih ulazio, činjenica je da cijena nije rasla zbog dražbe, već je čak i pala ( bila je 143 kune, sada je 132 ). Drugo, tvrtka je izbacila povijesno najbolji rezultat a cijena dionice se nije pomakla, da stvar bude još bolja, po ovim cijenama to je na ca. 0,8 booka. Treće, najavljeni su bolji rezultati u narednom razdoblju.
Četvrto, cijela uprava i NO su pokupovali puno dionica ove godine, vjerojatno neki razlog postoji, zar ne?

Ja se ne bih previše brinuo..
[thumbsup]

Slažem se sa kolegom, sve navedeno stoji.
Cijena dionice kroz period varira.
Meni je ovdje poslovanje bitno a ovo je rastuća tvrtka iza koje je snažan investicijski ciklus(300 mil.kn dokapitalizacija 2007.g.) te koja sada treba ostvarivati rezultate koje je uprava zadala(Boban veli 75 mil.kn dobiti je cilj nakon investicija u Rusiji).
Tijekom 2010.g. su se vidjeli rezultati tih investicija iz 2007.g i 2008.g. a tek u narednom periodu bi trebalo doći do izražaja, strateški važna pozicija u Rusiji.
Naravno, još uvijek postoji mogućnost dodatnih investicija na području Zagreba radi poslovanja koje se odvija u Sloveniji, kao i za tvornicu u Srbiji ali to će financirati dijelom iz poslovanja a dijelom iz kredita jer su nisko do umjereno zadužena tvrtka.

Nitko se nije javio za kupnju 25% udjela, kriza jest ali je to i veliki zalogaj zbog obveze za preuzimanje i banke nisu spremne dati garancije te pitanje je da li su potencijalni kupci(preuzimatelji) kreditno sposobni.
Način prodaje tog udjela od 25% mi je malo naivan te očekujem drugi način prodaje i da će kupaca biti(dakle više kupaca po manje udjela).

p.s.Boban je kupovao kroz cijelu krizu, čak i po puno većim cijenama tijekom 2008.g., nisu značajne količine ali je pokazao da vjeruje u tvrtku koji vodi.

Štednja je mudrost trošenja.

@plavi
"Dobro je da su drhtavci prodali. Ja sam još dokupio danas, po 122, pa da vidimo".
Kako si ti kupio kada sam ja kupio po 122??



@plavi

"Dobro je da su drhtavci prodali. Ja sam još dokupio danas, po 122, pa da vidimo".
Kako si ti kupio kada sam ja kupio po 122??

Eto tako kolega, kupio sam po 122, tako mi piše u prometu.
Nije neka količina, jer nije niti prošlo puno po toj cijeni.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Evo, dogovorite se što je čije[smiley]

ADPL-R-A 10:03:36 122 50
ADPL-R-A 10:03:24 122 45


Evo, dogovorite se što je čije[smiley]

ADPL-R-A 10:03:36 122 50
ADPL-R-A 10:03:24 122 45


ja sam isto ciljo ovog na 122 al mi je netko pred nosom uzeo. kupio naposlijetku po 125 i prodao po 129,xx

Quatro Mpn Ltd

Htio sam sae malo našaliti?, uvijek "svi" kupimo na najnižim cijenama, a prodamo na najvišima!
Nisam ništa kupio! Oprosti plavi, nemoj se ljutiti!

New Report

Close