ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 17:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
16,97
99.442
5,859
17,00
17,10
1,18%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Prvi tužili državu za CHF!

Ali za koji dan im 99% stiže zakon o porezu na aktivu. Vidjet ćemo kako će im se to svidjeti!


nisi bio na skupštini i taman su tvoju glasovi falili za izglasavanje odluke!

Obzirom na rast u zadnjih tjedan dana, dividenda nije ni potrebna…

Gledajući cijenu ZABE rekao bi da su već dobili spor protiv države u CH….
Iako će to trajati možda i desetljeće…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

koji sam ja papak kupio po 38 prodao po 43 kao super 🙁

mi smo ipak zemlja slučaj

Zadnjih par dana je Luković smanjio poziciju za 100.000 komada (cca 4,2-4,3 mil kuna), odnosno četvrtinu pozicije. Ne želim se ni prisječati što je bilo zadnji put kada je prodavao ozbiljnije…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ono je bio vrh, možda je sad dno???

Ne znam da li će CHF utjecati na cijenu dionice.

U slučaju da bude izgledano da bi banke dobile, država će ih sigurno tužiti za one greške u ugovorima o kreditima koje će kazne biti slične ovoj odšteti za CHF.
Plus što će im sigurno uvesti porez na aktivu, tako da će država i više nego lako nadoknaditi moguću štetu od tužbe i još biti u plusu.

Tako da bi banke mogle imati više štete od toga i dugoročno puno izgubiti.

Da Luković prodaje na dnu-neče da može!


Zadnjih par dana je Luković smanjio poziciju za 100.000 komada (cca 4,2-4,3 mil kuna), odnosno četvrtinu pozicije. Ne želim se ni prisječati što je bilo zadnji put kada je prodavao ozbiljnije…

A sto je bilo kad je on zadnji put prodavao ozbiljnije?

Pala je sa cca 13000kn na 160kn…

Uglavnom, on je prodao na ATH svih ATH-ova, i to svom (čitaj: ZABINOM) investicijskom fondu…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Kud plovi ovaj brod?

Ako je g.Luković prodao toliki broj dionica po dosta nižoj cijeni nego je danas, onda je uistinu čudno tko je diže iz dana u dan?
Mislim da bar on zna nekakvu fer cijenu po kojoj bi izašao.

A nekome je dobra i sad po 50, a prije samo par dana bio ogroman iskrcaj po 40 (čak 25% niže).

Ako znate prepoznati koliko nesto vrijedi cemu se zamarati time je li netko prodao ili nije prodao i po kojoj cijeni.
Ako nemate dovoljno znanja sami prepoznati cijenu nego samo pratite po koliko tko kupuje i prodaje, ostavite se burze. dobra je sansa da cete sve izgubiti. Nemojte misliti da ste jako pametni ako ste zadnjih par dana u plusu. Svi su.



Zadnjih par dana je Luković smanjio poziciju za 100.000 komada (cca 4,2-4,3 mil kuna), odnosno četvrtinu pozicije. Ne želim se ni prisječati što je bilo zadnji put kada je prodavao ozbiljnije…

A sto je bilo kad je on zadnji put prodavao ozbiljnije?
[/quote]

prodavao je tjedan dana svoju ZABU. U petak je rasprodao zadnji paket. U ponedjeljak je burza pala i počela je kriza na ZSE koja nije do danas završila. Eto, to je bilo fahrudine. Čovjek je prodao tik prije “crnog ponedjeljka” kad je apsolutno sve, baš sve bilo crveno i u padu od nekoliko desetaka posto. I sad neka netko kaže da nije bitno tko i kada prodaje, da su bitni fundamenti, znanje, čitanje buffetovih knjiga i slična s.r.a.n.j.a. Na te bajke se mogu samo nasmijati.

...povijest se ponavlja...


neće preko 43,50 kn…to je dogovorena razina prebacivanja
.

E jesi ” majstor” , svaka ti čast .

pa bio je u pravu, kojih par minuta…čudim se tim prognozama uvijek. ja nagađam, ali nikad ne bih tvrdio da je nešto 100% jer burza i najiskusnijeg demantira u 5 sekundi.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close