ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 20:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,99
14.782
1,138
12,95
13,10
-0,77%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Sad će se početi javljati svi dežurni katastrofičari. Pogledajte malo u kakvom je stanju kompletno tržište. Lako je moguće da će sve likvidnije dionice još potonuti, ako se agonija s INOm nastavi.
Ni situacija vani nam ne ide na ruku, a prognoze za naredni period nisu ružičaste.

Prema zadnjim postovima ispada da smo budale svi mi koji smo uopće kupovali ovu dionicu, i to na ovim razinama…..da ne govorim o Rusima koji su dokapitalizirali na 247kn.
Možda to zaista ne vrijedi više od 50kn…..a ako je tako, onda je vjerojatno i HT preskup na 150,
ATPL na 1200, IGH na 5000……

Prvo:


I druge dionice će isto vrijediti manje.

Drugo:
Da, budale smo.
Treće:
HT – dividenda je 10% trenutne vrijednosti dionice.
ADPL – dividenda je 1.7% trenutne vrijednosti dionice.
HT posluje sa dobitkom.
ADPL posluje sa gubitkom.
A i ove druge šta si nabrojao posluju sa dobitkom za raliku od ADPL.


Ma nemoš virovat….

Moš, moš virovat..

Jeli se možda sjećate pada Optime, ovo me sve nekako posjeća na taj slučaj?
Ova cijena je prejeftina, kad se iskrcaju oni koji to moraju brzo će ADPL vratiti na neku pristojniju razinu.
Samo me muči gdje se postaviti na kupnji?




Budući da je trezor kupio što je mislio i time dignuo cijenu 10% sada se cijena treba vratiti prije dokupa trezora jer ponuda će postojati a potražnja će se za par dana ohladiti. Po meni se moglo za tjedan dana zaraditi 10%. U ovim vremenima ja uzeo, a vi čekajte.

haha, samo se ti nadaj.

Eto naivčine, a rekao sam vam, haha
[/quote]

[/quote]

Svaka čast kiko123 100-ka za tebe.Neko ti je već dao 1-cu pa ću ti dignit bar prosjek.

bit će bolje................


Jeli se možda sjećate pada Optime, ovo me sve nekako posjeća na taj slučaj?
Ova cijena je prejeftina, kad se iskrcaju oni koji to moraju brzo će ADPL vratiti na neku pristojniju razinu.
Samo me muči gdje se postaviti na kupnji?

Slusaj me jedno: ne zuri se nego samo cekaj jer ce cijena pasti ispod 100, a u rujnu i listopadu ce se oporaviti, a mozda i poslije; zato samo cekaj! Prati stanje na bidu i vidu dubinu trzista i budi spreman dat nalog na donjoj razini! Sada ne mozes vidjeti potpunu dubinu ponude za kupnju, ali samo cekaj, a nalog daj upravo pred kupnju za koji tjedan! Samo cekaj i cekaj jer sam se zajebo nekoliko puta radi lukavosti, a uz prilicno cekanja, ali ipak ne dovoljno zato samo cekaj i cekaj, ali HLADNE GLAVE!!!
Sretno

Ja sam postavio 77 komada na 102,22.stoje tamo odavno to su zadnji novci koje ulažem u ovu dugoročnu investiciju.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Caruga samo ssamo cekaj! Doci ce maca na vratanca!!!


Na 50kn bi ova dionica opravdala svoje fundamente

Ma kakvi 100…..kao sto se vidi, ova dionica ide na 50kn da bi opravdala svoje fundamente.
Najbolje da ti pričekaš na negdje 30….pa možda nešto siće uhvatiš.
Ja bih rekao da ćeš se prilično načekati, ali ne gubi nadu…..

Nije ni čudo da se cijena ruši uz ovakve investitore….
je li itko uopće više pomišlja na ulaganje kao dugoročnu investiciju….?
taj pojam u našem okružju očito gubi smisao….
Svi bi htjeli uloviti 30-40 posto u tjedan dana…..desi se i to nekad, ali se bojim sve rjeđe i rjeđe….

Vidim da se spominje često da će trezor kupiti hrpu dionica, a zašto?
Da ih poništi pa da poveća vrijednost postojećih ili da ih podjeli u određenom trenutku managementu kao nagradu za tko zna što, ili su dobili ponudu više ponuditelja za otkup koje su odbili pa ih kupuju na burzi da obrane cijenu?

