ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 01:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
18,41
52.094
2,830
18,40
18,55
1,09%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mogući odgovor na pitanje kolege forumaša je prijedlog usvajanja tzv. Lex švicarac, kojeg traži udruga građana, a kojim bi se odjednom obeštetili svi imatelji ništetnih kredita.
To je za njih odlična opcija jer ne bi morali sami ići u sudske sporove sa bankama, a što iziskuje trošak i predstavlja određeni rizik. Bankama ovakvo rješenje, dakako, ne odgovara jer računaju s tim da bi u sudske sporove išao mali broj ljudi, pa si mogu dozvoliti da to i izgube na sudu i plate penale. Ovo je sada igra politike i velikih novčanih uloga. A uskoro nam dolaze jedni, pa drugi, pa treći izbori, pa je i to dodatni pritisak.
Imatelj sam dionica ZABA i naravno da bi volio da banka u kojoj imam udjel ostvaruje što veću dobit. Ali ne pljačkom i protuzakonitim radnjama.
Moralno bankarstvo?
Hm… možda je moguće, ali izgleda da ne u ovoj predivnoj zemlji s puno pokvarenih ljudi.

La vita e bella!

Mislim da,je odgovor dosta jednostavniji.

Ljudi u hrvatskoj nemaju povjerenja u banke, mislim.da to ne treba objašnjavati posebno. Tim više sto su talijani vlasnici koliko posto dionica? Pa ne postoji neka uzbudljiva priča oko koje bi se mogli stvarati mitovi i legende….

Da, tu je odlična dividenda, ali ljudi ne vjeruju u tu konstantu. Postoje mnogi načini izvlačenja dobiti, to cak i jedan ht radi, pa ljudi nemaju sigurnost glede investiranja, kroz tu dividendu.

Naravno, ako zadrže tu politiku, zaba je odličan pick. Ja da imam povjerenja u to odmah bi kupio… ovako, vjerojatno propuštam odlično ulaganje. Ali kako je bugffet reka bitno je povjerenje u upravu, a ja je nemam

A smijem pitati koja to uprava u Hrvatskoj zavređuje povjerenje?
Imamo takve?

La vita e bella!

hmmmm 🤔
https://novac.jutarnji.hr/novcanik/presedan-europskog-suda-o-francima-odluka-bi-mogla-ponistiti-cijeli-ugovor-o-kreditu/9214775/

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@zorangutan
Ovome se cude samo oni koji nisu uopce u materiji. Pitanje je zasto banke sada ciste bilance? Kada ce trebati rezervirati sredstva povodom pristiglih tuzbi?
Vezano uz nistetnost cijelog ugovora neka tumacenja EU suda idu tako daleko da daju mogucnost potrosacu da bira sto mu je povoljnije- nistetnost cijelog ili samo pojedinih odredbi. O nistetnosti CHF valute VSRH je navodno vec donio odluku po reviziji ciju objavu ocekujemo negdje u 9. mj (u odvjetnickim kuloarima kruze odredene price ali ne bih ovdje o tome). Dakle, prvo ocekujemo odluku po reviziji za valutu. Nakon toga odluku po reviziji za nacin izracuna preplate kod konverzije. Pitanje je jos ulaznih i izlaznih naknada, ali i zastare nistetnosti i obestecenja za promjenjive kamatne stope kod kredita u drugim valutama (ovo bi mogao biti veliki novi udarac bankama). Mnogo je pitanja otvoreno.

@Novi

Pa dajte hocete li nam vise reci koliko ima tuzbi.
Ovde ste prije pisali ocekujete ih ovoliko u Zagrebu, onoliko u Splitu…

I koji je konacan broj?

@ohladi
Procitaj moj posljednji komentar vezan uz broj tuzbi u njemu sam napisao ono koliko znam. Ako netko zna vise neka slobodno podijeli. S druge strane probaj se obratiti pravnoj sluzbi ili za koga vec mislis da ima taj podatak u ZABA-i pa ih lijepo zamoli da ti kao dionicaru kazu i odmah ih pitas kada ce ici rezervacije po tom pitanju. Tko zna mozda ti odgovore…

kuha se kuha

Banke u šoku: Krediti u ovoj valuti mogli bi biti poništeni



@Novi

Pa dajte hocete li nam vise reci koliko ima tuzbi.
Ovde ste prije pisali ocekujete ih ovoliko u Zagrebu, onoliko u Splitu…

I koji je konacan broj?


Evo Aleksic kaze cca 30.000 tuzbi. Dakle moja brojka od preko 10.000 je veoma konzervativna od samog pocetka i dokaz je da ne “navijam” kako su me to neki optuzili. Mogu s druge strane reci kako Aleksic sigurno zna tocniju brojku od mene jer je skupljao podatke o podnesenim tuzbama od vise strana nego ja, tako da..
P.s. ako volite banke IKB i HPB nisu nudile CHF kredite..samo sto jedna dionica nije bas likvidna a druga je drzavna..

http://www.seebiz.eu/erste-jedina-od-velikih-banaka-s-padom-dobiti-u-prvom-polugodistu/ar-197473/


http://www.seebiz.eu/erste-jedina-od-velikih-banaka-s-padom-dobiti-u-prvom-polugodistu/ar-197473/

Meni tvoj link ne otvara, al ako se radi o istom ili sličnom tekstu sa jutarnjeg, onda je on ovdje: Vaš link …[/url]

Provjerite izmjene Zakona o parnicnom postupku. Hint: ogledni postupak, nagodbe…
Onda razmislite zasto je to doneseno i zasto su sad banke cistile bilance pa zakljucite sto ce se kratkorocno dogoditi (kroz nekih godinu dana max rekao bih)…

New Report

Close