ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad otprilike dolazi rezultat za 3. kvartal?

Samo da pozdravim ekipu…

Gledam sad rezultat za 1. polugodište 2008., pa evo razloga koji su navedeni kao uzrok gubitka:

U promatranom razdoblju Društvo je iskazalo gubitak u poslovanju iz dva osnovna razloga. Prvi razlog je gubitak ugovorene realizacije u tvtki EURO APS Rumunjska zbog štrajka radnika u tvornici automobila DACIA u trajanju od tri tjedna (kraj 03. mjeseca do sredine 04. mjeseca). Drugi razlog su negativne tečajne razlike zbog nastavljenog trenda aprecijacije EUR-a u odnosu na domaće valute (Kuna, RON, Rublja) u drugom tromjesječju izvještajnog razdoblja.

te još:

Operativni troškovi poslovanja (osnovni materijal, usluge prijevoza) su nešto veći od planiranih zbog utjecaja rasta cijene nafte na svjetskom tržištu te povećanih financijskih rashoda u vidu tečajnih razlika što je imalo negativan utjecaj na rezultat poslovanja u promatranom razdoblju u iznosu od …. milijuna kuna.

Dakle, gubitak su pravdali sa 3 eksterna faktora
1. Štrajk u Daciji
2. Aprecijacija Eura
3. Rast cijene nafte

Ti eksterni faktori ne bi trebali više utjecati negativno na poslovanje, euro je oslabio, nafta pada, a Dacija ne štrajka.

Šta mislite, da li će biti dobiti ili će se opet naći nekakvi ”eksterni” faktori? Istina, kriza je, mogu se izvući na šta god hoće…

Čitam ovaj tekst i nije mi baš jasan ovaj izlazak rusa:
"Pregovori s Faurecijom o zajedničkom ulaganju u Rusiju u proširenje tvornice u Lugi trebali bi pozitivno završiti, i to najkasnije početkom studenog. Razmatramo još uvjete u vezi s upravljanjem, profitom i rojalitijem", kaže Boban. Nakon što je ruski partner lani dokapitalizirao AD Plastik, to je pomoglo da se u rekordnom roku, za nešto manje od godinu dana, izgradi tvornica preko zajedničke ruske tvrtke u Lugi. Završetak tvornice i započeta probna proizvodnja dijelova za serijsku proizvodnju za Renault i Ford ubrzali su izlazak Rusa iz vlasničke strukture tvrtke u Lugi."

Sad kad je tvornica gotova oni izlaze!? [embarass]


Čitam ovaj tekst i nije mi baš jasan ovaj izlazak rusa:
"Pregovori s Faurecijom o zajedničkom ulaganju u Rusiju u proširenje tvornice u Lugi trebali bi pozitivno završiti, i to najkasnije početkom studenog. Razmatramo još uvjete u vezi s upravljanjem, profitom i rojalitijem", kaže Boban. Nakon što je ruski partner lani dokapitalizirao AD Plastik, to je pomoglo da se u rekordnom roku, za nešto manje od godinu dana, izgradi tvornica preko zajedničke ruske tvrtke u Lugi. Završetak tvornice i započeta probna proizvodnja dijelova za serijsku proizvodnju za Renault i Ford ubrzali su izlazak Rusa iz vlasničke strukture tvrtke u Lugi."

Sad kad je tvornica gotova oni izlaze!? [embarass]

pa valjda se ne radi o istim "Rusima" koji su ušli u vlasničku strukturu ADPL-a, nego o drugim "Rusima"…

…U današnjem izdanju čitajte o hrvatskim tvrtkama koje se već suočavaju s recesijskim valom iz EU i svijeta. Neke od njih su i Kostel promet iz Pregrade, AD Plastik grupa iz Solina i Cimos iz Buzeta, koje ne skrivaju da im euroamerički i drugi proizvođači automobila s kojima posluju već smanjuju narudžbe – Hrvoje Stojić

hocemo li konacno preko 100 ?

mislim, kad stigne lova od INE ….

[pray]

Za 4 milijuna eura AD Plastik preuzeo rusku tvrtku Luga

Tvornica u Rusiji trebala bi AD Plastiku iduće godine donijeti najmanje deset posto godišnjeg prihoda

http://www.poslovni.hr/95500.aspx

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Ljudi moji meni je cijela uprava AD plastika vrlo sumnjiva!
Sve mi to puno smrdi!


hocemo li konacno preko 100 ?

mislim, kad stigne lova od INE ….

[pray]


Vjerovatno,još nek se zagrebačka riješi ovog ostatka šta još ima i brzo smo mi gore iznad 100kn a trebalo bi i bolje.



hocemo li konacno preko 100 ?

mislim, kad stigne lova od INE ….

[pray]


Vjerovatno,još nek se zagrebačka riješi ovog ostatka šta još ima i brzo smo mi gore iznad 100kn a trebalo bi i bolje.
[/quote]

Bez obzira što je ovaj forum nadelako poznat kao drukerski, ako išta zaslužuje pokoji druk na gore onda je to ova napaćena dionica…..

a, sta je ovo danas ???

nitko nece da kupuje, a cijena prava sitnica, zar ne ??

New Report

Close