Što je sa poslom u Rusiji? Jesu li izradili ijedan blatobran? [sealed]

Nije ovo ni prvi a ni zadnji trezor koji kupuje vlastite dionice. To je normalno u određenim situacijama kada tvrtka utvrdi da za to postoji potreba.
Svaki dobar poznavalac knjigovodstva, ovo naglašavam, zna kako se sve može naštimati bilanca usprkos svim revizijama kad se to želi i koristi iz određenih razloga, a svi oni koji ne vjeruju u ovu dionicu ne znam zašto gube vrijeme u i oko nje, neka puste one koji je imaju da o njoj vode računa a oni neka kupuju bolje prilike jer nitko im to ne brani. Isto tako i oni koji je imaju a nemaju povjerenja u nju nek je prodaju na ovim razinama jer kad ona padne na 30 kn izgubiti će puno više. Sada imaju šanse da je netko i kupi, zar ne?

Što je sa poslom u Rusiji? Jesu li izradili ijedan blatobran?
Kakve su te tvornice, na što sliče? – ponavljam pitanje treći put.
Pa dobro zna li itko od vas stručnjaka koji se kunete u ADPL kako izgledaju te tvornice?
I ovo mi nije jasno. Ne stoji nikako.
U promatranom razdoblju Društvo je iskazalo gubitak u poslovanju iz dva osnovna razloga. Prvi razlog je gubitak ugovorene realizacije u tvtki EURO APS Rumunjska zbog štrajka radnika u tvornici automobila DACIA u trajanju od tri tjedna (kraj 03. mjeseca do sredine 04. mjeseca).


Što je sa poslom u Rusiji? Jesu li izradili ijedan blatobran?
Kakve su te tvornice, na što sliče? – ponavljam pitanje treći put.
Pa dobro zna li itko od vas stručnjaka koji se kunete u ADPL kako izgledaju te tvornice?
I ovo mi nije jasno. Ne stoji nikako.
U promatranom razdoblju Društvo je iskazalo gubitak u poslovanju iz dva osnovna razloga. Prvi razlog je gubitak ugovorene realizacije u tvtki EURO APS Rumunjska zbog štrajka radnika u tvornici automobila DACIA u trajanju od tri tjedna (kraj 03. mjeseca do sredine 04. mjeseca).

Sad na godišnjem pričao sam sa jednom radnicom koja je zaposlena u ADPL kao i njezin muž. Imaju 1500 dionica i ni jednu nisu prodali, niti neće. Usput iznenadio sam se kad sam čuo da dosta rade za Todorića i Belje. U pitanju su one plastične kutijice za ABC namaze, zato kad budete papali sjetite se Todorića. Neće on sa svakim. Usput ne znam kolika im je knjigovodstvena vrijednost nekretnina i zemljišta tvornice u Splitu? Samo da je na jako, jako zgodnom mjestu. Možda će i oni u Dugopolje, a zemljište na prodaju ili… Gdje su Rusi i Todorić , a Vrana ovako piše,to sigurno zavređuje pažnju ako se zna da je u Rusiji jako porasla prodaja automobila ? Tek da se zna.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Prije cca godinu dana (možda i malo više), Rusi su dokapitalizirali AD plastik sa preko 300.000.000 keša i za to su dobili 30% vlasništva. Dokapitalizacija je napravljena radi ulaganja u izgradnju tvornice u Rusiji.
Godinu dana kasnije, trezor počinje kupovati 10% vlastitih dionica. Ako im ulaz bude po 110 kuna, to će koštati cca 46.000.000.
Moje pitanje je zašto to Uprava radi i odkuda sada novac za vlastite dionice. da li je investicija u Rusiji jeftinija od planirane pa se ima viška novaca ili će se za to dizati kredit? Da li je financijska imovina AD plastika nepotrebna za investicije ili je to privremena kupnja u trezor, a kasnije će to netko otkupiti? Što ako taj novac zatreba za ulaganja, a kupca za dionice iz trezora nema?
Generalno, nisam protiv trezorskih dionica, ali 10% je po meni previše. Ako se ima viška novaca pa se želi poništiti dio dionica da bi se bez dodatnih ulaganja povećala upravljačka prava to se treba naglasiti.

Keša imaju cca 240M kn. Kada bi kupili sve za što imaju ovlasti to bi bilo, kako ti kažeš, samo 46M. Ima tu još dosta keša za ulaganja.

Ulaganje u dugotrajnu materijalnu imovinu (capex) ove godine iznosi oko 80M kn. Znači, nije baš da se ne ulaže.

Njihov najveći problem, koliko ja vidim iz izvješća, jest veliki rast troškova materijala što je uostalom uprava i naglasila u komentarima.

Eno vrana stavio nalog na kupnji. 300 kom po 1 kn [smiley]

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

New Report

Close